Nawigacja

liczba odwiedzin: 204128
 • Zabawy i ćwiczenia logopedyczne

  "Potyczki logopedyczne"

  Dnia 14.XI.2019r. nauczycielka Agnieszka Haliasz przeprowadziła w naszym przedszkolu zabawy i ćwiczenia logopedyczne pod hasłem: "Potyczki logopedyczne", w których uczestniczyła grupa IV integracyjna wraz z zaproszonymi dziećmiPrzedszkola Miejskiego Nr4 w Giżycku. Przedszkolaki doskonaliły umiejętności z zakresu prawidłowego oddychania, usprawniały motorykę i kinestezję narządów artykulacyjnych, rozwijały słuch fonematyczny oraz wykonywały ćwiczenia logorytmiczne. Na zakończenie Pani Dyrektor Maria Pająk wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i upominki. 

 • Przegląd Pieśni Patriotycznych

  VI Przegląd Pieśni Patriotycznych

  Dnia 14.XI.2019r. dzieci z grupy VII integracyjnej wzięły udział w VI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych pod hasłem: "Mały człowiek to też patriota", którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole "Bajka" w Giżycku, pod patronatem Burmistrza Miasta Giżycko we współpracy z Giżyckim Centrum Kultury. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Od morza aż do Tatr" z repertuaru Moniki Kluzy.

 • Dzień Niepodległości

  Obchody

  "Święta Niepodległości"

  W związku z obchodami "Święta Niepodległości" w dniu 08.11.2019r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z udziałem wszystkich grup wiekowych. Z tej też okazji dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. W ramach zgłoszenia naszej placówki do udziału w akcji "Szkoła do hymnu", ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, wszyscy pracownicy przedszkola wraz z dziećmi odśpiewali wspólnie hymn narodowy.

 • Akcja charytatywna

  Akcja charytatywna

  "Siódma paka dla kociaka"

  W ramach organizowanej w naszej placówce akcji charytatywnej pod hasłem: "Siódma paka dla kociaka" dnia 06.11.2019r. wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panią Beatą Jabłońską z giżyckiego Stowarzyszenia Brat Kot. W wyniku ogłoszonej akcji w miesiącu październiku 2019r. zebraliśmy zgodnie z zapotrzebowaniem Stowarzyszenia odpowiednie dary, które przekazaliśmy na ręce Pani Beacie Jabłońskiej. Nasz gość przybył z małym kotkiem o imieniu Albert, który przykuł uwagę wszystkich dzieci. Pani Beata Jabłońska wygłosiła pogadankę na temat zwyczajów kotów oraz wskazała sposoby niesienia pomocy bezbronnym zwierzętom.  Dodatkową atrakcją było czytanie przez Panią Beatę opowiadania o psotnych kotkach.

 • Zajęcia z dogoterapii

  Dogoterapia

  Dnia 04.11.2019r. dzieci z grupy V uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii, które były nagrodą w konkursie internetowym Stowarzyszenia Szansa w ramach grantu "Jesteśmy blisko". Tego dnia gościła w przedszkolu Pani Monika Czerep wraz z przesympatyczną labradorką Zolą. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy postępować z psem, jak się nim opiekować oraz jak go pielęgnować. Przedszkolaki wzięły także udział w zabawach z psem, ćwiczyły pozycję obronną, a nawet sprawdziły Zolę w roli bramkarza.

  Bardzo dziękujemy Pani Monice za ciekawe zajęcia.

 • Aktualności

   

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, że w wyniku prowadzonej

  akcji charytatywnej „Dla Michaliny”

  zgromadziliśmy łącznie 2177,54zł

  w tym:

  - zbiórka na bilety na przedstawienie „Witajcie w naszej bajce”

  w wykonaniu nauczycielek-743,43zł

  - sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców-1434,11zł.

   

  Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie, hojność i otwarte serca.

 • Akcja charytatywna

  "Pomagamy Michalinie"

  Dnia 30.10.2019r. przeprowadzona została w naszym przedszkolu akcja charytatywna pod hasłem: "Pomagamy Michalinie", podczas której nauczycielki wystawiły teatr żywego aktora pt.: "Witajcie w naszej bajce". Ponadto z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowany został kiermasz ciast upieczonych przez mamy naszych wychowanków. Pieniądze pozyskane zarówno ze sprzedaży słodkości, jak i biletów wstępu zostały przekazane na pomoc chorej dziewczynce - Michalinie.

 • Akcja charytatywna

   

  POMÓŻMY MICHALINIE

  10-letniej uczennicy

  Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku,

  u której zdiagnozowano glejaka pnia mózgu – guza IV stopnia.

  Pilnie potrzebne są środki na leczenie w zagranicznej klinice,

  dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców o zaangażowanie się

  w akcję charytatywną

  w dniu 30 października 2019r.( środa)

  Zaplanowano następujące działania:

  1. Nauczycielki przedszkola wystawią teatr żywego aktora pt. „Witajcie w naszej bajce” dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

  Cena biletu od 2,00 zł.

  Puszki do zbiórki zostaną przygotowane w każdej grupie.

   

  2. Z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowany zostanie w godzinach 14.00- 15.30 kiermasz ciast upieczonych przez mamy naszych wychowanków.

  Liczbę ciast i osoby, które podejmą się tego zadania ustalą członkowie trójek grupowych.

 • Dzień Dyni

  Obchody "Dnia Dyni"

  Dnia 29.10.2019r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły "Dzień Dyni" połączony z akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom", podczas którego dzieci wysłuchały wierszy o dyni czytanych przez nauczycielki i Panią Dyrektor Marię Pająk oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno-tanecznych i konkursach. Obejrzały także prezentację multimedialną, z której dowiedziały się o wartościach odżywczych dyni.

 • Szkolenie dla dzieci

  "Udzielanie pierwszej pomocy"

  Dnia 28.10.2019r. dzieci z grupy VI i VII integracyjnej uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem: "Potrafię pomagać i mogę uratować komuś życie", prowadzone przez ratownika medycznego Pana Marcina Jakowicza. Przedszkolaki poznały sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz uświadomiły sobie, jak ważna jest pomoc w nagłych przypadkach.

 • Pasowanie na przedszkolaka

  "Pasowanie na przedszkolaka"

  Dnia 25.10.2019r. grupie I - 3 latków odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci wystąpiły przed rodzicami prezentując tańce i piosenki.

 • Konkurs plastyczno-techniczny

  "Moje miasto Giżycko"

  Dnia 25.10.2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pod hasłem: "Moje miasto Giżycko". Wszystkim rodzicom wraz z dziećmi dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie pięknych prac.

 • Bibliotekarka

  Spotkanie z bibliotekarką

  W miesiącu październiku 2019r. dzieci z grupy IV integracyjnej gościły Panią bibliotekarkę, która wyjaśniła na czym polega jej praca oraz przeczytała przedszkolakom jedną z przyniesionych przez siebie książek.

 • Wycieczka

  "Na poczcie"

  Dnia 25.10.2019r. dzieci z grupy IV integracyjnej uczestniczyły w wycieczce na pocztę, podczas której zwiedziły urząd pocztowy oraz poznały pracę pracowników poczty.

 • Lampiony

  "Lampiony z dyni"

  Dnia 24.10.2019r. młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Giżycku wspólnie z dziećmi z grupy IV integracyjnej wykonywała lampiony z okazji Święta Dyni.

 • Olimpiada sportowa

  Olimpiada Sportowa

  Dnia 24.10.2019r. dzieci z grupy V uczestniczyły w XI Olimpiadzie Sportowej pod hasłem: "Sport to zdrowie-potyczki 6 latków", organizowanej przez Przedszkole Niepubliczne "Bajka" w Giżycku. Nasze przedszkolaki zajęły w zawodach III miejsce i tym samym zdobyły jednocześnie puchar oraz otrzymały pamiątkowe medale i słodkie upominki.

 • Gala w GCK-u

  "Jubileusz długoletniego

  pożycia małżeńskiego"

  Dnia 23.10.2019r. w Giżyckim Centrum Kultury odbyła się gala z okazji przyznania medali od Prezydenta RP za ponad pół wieku pożycia małżeńskiego parom z naszego miasta. Z tej też okazji dzieci z grupy V wystąpiły z programem artystycznym. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły jubilatom laurki w kształcie serca.

 • Kodowanie na dywanie

  "Zabawy w kodowanie"

  Dnia 15.10.2019r. dzieci z grupy VI uczestniczyły w "Zabawach w kodowanie", podczas których poznały zasady kodowania oraz uczyły się sposobu oznakowania zaplanowanej drogi, np. przejazdu samochodu do garażu.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Obchody

  Dnia Edukacji Narodowej

  Dnia 14 października 2019r. świętowaliśmy w naszej placówce jeden z wyjątkowych dni, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci przedstawiły program artystyczny dedykowany pracownikom przedszkola. Słowem, tańcem i piosenką podziękowały wszystkim za trud i poświęcenie włożone w ich edukację i wychowanie.

   

 • Rodzice czytają dzieciom

  Popołudniowe czytanie

  Dnia 11.10.2019r. Pani Maria Jarosz (mama Antosi) czytała dzieciom z grupy VI opowiadanie pt.: "Przyjaciele z Bajkowego Lasu" na temat życia leśnych zwierząt.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
  11-500 Giżycko
  ul. Drzymały 9
 • (87) 428 33 97

Mapa