• Szanowni Rodzice

• Z przyjemnością informujemy, że od wtorku 02.11.2021r. wznawiamy pracę placówki. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci bez objawów chorobowych i prosimy
            o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Do zobaczenia we wtorek :)

• Szanowni Rodzice

• Materiały do pracy w domu (25.10.- 29.10.2021r.) znajdują się w zakładce O przedszkolu/ Kącik dla rodziców/ Materiały do pracy w domu.

•                                                             Szanowni Rodzice

W związku ze wzrostem liczby zakażeń Covid 19 w przedszkolu potwierdzonych przez Sanepid podjęłam decyzję o czasowym zamknięciu placówki w terminie 25.10-29.10.2021r.

Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia
            na odległość.
            Zapraszamy do kontaktu z nauczycielkami grup.

Z życzeniami zdrowia,

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1
                                                                               z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
                                                                               Marta Rudy

• Integracja gr.IV ,,Biedronki" z młodzieżą z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Giżycku

• Grupa IV Biedronki 20.10.2021r. gościła chłopaków z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Giżycku w ramach integracji dzieci z młodzieżą oraz współpracy między placówkami. Młodzież w ramach akcji czytelniczej Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała książkę pt. ,,Kotka Kicia na basenie” oraz bajkę ,,Otulający kocyk”. Wszyscy bardzo miło i aktywnie spędzili czas na układaniu puzzli, graniu w gry planszowe oraz na kodowaniu z użyciem Ozobotów.

• Sprawność znawcy własnej miejscowości w gr. IV ,,Biedronki"

• Grupa Biedronki w ramach realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Wyzwania Teodora" dnia 18.10.2021 r. zdobyła drugą odznakę z listy zadań sprawności profesora Teodora ,,Sprawność znawcy własnej miejscowości". Grupa wybrała się na spacer po Giżycku, poznaliśmy lokalizacje: Wieży Ciśnień, Urzędu Miasta, Kościoła Św. Brunona, Poczty Polskiej , Biblioteki Miejskiej oraz pospacerowaliśmy w parku przy ul. Warszawskiej.

• Światowy Dzień Mycia Rąk

• Dnia 15 października w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk grupa Motylków Pszczółek Żabek oraz Sówek brała udział w zajęciach prowadzonych przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Giżycku. Przedszkolaki dowiedziały się kiedy należy myć ręce oraz poznały "6 kroków do naprawdę czystych rąk ".

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października grupa V wystąpiła z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci przedstawiły wiersze, piosenki a także taniec z użyciem chust i dzwonków diatonicznych. Gościliśmy w tym ważnym dla nas dniu Wiceburmistrza Giżycka Pana Cezarego Piórkowskiego oraz byłe Panie Dyrektorki Marię Pająk i Barbarę Sajnagę. Występ dedykowany był nauczycielom oraz pracownikom administracji obsługi. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z codziennej pracy.

• Dzień Ratownika Medycznego

• Dani 13.10.2021r. obchodziliśmy Dzień Ratownika Medycznego z zaproszonymi gośćmi. Podczas spotkania dzieci poznały wyposażenie karetki oraz specyfikę zawodu ratownika medycznego.

• Drodzy Rodzice!

• Serdecznie dziękujemy za pomoc w zebraniu materiałów do wykonania dekoracji w naszym przedszkolu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy cieszyć się piękną jesienną dekoracją.

• Paka dla kociaka

• W dniach 4-12.10.21r. prowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę pod hasłem „Paka dla kociaka”. Była to zbiórka rzeczy potrzebnych do dbania o kotki będące pod opieką giżyckiego Stowarzyszenia „Brat Kot”. Dzieci przynosiły do skrzynek m. in. karmę dla kotów, ręczniki, wodę czy środki czystości. Na zakończenie akcji najmłodsze przedszkolaki spotkały się z Panią Żanetą i Panem Damianem ze Stowarzyszenia „Brat kot”, którzy opowiedzieli dzieciom jak dbać o koty, jak się z nimi obchodzić oraz w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom. Nasi goście przeczytali dzieciom bajkę o kotku i zapoznali przedszkolaki z podopiecznym stowarzyszenia - kotkiem Murzynem. Dziękujemy za wszystkie dary i tak aktywny udział dzieci w tej akcji!

• Wizyta Pani Jesieni

• Dnia 08.10.2021r. w przedszkolu odwiedziła nas Pani Jesień. Dzieci opowiedziały naszemu gościowi jakie znają oznaki jesieni oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Przedszkolaki zatańczyły wspólny taniec z Panią Jesienią i wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcia.

• Sprzątanie Świata

• W dniach 04 – 08.10.2021r. października dzieci z wszystkich  grup przedszkolnych brały udział w akcji ,,Sprzątanie Świata". Przedszkolaki wyposażone w rękawice i worki na śmieci wysprzątały pobliskie ulice. Utrwaliły przy tym wiedzę na temat dbania o środowisko.

• Dzień Uśmiechu

• Dnia 01.10.2021 obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Uśmiechu”. Dzieci z grupy III ,,Kotki” i IV ,,Biedronki” uczestniczyły w zakodowanych zbawcach ruchowych.  Grupa V ,,Sówki” przemaszerowała ulicami Giżycka propagując akcję ,,Zabierz uśmiech ze sobą”.

• Dzień Głośnego Czytania

• Dnia 29.09.2021r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w ,,Dniu Głośnego Czytania". Dziękujemy zaproszonym gościom za przeczytanie dzieciom bajek Janiny Porazińskiej.

• Dzieci uczą rodziców

• Dnia 27.09.2021r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę p. Agnieszkę Haliasz i p.Ewę Cielecką na temat: „Bezpieczny uczeń”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały jak być bezpiecznym w drodze do przedszkola, poznały najważniejsze znaki drogowe, dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw, poznały numer alarmowe i zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Na zakończenie wykonały proponowane zadania.