• Pomoc dla Julka

     • W dniach 23.02 – 16.03.2022r. prowadziliśmy w przedszkolu akcję charytatywną dla 2 - letniego Julka z Gołdapi, którego zaatakował nowotwór – neuroblastoma 4 - stopnia. Dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola przez trzy tygodnie przynosili do palcówki ubrania, tekstylia i maskotki. Rzeczy te powędrowały do Fundacji „Po Pierwsze”, która zobowiązała się zapłacić pieniążki za każdy kilogram naszych zbiorów i przekazać je na kosztowne leczenie chłopca w USA - to dla niego jedyna szansa na wyzdrowienie.

      Przedszkolaki z wielkim sercem przystąpiły do tej akcji, angażując w wietrzenie szaf całe rodziny. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

     • Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki w Pierwszy Dzień Wiosny

     • W ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko 21 marca odbyło się przedstawienie pt. Chory kotek w wykonaniu rodziców i dzieci z grupy VI dla grupy Motylków, Pszczółek, Biedronek i Żabek. Biletem wstępu była przyniesiona przez dzieci karma dla kotów. Grupy starsze: Kotki, Sówki i Wiewiórki uczestniczyły w poetyckim pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Biletem wstępu było również pożywienie dla kota. Zgromadzone karmy zostały przekazane Stowarzyszeniu Brat Kot w Giżycku.

     • Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja

     • Szanowni Państwo,

      Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja jest organizacją pozarządową, która została powołana 27 czerwca 2018 roku.

      Mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe, które polega na tym, iż dziecko w pewnych sytuacjach społecznych mówi niewiele lub wcale, podczas gdy w warunkach dla niego bezpiecznych i komfortowych, nie ma zahamowań i wypowiada się swobodnie. Milczenie nie wynika z uporu, manipulacji czy osobistej niechęci do rozmówcy, ale jest spowodowane silnym lękiem. Niestety z mutyzmu wybiórczego się nie wyrasta. Osoby dotknięte tym zaburzeniem, pozostawione bez pomocy, narażone są na izolację i depresję.

      Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja, jak pomagamy:

      1. adres strony internetowej http://mutyzm-wybiorczy.org.pl/

      2. grupa wsparcia na fb dla rodziców, nauczycieli, specjalistów https://www.facebook.com/groups/FundacjaMWR

      3. poradniki do pobrania za darmo ze strony Fundacji:

      • Mutyzm wybiórczy. Poradnik nauczyciela”

      Mutyzm wybiórczy w przedszkolu i szkole Poradnik nauczyciela Część 1

      • Poradnik początkujących rodziców dziecka z mutyzmem wybiórczym”

      PORADNIK POCZĄTKUJĄCYCH RODZICÓW DZIECKA Z MUTYZMEM WYBIÓRCZYM

      1. szkolenia on-line dotyczące mutyzmu wybiórczego Szkolenia - Mutyzm Wybiórczy

      2. możliwość zostania podopiecznym Fundacji https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/o-nas/

      3. konsultacje indywidualne

      https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/indywidualne-konsultacje-telefoniczne/

       

      Dziękujemy za życzliwość i wsparcie w rozpowszechnianiu wiedzy na temat mutyzmu wybiórczego.

                                                                                                                                Z wyrazami szacunku,

                                                                                                                                       Iwona Pouch

                                                                                                      prezes Fundacji Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja

     • Wiosenny Pokaz Mody

     • 18 marca w naszym przedszkolu odbył się Wiosenny Pokaz Mody, w którym udział wzięły dzieci z grupy Wiewiórek i Sówek. Dzieci zaprezentowały piękne, wiosenne stroje i piosenki o tej samej tematyce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych przebrań.

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     • Dnia 18.03.2022 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem dnia było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Przedszkolaki tego dnia przyszły w kolorowych skarpetkach, obejrzały film na temat tego schorzenia, wysłuchały bajki pt.,,Brzydkie kaczątko" oraz wykonały kolorowe skarpetki. 

     • Wyzwanie Teodora w grupie Biedronek

     • Grupa Biedronki w ramach realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Wyzwania Teodora" dnia 17.03.2022 r. zdobyła szóstą odznakę z listy zadań sprawności profesora Teodora ,,Sprawność majsterkowicza". Dzieci wspólnie z Paniami wykonały z kartonów ,,Wesoły autobus".

     • Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki

     • Drodzy Rodzice,
      w ramach realizacji projektu "Przedszkolaki kochają i dbają o zwierzaki" współfinansowanego przez Urząd Miasta Giżycko 21 marca odbędzie się przedstawienie pt. Chory kotek w wykonaniu rodziców i dzieci z grupy VI dla grupy Motylków, Pszczółek, Biedronek i Żabek. Biletem wstępu będzie przyniesiona przez dzieci karma dla kotów. Grupy starsze: Kotki, Sówki i Wiewiórki będą uczestniczyły w poetyckim pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Biletem wstępu będzie również pożywienie dla kota. Zgromadzone karmy będą przekazane Stowarzyszeniu Brat Kot w Giżycku.

     • Re@lnie Odpowiedzialni

     • Nasze przedszkole jest uczestnikiem programu Re@lnie Odpowiedzialni, który jest częścią kampanii: Odłącz się - Połącz się Ogólnopolska Kampania Społeczna. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia, która od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

      "Celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej ilości rodziców, opiekunów i nauczycieli używając wszelkich możliwych kanałów, by:

      - poznali zagrożenia - niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie;

      - uwierzyli, że mają wpływ;

      - wiedzieli, jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień.

       

     • "Brzdące w re@lu" w grupie Sówek i Wiewiórek

     • Sówki i Wiewiórki podczas kolejnych zajęć w ramach projektu edukacyjnego "Brzdące w re@lu" miały za zadanie zaprojektować wesoły i kolorowy plac zabaw. Dzięki spotkaniom z p. Dorotą dzieci dowiedziały się, jak atrakcyjnie można spędzić czas, niekoniecznie z telefonem w ręku.

       

     • Dzień Kobiet

     • Przedszkolaki w Dniu Kobiet świetnie się bawiły podczas wielu zabaw ruchowych i tanecznych. Dziewczynki tego dnia otrzymały dyplomy i upominki. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie upominków dla dziewczynek i drobnych słodkości dla chłopców.

     • Dzień Pisarza

     • W ramach działań kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom dnia 3.03.2022r. obchodziłyśmy Miedzynarodowy Dzień Pisarzy. Dzieci dowiedziały się jak powstała książka, poznali sławnych polskich pisarzy, wysłuchały wiersza Mały Pisarz. Na zakończenie rozwiązywały zagadki o bajkach.

     • "Brzdące w re@lu"

     • Dnia 02.03.2022r. grupę Sówek odwiedziła p.Dorota Sienkiewicz, koordynator projektu edukacyjnego "Brzdące w re@lu". Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak złe rzeczy niosą za sobą urządzenia elektroniczne, takie jak: smartfon, tablet oraz nadużywanie Inernetu. Prowadząca poprzez ciekawe przykłady oraz formę warsztatową ukazala dzieciom, jak można atrakcyjnie spędzać czas, niekoniecznie z telefonem w ręku. Dziękujemy za wizytę:)

     • Solidarni z Ukrainą

     • Drodzy Rodzice!

      Społeczność naszego przedszkola pragnie okazać wsparcie naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji.

      W porozumieniu ze Związkiem Ukraińców w Polce – Koło w Giżycku dzieci z pomocą nauczycielek wykonają kartki, które zostaną włożone do paczek z darami.

      Chcemy w ten sposób promować wśród dzieci chęć bezinteresownej pomocy potrzebującym i okazać nasze wsparcie dla obywateli Ukrainy.

       

      Zachęcamy również do wsparcia zbiórki organizowanej

      na terenie naszego miasta:

       

      https://www.facebook.com/photo?fbid=3228402880765196&set=a.2373677626237730

       

     • ,,Kubusiowi przyjaciele Natury" w grupie Biedronek

     • Dnia 25.02.2022r. dzieci z gr. IV ,,Biedronki" realizowały scenariusz ,,W parku. Dbam o aktywność fizyczną" w ramach programu ,,Kubusiowi przyjaciele Natury". Dzieci wysłuchały piosenki ,,O tym jak ćwiczymy", obejrzały bajkę ,,Sport", ćwiczyły z Kubusiem oraz wykonały mapę parku projektując swoją ścieżkę zdrowia.

     • ,,Pomoc dla Julka"

     • Nasze przedszkole włącza się w akcję charytatywną dla 2-letniego Julka z Gołdapi, którego zaatakował nowotwór – neuroblastoma 4 stopnia. Możliwości leczenia chłopca w Polsce
      dobiegają końca, a jedyną szansą na wyzdrowienie jest dalsze leczenie w USA,
      które jest niezwykle kosztowne.

       

      W ramach akcji organizujemy w dniach 23.02 – 16.03.2022r.

      zbiórkę rzeczy używanych (czystych, zdatnych do użytku):

      - ubrania - buty

      - koce - pościel

      - firanki - maskotki


       

      Rzeczy te w foliowych workach wypełnionych do 2/3 pojemności
      prosimy zostawiać w skrzynkach w holu przedszkola.

      Po zakończonej zbiórce rzeczy zostaną przekazane Fundacji Po Pierwsze,
      która zapłaci za każdy kilogram określoną kwotę na leczenie Julka.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich małych wolontariuszy i ich rodziców!
      Możemy pomóc choremu chłopcu, a przy okazji uporządkować nasze szafy
      i zadbać o Planetę (tekstylia podlegają recyklingowi).

     • Szanowni Rodzice

     • Szanowni Rodzice ,

      Informuję, że w związku ze znacznym wzrostem cen rynkowych większości produktów spożywczych i co za tym idzie brakiem możliwości spełnienia obowiązujących norm żywieniowych od 01 marca 2022 roku podniesiona zostaje dzienna stawka żywieniowa z kwoty 6,00 zł na kwotę 8,00 zł. z przeznaczeniem na pokrycie kosztów całodziennego wyżywienia dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku.

     • Dzieci Uczą Rodziców w grupie Biedronek

     • Dnia 23.02.2022r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz na temat: „Niezwykła przygoda”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się czym są i jak nazywają się kontynenty i oceany, poznały niezwykłe budowle stworzone przez człowieka, odbyły edukacyjną podróż po świecie i poznały kilka ciekawostek, dowiedziały się skąd pochodzi pizza i w jakim kraju powstały manga i anime, dowiedziały się gdzie mieszkają kangury i pingwiny. Na zakończenie wykonały kartę pracy.