liczba odwiedzin: 204170

Zajęcia przedszkolne

OFERTA ZAJĘĆ PRZEDSZKOLA

W naszym przedszkolu prowadzone są w zależności od wieku zajęcia obowiązkowe, takie jak:

- zajęcia z rozwijania mowy i myślenia, podczas których wykorzystujemy metodę twórczą dr I. Majchrzak "Wprowadzenie dziecka w świat pisma"

-  zajęcia matematyczne prowadzone w oparciu o metodę prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, z wykorzystaniem "Wiatraka Matematycznego"

zajęcia ruchowe z wykorzystaniem metody gimnastyki twórczej R. Labana, K. Orffa, Kniessów i metody ruchu rozwijajacego W. Sherborne, które sprzyjają rozwijaniu róznych form ruchu i ekspresji u dzieci, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni, współdziałania z partnerem, spontaniczności i odpowiednich zachowań

-  zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem zabaw z pedagogiki zabawy i innych form muzyczno-rytmicznych.

W pracy z naszymi wychowankami wykorzystujemy także metodę D. Dziamskiej "Edukacja przez ruch", która polega na łączeniu ruchu i muzyki podczas wykonywania prac plastycznych przez dzieci.

Inną metodą twórczą stosowaną podczas zajęć obowiązkowych z dziećmi jest metoda kinezjologii edukacyjnej dr P. Dennisona, zwana "Gimnastyką mózgu". Obejmuje ona ćwiczenia relaksacyjne i energetyzujące, służące integracji półkul mózgowych w celu efektywniejszego działania dzieci.

Wszystkie te metody twórcze sprzyjają aktywności poznawczej, emocjonalnej i społecznej dziecka.

Zajęcia obowiązkowe prowadzone są zgodnie z podstawą programową oraz w oparciu o karty pracy wydawnictwa MAC - Edukacja i PWN - Trampolina. Zadania w nich zawarte są dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

Od 2002r. nasze przedszkole jest placówką integracyjną, w której utworzono pierwszy oddział integracyjny. Obecnie mamy trzy oddziały integracyjne.  Uczęszczają do nich m.in. dzieci posiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju wydawane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne. W związku z powyższym nasza placówka oferuje pomoc psychologiczno - pedagogiczną w zakresie zajęć specjalistycznych.

W ramach udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej przedszkole proponuje bogatą ofertę zajęć edukacyjno-terapeutycznych prowadzonych przez specjalistów:

• zajęcia logopedyczne -  Ewa Cielecka i Agnieszka Haliasz

• terapia pedagogiczna -  Ewa Łukaszewicz i Bogusława Wasilewska

• zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne -  Bogusława Wasilewska

• kinezjologia edukacyjna -  Ewa Łukaszewicz

• gimnastyka korekcyjna -  Jolanta Abram

• zajęcia z fizjoterapii -  Marta Cieciura

• terapia pedagogiczna z elem. integracji sensorycznej - Agnieszka Cieślak

• surdopedagogika - Bożena Suchodoła

• zajęcia z oligofrenopedagogami - Marta Rudy, Jolanta Łbik i Agnieszka Cieślak.

zajęcia logopedyczne                  zajęcia logopedyczne                zajęcia z surdopedagogiem

zajęcia z terapii pedagogicznej                   zajęcia rozwijające kompetencje

emocjonalno-społeczne

zajęcia z kinezjologii edukacyjnej                       zajęcia z oligofrenopedagogiem

prowadzone przez Ewę Łukaszewicz                      prowadzone przez Martę Rudy

zajęcia z oligofrenopedagogiem       zaj. logopedyczne z rodzicami i dziećmi      zaj. logopedyczne z rodzicami i dziećmi

Jolantą Łbik                             prowadzone przez Agnieszkę Haliasz               prowadzone przez Ewę Cielecką

zaj. z terapii pedagog. z elem. integracji sensorycznej                    zaj. z surdopedagogiki i rozwijania kompetencji

prowadzone przez Agnieszkę Cieślak                                        emocjonalno-społecznych prowadzone przez

n-lki Bożenę Suchodołę i Bogusławę Wasilewską

Dodatkowo prowadzone są:

zajęcia nauki języka angielskiego w grupie I- 3 latków, II - 4 latków, III integracyjnej - 3 i 4 latków, IV-integracyjnej przez p. Annę Kuźnicką, natomiast w grupie V - 6 latków, grupie VI - 5 i 6 latków oraz grupie VII - integracyjnej (6 latków) prowadzone są przez p. Martę Cieciurę

- zajęcia z rytmiki we wszystkich grupach wiekowych prowadzone są przez p. Martynę Augustynowicz

- zajęcia z religii w grupie V - 6 latków, grupie VI - integracyjnej (5 i 6 latków) prowadzone przez p. Barbarę Pieńkowską

- zajęcia komputerowe prowadzone w każdej grupie wiekowej przez nauczycielki poszczególnych grup.

Wszystkie zajęcia dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców.

Zgodnie z Kalendarzem Imrez organizujemy szereg uroczystości przedszkolnych, takich jak:

"Dni zdrowej żywności", Wigilie, Dzień Babci i Dziadka, Choinka noworoczna, Dzień Rodziny, Powiatowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Rozśpiewane Przedszkolaki" oraz uczestniczymy w Przeglądzie Teatrów Przedszkolnych "Kurtynka w górę", Przeglądzie tańca "Chociaż jestem jeszcze mały, tancerz ze mnie doskonały", Olimpiadzie Sportowej "Sport to zdrowie - potyczki 6 latków" i wiele innych.

Współpracując z licznymi instytucjami i przedsiębiorstwami organizujemy wycieczki oraz spotkania z przedstawicielami tych instytucji, jak np. :

spotkania z policjantami, wycieczki na skrzyżowanie, spotkania z leśnikami, wycieczki do Lasu Miejskiego, Puszczy Boreckiej, Leśniczówki, wycieczki do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Giżycku, do Oczyszczalni Ścieków w Bystrym, do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, do Muzeum Mazurskiego w Owczarni, do miejscowości Jeziorowskie, na Wieżę Ciśnień czy do Zamku Krzyżackiego obecnie hotelu St. Bruno i wiele innych.

Bierzemy także udział w realizacji licznych programów edukacyjnych, m.in. : "Cała Polska Czyta Dzieciom", "Mamo, tato wolę wodę", "Zaczytane Przedszkole" i innych.