• Pożegnanie Dyrekcji

Pożegnania nadszedł czas...

Dnia 24.06.2021r. odbyło się w naszym przedszkolu

uroczyste pożegnanie

Dyrektora Marii Pająk i Wicedyrektora Barbary Sajnagi.

Po wieloletniej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

W uroczystości uczestniczyli:

• Burmistrz Miasta Giżycko – Wojciech Karol Iwaszkiewicz

• Dyrektor MZSiP w Giżycku – Piotr Szulc

• Dyrektor PORE w Giżycku – Bożena Giedziuszewicz

• Prezes ZNP w Giżycku– Katarzyna Rzeczycka

• Dyrektorzy i Wicedyrektorzy Szkół oraz Przedszkoli w Giżycku

• nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi z naszego przedszkola wraz z dziećmi.

Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym przygotowanym przez nauczycielki. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie Dyrekcji kwiatów i podziękowań.

Drogie Panie!

Życzymy Wam zdrowia, wielu wspaniałych chwil

i realizacji niespełnionych marzeń.

Dziękujemy za każde dobre słowo, wsparcie i zrozumienie.

Nauczyciele i pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr1

z Oddziałem Integracyjnym

w Giżycku

• Konkurs Plastyczny

„Ptaki-cudaki”

Dnia 18.06.2021r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Ptaki-cudaki”, zorganizowany w ramach realizacji projektu Stowarzyszenia „Zintegrowani” przy Przedszkolu Miejskim nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku pod hasłem: „Przedszkolaki poznają ptaki”. Z pośród uczestników wyłonieni zostali zwycięzcy, którzy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki.

Oto laureaci konkursu:

w kategorii wiekowej 3,4 latków:

I miejsce - Bartłomiej W. z gr. I

II miejsce - Oskar S. z gr. I

III miejsce - Jan C. z gr. III

w kategorii wiekowej 5,6 latków:

I miejsce - Karolina S. z gr. V oraz Szymon P. z gr. IV

II miejsce - Hania T. z gr. II

III miejsce - Szymon B. i Filip B. z gr. IV oraz Aniela Z. z gr. V.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom oraz dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w konkursie.

• Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste

Zakończenie Roku Szkolnego Sześciolatków,

które odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym 23.06.2021r. (środa) w II turach:

1) godz. 10:00 - grupa VI integracyjna

2) godz. 12:00 - grupa VII integracyjna.

Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy o przybycie jednego rodzica do każdego dziecka oraz o zachowanie dystansu.

• Akcja Charytatywna

„Moc Prezentów” UNICEF – Akcja Charytatywna

Dnia 01.06.2021r. w ramach obchodów „Dnia Dziecka” zorganizowany został w ogrodzie przedszkolnym piknik rekreacyjno-sportowy połączony z Akcją Charytatywną na rzecz dzieci z Gwatemali pod hasłem: „Moc Prezentów” UNICEF, w którym uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe.

W tym roku zbieraliśmy fundusze na pomoc dzieciom z Gwatemali, których życie zmienił huragan i pandemia COVID-19. Akcja poprzedzona była projekcją filmu o potrzebujących dzieciach z Ameryki Środkowej, ich trudnej sytuacji i możliwościach pomocy dla nich. W myśl zasady „Dzieci Dzieciom” w dniu akcji przedszkolaki przynosiły dobrowolne datki do puszek w swoich grupach jako „cegiełkę” na ten szczytny cel. W ten sposób uczyliśmy dzieci empatii i uwrażliwienia ich na nieszczęście drugiego człowieka.

W wyniku akcji zebraliśmy 992,10 zł. Zgromadzone fundusze zostały przelane na konto stowarzyszenia UNICEF Polska. W podziękowaniu za udział w akcji otrzymaliśmy od Stowarzyszenia UNICEF pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazanie wsparcia i udział w akcji. Szczegółowe relacje z imprezy wraz ze zdjęciami zostały zamieszczone w zakładkach poszczególnych grup.