• Dzieci Uczą Rodziców w grupie Biedronek

     • Dnia 26.05.2022r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz na temat: „Park Jurajski”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się czym były i kiedy żyły na Ziemi dinozaury. Poznały kilka gatunków dinozaurów. Dowiedziały się co łączy dinozaury z współczesnymi ptakami. Poznały wiele innych ciekawostek o tych gadach. Na zakończenie wykonały proponowane zadania.

     • Dzień Rodziny w grupie Żabek

     • Dzień Rodziny w grupie Żabek - dzieci wraz z rodzicami i Paniami wybrały się na Wzgórze Brunona w Giżycku. Spotkanie rozpoczęliśmy od części artystycznej - dzieci zaśpiewały piosenki dla kochanych Mam i Tatusiów, wyrecytowały wiersze i wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Potem Żabki ruszyły w wir zabaw sportowych oraz wspólne grillowanie z rodzicami. Zabawie nie było końca!

     • Dzień Rodziny w grupie Sówek

     • 24 maja z okazji Dnia Rodziny grupa Sówek zaprezentowała występ artystyczny pt. "Wszystkie kwiaty dla mamy i taty". Dzieci recytowały wiersze, zatańczyły do znanych i lubianych piosenek oraz zaspiewały piękny utwór. Na koniec wręczyły rodzicom laurki oraz samodzielnie wykonane z gliny miseczki.

     • Dzień Rodziny w grupie Wiewiórek

     • Z okazji Dnia Rodziny Wiewiórki wybrały się na wycieczkę do Mazurskiego Zoo Safari znajdującego się w miejscowości Okrągłe. Dzieci podczas przejażdżki na przyczepie za ciągnikiem miały okazję podziwiać wiele gatunków zwierząt, między innymi były to: konie, jelenie, daniele, bawoły, lamy, osiołki, kury, kaczki, gęsi czy też kozy. Dodatkową atrakcją, która sprawiła dzieciom wiele radości była możliwość nakarmienia zwierząt. Po przejażdżce dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

     • Wycieczka do Lasu Miejskiego

     • Dzieci z grupy Motylki Pszczółki Kotki i Żabki były na wycieczce w Lesie Miejskim w Giżycku. Spotkały się w lesie z ornitologiem Panem Krzysztofem, który spacerował z nami po ścieżce edukacyjnej i przekazał nam wiele ciekawych wiadomości o ptakach. Udało nam się zobaczyć niektóre ptaki: szpak, sójka , szczygieł. Oczywiście słuchalismy spacerując po lesie ptasich koncertów. Poznaliśmy także wybrane gatunki drzew i podziwialiśmy pomniki przyrody: Modrzew europejski i dęby. Wycieczka realizowana w ramach projektu ,,O czym szumią drzewa - poznajemy las i jego mieszkańców" finansowany przez Urząd Miasta Giżycko.

     • Wyniki konkursu fotograficznego pt. ,,Magiczny świat owadów"

     • 23 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie fotograficznym pt. "Magiczny świat owadów" dla dzieci z grupy Motylków, Pszczółek i Żabek. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci oraz poszerzenie wiedzy na temat życia owadów. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za tyle pięknych fotografii. A tak prezentują się miejsca na podium:

      1. Diana D.- grupa Motylków

      2. Jakub T. - grupa Motylków

      3. Zuzanna K.- grupa Żabek

      Wyróżnienia zdobyli:

      1. Franciszek Ż.

      2. Jowita Ś.

      3. Oskar S.

      4. Maria W.

      5. Jagoda G.

      6. Gabriela O.

      7. Bianka A.

      Konkurs odbył się w ramach projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowany przez Urząd Miasta Giżycko.

     • Olimpiada transgraniczna Giżycko i Varena

     • We wtorek 17 maja w hali sportowej MOSiR dzieci z naszego przedszkola wraz z kolegami z Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz litewskiej Vareny wzięły udział w olimpiadzie transgranicznej organizowanej w ramach projektu „Giżycko i Varena – współpraca na rzecz promowania włączenia społecznego, walki z ubóstwem i dyskryminacją”.

     • Spotkanie z fryzjerem w grupie Wiewiórek

     • Wiewiórki w miesiącu maju utrwalały wiadomości na temat zawodów. Dzieci miały okazję wcielić się w przedstawicieli poszczególnych zawodów odgrywając scenki dramowe. Największą radość sprawiła im jednak wizyta mamy Ludwika, która opowiedziała dzieciom o zawodzie fryzjera i wykonała im piękne fryzury.

     • Dzień Zielony

     • Dnia 20.05.2022r. dzieci  brały udział w obchodach Dnia Zielonego w przedszkolu,podczas którego rozpoznawaly i nazywały te owoce oraz warzywa,które występują w kolorze zielonym. Określały także ich kształt i wielkość. Największą atrakcją było samodzielne przygotowywanie przez dzieci kanapek z wykorzystaniem wybranych zielonych warzyw. Oprócz delektowania się smakiem zrobionych przez siebie kanapek przedszkolaki wymieniały sie spostrzeżeniami na temat ich wyglądu oraz wartości odżywczych zawartych w tego typu kanapkach. Na koniec obejrzały teatr dziur "Na straganie"

     • Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej

     • Dnia 20.05.2022r. dzieci z grupy IV integracyjnej ,,Biedronki" uczestniczyły w wycieczce do Biblioteli Pedagogicznej. Podczas zajęć wysłuchały bajki ,,Do widzenia. Dzień dobry" oraz miały możliwość obejrzenia różnorodnych książek. 

     • Wycieczka do Puszczy Boreckiej

     • Wycieczka do Puszczy Boreckiej zorganizowana została w ramach Projektu "O czym szumią drzewa - poznajemy las i jego mieszkańców" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko. Wzięły w niej udział dzieci z grupy IV integracyjnej ,V oraz VII integracyjnej. Celem wycieczki było poznanie warstwowej budowy lasu, fauny i flory tej puszczy oraz obserwacja najdostojniejszego ssaka polskich lasów - żubra. Dodatkową atrakcją były gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

     • Wycieczka do sklepu warzywnego

     • Dnia 18.05.2022r. dzieci z grupy II uczestniczyły w wycieczce do sklepu warzywnego „Karambola” w Giżycku. Będąc na miejscu, przedszkolaki rozpoznawały i nazywały owoce oraz warzywa zarówno krajowe, jak i te mniej znane – egzotyczne. Dowiedziały się także na temat potrzeby spożywania owoców i warzyw ze względu na zawarte w nich wartości odżywcze i zdrowotne. Dodatkową atrakcją dla dzieci było skosztowanie niektórych warzyw i owoców przygotowanych przez panie ekspedientki w postaci koreczków. Na zakończenie dzieci wręczyły paniom ekspedientkom samodzielnie wykonaną wcześniej w przedszkolu laurkę. Do przedszkola wróciliśmy z torbą truskawek, które zostały zakupione w warzywniaku, w celu skonsumowania ich podczas II śniadania.

     • Z wizytą u weterynarza

     • Grupa Kotków i Biedronek była w przychodni weterynaryjnej. Pani oprowadziła nas po wszystkich gabinetach zabiegowych i bardzo ciekawie opowiadała o pracy lekarzy - weterynarzy.

     • Wyniki konkursu ,,Moje zwierzątko"

     • 10 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie literackim "Moje zwierzątko". Celem konkursu było inspirowanie dzieci i rodziców do aktywności twórczej i czytelniczej, rozwijanie zainteresowań literackich, a także integracja rodziny i zacieśnienie więzi w rodzinie. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy. A tak prezentują się poszczególne miejsca:

      I miejsce ex aequo:

      - Przemysław K. - Przedszkole Promyk

      - Krzysztof K. - Przedszkole Bajka

      II miejsce ex aequo:

      -Urszula F. - Przedszkole Miejskie nr 1

      -Krzysztof S. - Przedszkole Miejskie nr 4

      III miejsce ex aequo:

      -Pola T. - Przedszkole Miejskie nr 1

      -Stanisław P. - Przedszkole Promyk

      Wyróżnienia natomiast zdobyli:

      -Nela M.- Przedszkole Miejskie nr 4

      -Anna Sz. - Przedszkole Promyk

      -Szymon Ch. - Przedszkole Miejskie nr 4

      -Nikodem L. - Przedszkole Bajka

     • Góra Grosza

     • Zakończyliśmy XXII edycję Góry Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami. Łącznie zebraliśmy ponad 200 zł w monetach o wadze blisko 15 kg. Posegregowane i zliczone monety zostały zapakowane i przesłane do organizatorów za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dziękujemy za wsparcie akcji.

     • Skąd się biorą produkty ekologiczne

     • Grupa Kotków, Sówek i Wiewiórek wzięła udział w programie organizowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny pt " Skąd się biorą produkty ekologiczne" Dzieci obejrzały lekcję pokazową oraz film edukacyjny o produktach ekologicznych. Do programu włączyli się również Rodzice przedszkolaków z grupy III. Dzieci z grupy Kotków i Wiewiórek wykonały także pracę plastyczną na konkurs związany z programem pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne.