• Informacje o nas

Cele przedszkola:

1. Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki oraz wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka w przyjaznym środowisku.
          2. Propagowanie zasad zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.
          3. Rozwijanie aktywnej i wszechstronnej współpracy z rodzicami i środowiskiem.
          4. Kształtowanie szczęśliwego, aktywnego poznawczo, asertywnego dziecka, umiejącego wypowiadać swoje zdanie i wysłuchać opinii innych.
          5. Inspirowanie dzieci do twórczej aktywności.
          6. Wychowanie dzieci w duchu poszanowania tradycji narodowych, kulturowych, rodzinnych.

Na przełomie sierpnia i października 2019 roku wykonana została termomodernizacja budynku przedszkola, dobudowano przy grupie VI ewakuacyjną klatkę schodową
          oraz powstały wyjścia ewakuacyjne z każdej sali na plac zabaw, jako wyznaczone miejsce do ewakuacji.

Prace współfinansowane były ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Oto nowy budynek                                      Tak wyglądał

po termomodernizacji                                  przed remontem

Nowo powstała                             Budynek po termomodernizacji

ewakuacyjna klatka schodowa                       od strony placu zabaw

Bujna zieleń wokół                                      Podjazd dla osób

przedszkola                                           niepełnosprawnych

Wykonane zostały również prace wewnątrz budynku: kurtyna przeciwpożarowa, czujniki służące do wychwytywania dymu oraz wymiana wykładziny
          na obiektową w bloku gospodarczym.

Przeprowadzono także gruntowny remont nawierzchni placu gospodarczego
          od ul. Drzymały, polegający na wymianie kostki brukowej.

W wygospodarowanym pomieszczeniu przy grupie VI powstał gabinet specjalistyczny wyposażony w bogate pomoce dydaktyczne oraz meble i stoliki dostosowane do pracy
          z dziećmi.

Prowadzone są tam m.in. zajęcia rozwijające talenty i uzdolnienia dzieci,
          jak np. z koła matematycznego, teatralnego i kreatywności.
          (Szczegóły znajdują się w zakładce Oferta Edukacyjna/Koła zainteresowań)

W ramach realizacji projektu "Ogród pięciu zmysłów" na początku czerwca 2019r. został stworzony na terenie naszego przedszkola ogród ze ścieżką sensoryczną, sfinansowany
          ze środków otrzymanych z FOWJMw Giżycku. Znajdujące się w nim gatunki roślin oraz tor wyłożony różnorodnym tworzywem przyrodniczym, nie tylko zachwyca swoim widokiem ale także służy do prowadzenia zajęć zarówno z dziećmi zdrowymi
          jak i niepełnosprawnymi. Pełni on funkcję terapii dla dzieci poprzez stymulowanie pięciu zmysłów - węchu, wzroku, słuchu, smaku i dotyku, a także sprzyja rozwijaniu oraz wzbogacaniu wiedzy na temat roślin i kwiatów.

Na przełomie lat 2020/2021 w ramach realizacji Projektu "Giżycko i Varena- współpraca na rzecz promowania włączenia społecznego, walki z ubóstwem i dyskryminacją" nasze przedszkole pozyskało nowe ogrodzenie całego terenu a przedszkolny plac zabaw został wyposażony w dwa urządzenia terenowe do zabaw na świeżym powietrzu.

W 2021 roku w naszym przedszkolu zostało wygospodarowane miejsce na bogato wyposażoną w pomoce dydaktyczne  salę specjalistyczną, w której odbywają się zajęcia rozwijające z psychologiem. W sali specjalistycznej odbywa się również terapia Biofeedback, która służy do regulowania fal mózgowych,jest technologią wykorzystującą wiedzę medyczną, psychologiczną, pedagogiczną oraz bioinżynierię do usprawnienia funkcji mózgu, a przede wszystkim funkcji poznawczych. W  pracy metodą EEG Biofeedback, w trakcie treningów  stopniowo osiągana jest większa stabilizacja czynności mózgu oraz następuje utrwalenie zmiany wzorca fal mózgowych.

sala specjalistyczna

W roku 2022 w przedszkolu powstała sala doświadczania świata, w której stwarzamy dzieciom możliwość odbierania nowych bodźców, wzbogacamy ich doświadczenia a przy okazji miło spędzamy czas w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji.

W sierpniu 2023 roku została gruntownie wyremontowana sala grupy VII.  Sala zyskała nowoczesny wygląd a jej wnętrze stało się bardziej przestronne.

Możemy się także poszczycić przestronnymi, jasnymi i pięknie udekorowanymi salami
          dla dzieci, wyposażonymi zarówno w ciekawe pomoce edukacyjne
          jak i zabawki. Każda sala wyposażona jest również w nowe telewizory.

Nasze przedszkole wyposażone jest ponadto w dodatkowe gabinety:  logopedyczny oraz  salę terapeutyczną ze sprzętem rehabilitacyjnym.

gabinet logopedyczny                    sala terapeutyczna

Codzienną pracę ułatwia także przedszkolna biblioteka z dużym księgozbiorem literatury metodycznej, płytami CD  oraz audiobookami. Dysponujemy również dużą kolekcją kart z opowiadaniami, bajkami i baśniami dla dzieci do teatrzyku Kamishibai
          W prowadzeniu uroz
          maiconych zajęć i zabaw pomagają nauczycielkom ciekawe pomoce dydaktyczne.

Organizujemy liczne konkursy, wystawy prac plastycznych, kiermasze, wycieczki przyrodnicze, wycieczki do Urzędu Miasta i do zakładów produkcyjnych oraz przedsiębiorstw.

Od 2017 roku dysponujemy wiatą służącą dzieciom do zabawy, wypoczynku i rekreacji, którą pozyskaliśmy w ramach Projektu Gminy Miejskiej Giżycko - "Kompetencje kluczowe - przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków
          z Giżycka".

Od 2002 roku jesteśmy przedszkolem integracyjnym, dlatego m.in. likwidujemy bariery architektoniczne. Posiadamy podjazd dla wózków oraz łazienkę przystosowaną dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Idea integracji umożliwia dzieciom niepełnosprawnym zdobywanie wiedzy
          i umiejętności w miarę ich możliwości w warunkach przedszk
          ola ogólnodostępnego.