• Wycieczka do Mini Zoo

• Dnia 27.06 odbyła się wycieczka autokarowa Pszczółek i Żabek do Mini Zoo w Kąpie. Dzieci obejrzały zwierzątka, wysłuchały kilka ciekawostek na ich temat :)

• Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Zakończyliśmy projekt ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury". Fotorelacja znajduje się w zakładce: O przedszkolu/ Projekty i Akcje Edukacyjne/ Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Pożegnania nadszedł czas w grupie Wiewiórek

• 23 czerwca odbyło się pożegnanie przedszkola przez grupę Wiewiórek. Uroczystość otwarta została wspaniałym polonezem, następnie podczas montażu słowno - muzycznego dzieci już po raz ostatni zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej rodzicom, dzieciom oraz nauczycielom przedstawiony został filmik prezentujący rok z życia w Wiewiórek w naszym przedszkolu. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i książek dla dzieci oraz podziękowań dla rodziców, za współpracę, bezinteresowną pomoc oraz zaangażowanie w życie naszej grupy oraz przedszkola.

• Dzieci Uczą Rodziców

• Fotorelacja ,,Bezpieczne wakacje" realizowane w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci Uczą Rodziców" znajduje się w zakładce: O przedszkolu/ Projekty i Akcje Edukacyjne/ Dzieci Uczą Rodziców.

• Pożegnania nadszedł czas ...

• 15 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie grupy Sówek. Przedszkolaki poprzez wiersze i piosenki podziękowały wszystkim pracownikom za czas spędzony w przedszkolu. Następnie grupa Kotków pożegnała starszych kolegów pięknym wierszem, piosenką, a także wręczyła im drobne upominki. Za swój piękny występ wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa. Po programie artystycznym Pani Dyrektor życzyła dzieciom by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola, medale oraz książki.

• Czerwony Kapturek ratuje las - inscenizacja ekologiczna

• Przedszkolaki z Koła Teatralnego działającego w naszym przedszkolu wystąpiły 14.06.2022r. na scenie Giżyckiego Centrum Kultury z przedstawieniem pt. Czerwony Kapturek ratuje las - inscenizacja ekologiczna. Teatrzyk wystawiony został z okazji XI przeglądu teatralnego pod hasłem "Kurtynka w górę" organizowanego przez PM nr 4 w Giżycku.

• Integracyjna Spartakiada Sportowa

• 13 czerwca dzieci z grupy Wiewiórek wzięły udział w Trzynastej Spartakiadzie Integracyjnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Giżycku. Przedszkolaki uczestniczyły w rozmaitych grach i zabawach sportowych za które na koniec otrzymały medale.

• Festiwal nauki

• 3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festiwal nauki podsumowujący zdobyta wiedzę podczas realizacji projektu ,,O czym szumią drzewa- poznajemy las i jego mieszkańców" współfinansowanego przez Urząd Maiasta Giżycko. Tego dnia gościliśmy również Licealistki, które czytały dzieciom serię książeczek ,,Przyjaciele lasu" w ramach zakończenia Tygodnia Głośnego Czytania.

• Miejski Dzień Dziecka

• 3 czerwaca Kotki wzięły udział w Miejskim Dniu Dziecka, pod hasłem "Kolory tęczy" organizowanym przez Bibliotekę Miejską. Jak widać na zdjęciach, zabawa była przednia.

• Książka czy komputer

• 2 czerwaca odbyłą się debata czytelnicza ,,Książka czy komputer" kolejny dzień Tygodnia Głośnego Czytania w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Teatrzyk ,,Rzepka" w wykonaniu grupy Żabki oraz wspólne czytanie ,,Lokomotywy" w wersji polsko-ukraińskiej wraz z Seniorami z Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku oraz mamy Igora z Ukrainy.

• ,,Królewna Śnieżka i ..."

• 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki obejrzały teatr żywego aktora pt : "Królewna Śnieżka i ...". W parodii spektaklu wzięli udział rodzice, nauczycielki oraz dzieci z kółka teatralnego działającego w naszym przedszkolu.

Wszystkim aktorom serdecznie dziękujemy za udział w pięknej inscenizacji, którą przygotowała nauczycielka Jolanta Łbik.

Następnie dzieci brały udział w wielu zabawach taneczno - ruchowych, które przygotowala p. Martyna i p.Marta.

• Wycieczka do Biblioteki Miejskiej

• Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w celu poznania czytelni i wypożyczalni w ramach Tygodnia Głośnego Czytania. Grupa Kotków, Sówek, Biedronek, Pszczółek i Żabek.

• Dzień Rodziny w grupie Pszczółek

• Dzień Rodziny w gr Pszczółek Dzieci przedstawiły program artystyczny śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i bawiły się z rodzicami przy piosence. Rodzice wraz z dziećmi przedstawiły kilka wierszy J. Tuwima. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom upominki z okazji ich święta.

• Piknik czytelniczy

• Piknik czytelniczy z okazja Tygodnia Głośnego Czytania połączony z akcja charytatywną ,,Oddaj książkę-wspieraj innych".