• Wyzwanie Teodora w grupie Biedronek

• 13 kwietnia dzieci z grupy „Biedronki” otrzymały list od wielkanocnego zajączka, w którym zapraszał ich do udziału w wyprawie. Celem wyprawy było odnalezienie przygotowanych przez niego prezentów. Zadanie to nie było takie łatwe. Dzieci musiały odnaleźć pozostawione przez niego ukryte w Ogrodzie 5 Zmysłów czekoladowe jajka, zajączki itp. Przedszkolaki bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem i zdobyły ostatnią odznakę z listy zadań Teodora ,,Detektyw". Zajączek obiecał, że w przyszłym roku również odwiedzi nasze przedszkole. Dzieci nie mogą się już doczekać jego kolejnej wizyty.

• Dzień Czekolady

• Dnia 12.04.2022  przedszkolaki ze wszytkich grup brały udział w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez przedstawiciela Centrum Innowacyjnej Edukacji z Suwałk podczas których dzieci poznały pochodzenie ziaren kakaowca, różne rodzaje czekolady oraz wykonywały własną tabliczkę czekolady.

• Festiwal Piosenki Angielskiej

• 8 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięły Motylki Pszczółki i Kotki . Dzieci zaprezentowały zdobyte przez siebie umiejętności językowe - śpiewały piosenki w języku angielskim poszczególnymi grupami, a także wspólnie. Dzieci wzięły także udział w wielu zabawach ruchowych i integracyjnych.

• ,,Nie kupuj - adoptuj"

• W ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko dzieci brały udział w akcji charytatywnej "Pomagamy kotom" oraz warsztatach plastyczno - technicznych "Zabawka dla kota". Zebrane produkty jak i wykonane zabawki zostały przekazane giżyckiemu Stowarzyszeniu Brat Kot podczas wspólnego spotkania "Nie kupuj - adoptuj".

• Chory kotek

• W ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko Rodzice naszych przedszkolaków wraz z dziećmi i nauczycielami przedstawili teatrzyk pt. "Chory kotek".

• AKCJA PARAGON

• Drodzy Rodzice,

Nasze przedszkole przystąpiło do ,,AKCJI PARAGON" - wymień paragony na nagrody dla przedszkolaków. Od dnia 04.04.2022r zbieramy paragony z zakupów spożywczych z wykluczeniem produktów alkoholowych i wyrobów tytoniowych. Prosimy o dostarczanie paragonów do wychowawców grup, którzy poprzez aplikację Akcja Paragon będą je przesyłać do organizatorów w celu weryfikacji. (nie mogą być starsze niż 14 dni od daty zakupu) Nasze paragony będą „zamieniane” na złotówki, a te na nagrody dla placówki.
            Sklepy biorące udział w akcji:
            • Biedronka
            • Lidl
            • InterMarche
            • Kaufland
            • Delikatesy Centrum
            • Netto
            • Auchan
            • Aldi
            • Carrefour
            • Tesco
            • E. Leclerc
            • Dino

Więcej o akcji na stronie www.akcjaparagon.pl Zachęcamy do udział- razem możemy więcej

• Dzieci Uczą Rodziców w grupie Pszczółek

• 4 kwietnia w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę E. Cielecką na temat „Odyseja kosmiczna". Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną z ktorej dowiedziały sie czym jest kosmos, poznały planety Układu Słonecznego oraz pojęcia: planeta, rakieta kosmiczna, kosmonauta i stacja kosmiczna.

• Światowy Dzień Autyzmu

• W piątek 01.04.2022r. z okazji Światowego Dnia Autyzmu przedszkolaki obejrzały ciekawe materiały, które wytłumaczyły im pojęcie autyzmu oraz pokazały jak funkcjonują dzieci z tym zaburzeniem. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.