• Spotkanie z weterynarzem

     • W ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko odbyło się spotkanie z Panią weterynarz Marcelą Grzelak, podczas którego dzieci dowiedziały się na czym polega zawód weterynarza oraz jak mogą pomagać zwierzętom.

     • Światowy Dzień Teatru

     • Teatrzyki pacynkowe ,,Czerwony Kapturek" oraz ,,Trzy świnki" wystawiła grupa teatralna dla naszych przedszkolaków oraz rodziców dzieci z Koła Teatralnego.

     • Konkurs Zbiórki Makulatury

     • Drodzy Rodzice,

      Nasze przedszkole przystąpiło do konkursu zbiórki makulatury. Prosimy o dostarczanie spakowanej makulatury do wychowawców grup lub bezpośrednio do Pana woźnego. Łączmy siły i wspólnie wygrajmy konkurs, a wygrana kwota zostanie przeznaczona na doposażenie sali plastycznej.

     • Kubusiowi Przyjaciele Natury w grupie Kotków

     • Dzieci z gr. III ,,Kotki" to "Kubusiowi Przyjaciele Natury". W ramach tego programu zrealizowały scenariusz ,,W parku. Dbam o aktywność fizyczną" Dzieci wysłuchały piosenki ,,O tym jak ćwiczymy", obejrzały bajkę ,,Sport", ćwiczyły z Kubusiem oraz wykonały mapę parku projektując swoją ścieżkę zdrowia.

     • Dzień Wody

     • Dzień Wody połączony z obchodami Dnia herbatki owocowo - ziolowej 29.03.2022r., w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. Dzieci obejrzaly prezentacje multimedialną prowadzoną przez panie z FOWJM w Giżycku na temat sposobu oszczędzania wody, dowiedziały sie komu potrzebna jest i dlaczego woda do życia oraz uczestniczyły w doświadczeniu z zakresu zanieczyszczania i oczyszczania wody za pomocą filtru. Poznały także różne rodzaje herbatek owocowo ziołowych oraz potrzebę ich spożywania ze wzgledu na wartości zdrowotne.

     • Dzieci uczą rodziców w grupie Biedronek

     • Dnia 25.03.2022r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz na temat: „Odyseja Kosmiczna”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną z której dowiedziały się czym są gwiazdy, planety i inne obiekty, które można spotkać w kosmosie, poznały terminy takie jak kosmos, wszechświat, galaktyki, poznały planety ,,Układu Słonecznego”, dowiedziały się czym różni się rakieta od promu kosmicznego, poznały postać pierwszego człowieka na księżycu, dowiedziały się czym jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, poznały kilka ciekawostek dotyczących kosmosu. Na zakończenie wykonały proponowane zadania pokolorowały zakodowanego kosmonautę.

     • "Profilaktyka smyka - Na ratunek Poli" w grupie Wiewiórek i Sówek

     • Grupy Wiewiórki i Sówki zrealizowały program profilaktyczny "Profilaktyka smyka - Na ratunek Poli". Celem programu było uświadomienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Internecie, na podwórku oraz życiu codziennym. Sympatyczna Pola- główna bohaterka, którą zawsze z niebezpiecznych sytuacji ratował policjant, nauczyła nas bezpiecznych zachowań. Przedszkolaki brały udział w zabawach dydaktycznych oraz ruchowych. Na koniec realizacji projektu otrzymały pamiątkowe dyplomy.

     • Wiewiórki z wizytą w pizzerii

     • Dnia 23.03.2022r. Wiewiórki wybrały się do prawdziwej pizzerii.  Podążając za rozwijaniem swoich zainteresowań kulinarnych, tym razem wykonały samodzielnie pizzę pod okiem prawdziwego pizzermana.  Dzieci dobierały dodatki według własnych upodobań i przekonały się, że pizza wykonana samodzielnie, z ulubionymi dodatkami jest najpyszniejsza.

     • Pomoc dla Julka

     • W dniach 23.02 – 16.03.2022r. prowadziliśmy w przedszkolu akcję charytatywną dla 2 - letniego Julka z Gołdapi, którego zaatakował nowotwór – neuroblastoma 4 - stopnia. Dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola przez trzy tygodnie przynosili do palcówki ubrania, tekstylia i maskotki. Rzeczy te powędrowały do Fundacji „Po Pierwsze”, która zobowiązała się zapłacić pieniążki za każdy kilogram naszych zbiorów i przekazać je na kosztowne leczenie chłopca w USA - to dla niego jedyna szansa na wyzdrowienie.

      Przedszkolaki z wielkim sercem przystąpiły do tej akcji, angażując w wietrzenie szaf całe rodziny. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

     • Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki w Pierwszy Dzień Wiosny

     • W ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko 21 marca odbyło się przedstawienie pt. Chory kotek w wykonaniu rodziców i dzieci z grupy VI dla grupy Motylków, Pszczółek, Biedronek i Żabek. Biletem wstępu była przyniesiona przez dzieci karma dla kotów. Grupy starsze: Kotki, Sówki i Wiewiórki uczestniczyły w poetyckim pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Biletem wstępu było również pożywienie dla kota. Zgromadzone karmy zostały przekazane Stowarzyszeniu Brat Kot w Giżycku.

     • Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja

     • Szanowni Państwo,

      Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja jest organizacją pozarządową, która została powołana 27 czerwca 2018 roku.

      Mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe, które polega na tym, iż dziecko w pewnych sytuacjach społecznych mówi niewiele lub wcale, podczas gdy w warunkach dla niego bezpiecznych i komfortowych, nie ma zahamowań i wypowiada się swobodnie. Milczenie nie wynika z uporu, manipulacji czy osobistej niechęci do rozmówcy, ale jest spowodowane silnym lękiem. Niestety z mutyzmu wybiórczego się nie wyrasta. Osoby dotknięte tym zaburzeniem, pozostawione bez pomocy, narażone są na izolację i depresję.

      Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja, jak pomagamy:

      1. adres strony internetowej http://mutyzm-wybiorczy.org.pl/

      2. grupa wsparcia na fb dla rodziców, nauczycieli, specjalistów https://www.facebook.com/groups/FundacjaMWR

      3. poradniki do pobrania za darmo ze strony Fundacji:

      • Mutyzm wybiórczy. Poradnik nauczyciela”

      Mutyzm wybiórczy w przedszkolu i szkole Poradnik nauczyciela Część 1

      • Poradnik początkujących rodziców dziecka z mutyzmem wybiórczym”

      PORADNIK POCZĄTKUJĄCYCH RODZICÓW DZIECKA Z MUTYZMEM WYBIÓRCZYM

      1. szkolenia on-line dotyczące mutyzmu wybiórczego Szkolenia - Mutyzm Wybiórczy

      2. możliwość zostania podopiecznym Fundacji https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/o-nas/

      3. konsultacje indywidualne

      https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/indywidualne-konsultacje-telefoniczne/

       

      Dziękujemy za życzliwość i wsparcie w rozpowszechnianiu wiedzy na temat mutyzmu wybiórczego.

                                                                                                                                Z wyrazami szacunku,

                                                                                                                                       Iwona Pouch

                                                                                                      prezes Fundacji Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja

     • Wiosenny Pokaz Mody

     • 18 marca w naszym przedszkolu odbył się Wiosenny Pokaz Mody, w którym udział wzięły dzieci z grupy Wiewiórek i Sówek. Dzieci zaprezentowały piękne, wiosenne stroje i piosenki o tej samej tematyce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych przebrań.

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     • Dnia 18.03.2022 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem dnia było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Przedszkolaki tego dnia przyszły w kolorowych skarpetkach, obejrzały film na temat tego schorzenia, wysłuchały bajki pt.,,Brzydkie kaczątko" oraz wykonały kolorowe skarpetki. 

     • Wyzwanie Teodora w grupie Biedronek

     • Grupa Biedronki w ramach realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Wyzwania Teodora" dnia 17.03.2022 r. zdobyła szóstą odznakę z listy zadań sprawności profesora Teodora ,,Sprawność majsterkowicza". Dzieci wspólnie z Paniami wykonały z kartonów ,,Wesoły autobus".

     • Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki

     • Drodzy Rodzice,
      w ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko 21 marca odbędzie się przedstawienie pt. Chory kotek w wykonaniu rodziców i dzieci z grupy VI dla grupy Motylków, Pszczółek, Biedronek i Żabek. Biletem wstępu będzie przyniesiona przez dzieci karma dla kotów. Grupy starsze: Kotki, Sówki i Wiewiórki będą uczestniczyły w poetyckim pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Biletem wstępu będzie również pożywienie dla kota. Zgromadzone karmy będą przekazane Stowarzyszeniu Brat Kot w Giżycku.

     • Re@lnie Odpowiedzialni

     • Nasze przedszkole jest uczestnikiem programu Re@lnie Odpowiedzialni, który jest częścią kampanii: Odłącz się - Połącz się Ogólnopolska Kampania Społeczna. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia, która od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

      "Celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej ilości rodziców, opiekunów i nauczycieli używając wszelkich możliwych kanałów, by:

      - poznali zagrożenia - niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie;

      - uwierzyli, że mają wpływ;

      - wiedzieli, jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień.

       

     • "Brzdące w re@lu" w grupie Sówek i Wiewiórek

     • Sówki i Wiewiórki podczas kolejnych zajęć w ramach projektu edukacyjnego "Brzdące w re@lu" miały za zadanie zaprojektować wesoły i kolorowy plac zabaw. Dzięki spotkaniom z p. Dorotą dzieci dowiedziały się, jak atrakcyjnie można spędzić czas, niekoniecznie z telefonem w ręku.

       

     • Dzień Kobiet

     • Przedszkolaki w Dniu Kobiet świetnie się bawiły podczas wielu zabaw ruchowych i tanecznych. Dziewczynki tego dnia otrzymały dyplomy i upominki. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie upominków dla dziewczynek i drobnych słodkości dla chłopców.