• Dzień Pisarza

     • W ramach działań kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom dnia 3.03.2022r. obchodziłyśmy Miedzynarodowy Dzień Pisarzy. Dzieci dowiedziały się jak powstała książka, poznali sławnych polskich pisarzy, wysłuchały wiersza Mały Pisarz. Na zakończenie rozwiązywały zagadki o bajkach.

     • "Brzdące w re@lu"

     • Dnia 02.03.2022r. grupę Sówek odwiedziła p.Dorota Sienkiewicz, koordynator projektu edukacyjnego "Brzdące w re@lu". Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak złe rzeczy niosą za sobą urządzenia elektroniczne, takie jak: smartfon, tablet oraz nadużywanie Inernetu. Prowadząca poprzez ciekawe przykłady oraz formę warsztatową ukazala dzieciom, jak można atrakcyjnie spędzać czas, niekoniecznie z telefonem w ręku. Dziękujemy za wizytę:)

     • Solidarni z Ukrainą

     • Drodzy Rodzice!

      Społeczność naszego przedszkola pragnie okazać wsparcie naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji.

      W porozumieniu ze Związkiem Ukraińców w Polce – Koło w Giżycku dzieci z pomocą nauczycielek wykonają kartki, które zostaną włożone do paczek z darami.

      Chcemy w ten sposób promować wśród dzieci chęć bezinteresownej pomocy potrzebującym i okazać nasze wsparcie dla obywateli Ukrainy.

       

      Zachęcamy również do wsparcia zbiórki organizowanej

      na terenie naszego miasta:

       

      https://www.facebook.com/photo?fbid=3228402880765196&set=a.2373677626237730

       

     • ,,Kubusiowi przyjaciele Natury" w grupie Biedronek

     • Dnia 25.02.2022r. dzieci z gr. IV ,,Biedronki" realizowały scenariusz ,,W parku. Dbam o aktywność fizyczną" w ramach programu ,,Kubusiowi przyjaciele Natury". Dzieci wysłuchały piosenki ,,O tym jak ćwiczymy", obejrzały bajkę ,,Sport", ćwiczyły z Kubusiem oraz wykonały mapę parku projektując swoją ścieżkę zdrowia.

     • ,,Pomoc dla Julka"

     • Nasze przedszkole włącza się w akcję charytatywną dla 2-letniego Julka z Gołdapi, którego zaatakował nowotwór – neuroblastoma 4 stopnia. Możliwości leczenia chłopca w Polsce
      dobiegają końca, a jedyną szansą na wyzdrowienie jest dalsze leczenie w USA,
      które jest niezwykle kosztowne.

       

      W ramach akcji organizujemy w dniach 23.02 – 16.03.2022r.

      zbiórkę rzeczy używanych (czystych, zdatnych do użytku):

      - ubrania - buty

      - koce - pościel

      - firanki - maskotki


       

      Rzeczy te w foliowych workach wypełnionych do 2/3 pojemności
      prosimy zostawiać w skrzynkach w holu przedszkola.

      Po zakończonej zbiórce rzeczy zostaną przekazane Fundacji Po Pierwsze,
      która zapłaci za każdy kilogram określoną kwotę na leczenie Julka.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich małych wolontariuszy i ich rodziców!
      Możemy pomóc choremu chłopcu, a przy okazji uporządkować nasze szafy
      i zadbać o Planetę (tekstylia podlegają recyklingowi).

     • Szanowni Rodzice

     • Szanowni Rodzice ,

      Informuję, że w związku ze znacznym wzrostem cen rynkowych większości produktów spożywczych i co za tym idzie brakiem możliwości spełnienia obowiązujących norm żywieniowych od 01 marca 2022 roku podniesiona zostaje dzienna stawka żywieniowa z kwoty 6,00 zł na kwotę 8,00 zł. z przeznaczeniem na pokrycie kosztów całodziennego wyżywienia dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku.

     • Dzieci Uczą Rodziców w grupie Biedronek

     • Dnia 23.02.2022r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz na temat: „Niezwykła przygoda”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się czym są i jak nazywają się kontynenty i oceany, poznały niezwykłe budowle stworzone przez człowieka, odbyły edukacyjną podróż po świecie i poznały kilka ciekawostek, dowiedziały się skąd pochodzi pizza i w jakim kraju powstały manga i anime, dowiedziały się gdzie mieszkają kangury i pingwiny. Na zakończenie wykonały kartę pracy.

     • Dzieci uczą rodziców w grupie Pszczółek

     • ,,Niezwykła podróż" - prezentacja multimedialna w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci Uczą Rodziców". Dzieci poznały rozmieszczenie kontynentów i oceanów na kuli ziemskiej oraz wybrane państwa europejskie jak np. Polska, Niemcy, Rosja oraz najpopularniejsze zabytki tych państw.

     • ,,Wyzwania Teodora" w grupie Biedronek

     • Grupa Biedronki w ramach realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Wyzwania Teodora" dnia 18.02.2022 r. zdobyła piątką odznakę z listy zadań sprawności profesora Teodora ,,Sprawność małego chemika". Dzieci dowiedziały się jak powstają różne masy plastyczne np. piasek kinetyczny, ciastolina, piankolina itp. Nie zabrakło oczywiście zabaw w poznanych masach, które sprawiły wiele radości dzieciom.

     • Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Literackiego

     • 15 stycznia 2022r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym został ogłoszony konkurs literacki pt. "Żyję zdrowo, żyję mądrze" dla 5-6 letnich dzieci oraz ich rodziców, których zadaniem było napisanie wiersza inspirowanego swoimi wyobrażeniami na temat zdrowego stylu życia.

      W ramach konkursu otrzymaliśmy 10 ciekawych prac z:

      - Przedszkola Miejskiego nr 4

      - Przedszkola Koralik

      - Przedszkola Bajka

      - Przedszkola Krasnal

      - Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym

       

      Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

      I miejsce - Aleksander R. z PM1

      II miejsce - Maria Ch. z Przedszkola Koralik

      III miejsce - Filip K. z Przedszkola Krasnal

       

      Dodatkowo wyróżnione następujące osoby:

      - Małgorzata Dz. z Przedszkola Bajka

      - Nela M. z PM 4

       

      Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za udział.

     • Biały Dzień

     • Dnia 16.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Biały Dzień". Dzieci obejrzaly film edukacyjny o produktach mlecznych, samodzielnie tworzyły produkty z masy solnej (kopytka, kluski, naleśniki) oraz bawiły się przy muzyce z wykorzystaniem balonów. Nie zabrakło rownież białych smakołyków w postaci wafelków i prażynek.

     • Walentynki

     • W poniedziałek 14.02.2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty, poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach, a także jak ważne jest serce w naszym organizmie oraz co to jest MIŁOŚĆ, jak i do kogo ją okazujemy. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach przygotowanych przez swoje wychowawczynie w grupach. Wykonały też Walentynki swoim Kochanym Rodzicom.

     • Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Drodzy Rodzice miło nam poinformować, że w tym roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy do puszki 1129,94zł. Serdecznie dziękujemy za okazane serce, a naszym przedszkolakom za wspaniałe występy podczas koncertu z tej okazji.

     • ,,Zdrowo jem, więcej wiem" w grupie Wiewiórek

     • Grupa VII integracyjna „Wiewióreczki” zrealizowała 12 edycję projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” etap jesienno-zimowy organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

      Przedszkolaki zdobywały wiedzę o zasadach zdrowego żywienia, pracowały nad wyrobieniem dobrych nawyków. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest ograniczenie cukru i słodyczy w diecie a także postanowiły, że warto zmienić nawyki żywieniowe. Poznawały wartości odżywcze prezentowanych owoców i warzyw, a w czasie posiłków w przedszkolu mogły degustować prezentowane warzywa i owoce przekonując się w ten sposób do wielu mniej lubianych. Sześciolatki odwiedziły „białą krainę” i spotkały się z „cukrową wróżką”, próbowały cukru białego, trzcinowego, miodu, soli kamiennej, morskiej. Rozmawialiśmy nt. produktów o różnej kaloryczności. Dzieci poznały pojęcie „Kaloryczności”… warzywa mają niską kaloryczność, dlatego powinniśmy ich jeść dużo, a także dowiedziały się, ile cukru znajduje się np. w czekoladzie, napoju Cola. „Wiewióreczki” wykonywały prace plastyczne promujące zdrowe odżywianie. Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku Felku, które stało się podstawą do rozmowy o tym co należy jeść aby nie bolał nas brzuszek ani ząbki. Michalinka wraz z oligofrenopedagogiem przygotowała teatrzyk pt ”Zdrowe porady od żabki dla kotka”. Przy pomocy robota Photona oraz ozobota dzieci programowały drogę do warzyw i owoców, przypominając sobie po raz kolejny co trzeba jeść aby być zdrowym oraz uczyły się logicznego myślenia. Promując zdrowe odżywianie przygotowaliśmy owocowe szaszłyki, którymi sześciolatki częstowały pracowników naszej placówki. Wspólnie wykonaliśmy grupowa Książkę zdrowych słodyczy. Podsumowując: przedszkolaki poznały produkty, którymi można zastąpić słodycze, a więc owoce, warzywa, orzechy, ziarna słonecznika, dyni, bakalie. Znają już zasady zdrowego odżywiania, wpływu aktywności ruchowej na ich zdrowie a także konieczności unikania słodyczy

     • ,,Kubusiowi Przyjeciele Natury" w grupie Żabek

     • W ramach ogólnopolskiego projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasze Żabki utrwaliły wiedzę na temat znaczenia warzyw i owoców w diecie oraz znaczenia sportu dla zdrowia. Dzieci zapoznały się z listem oraz filmem na ten temat, którego nadawcą był sam Kubuś! Dzieci dowiedziały się również w jakiś sposób trzmiele produkują miodek oraz wykonały mapy ogrodu, na których znalazły się owoce, warzywa oraz łąka dla trzmieli. Po zakończonej pracy dzieci otrzymały pamiątkowe kubusiowe odznaki.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W dniu 21.01.2022r. we wszystkich grupach odbyły się uroczyste występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze dla swoich ukochanych dziadków. Ponadto przedszkolaki wykonały własnoręcznie piękne laurki. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrówka i uśmiechu z okazji ich święta!

     • Góra Grosza

     • Szanowni Rodzice, kochane Dzieci.

      Jak co roku nasze przedszkole przystępuje do akcji charytatywnej Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami.  Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zbieramy monety od 1 grosza do 5 zł. . 1 grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy nasze dzieci do przynoszenia do przedszkola drobnych monet. Pojemniki na monety z napisem „Góra Grosza” zostały umieszczone w salach poszczególnych grup. Pomagajmy!

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • 18 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się występy z okazji 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia Motylki i Kotki zaprezentowały świąteczną piosenkę, Pszczółki zatańczyły zumbę, Biedronki przedstawiły teatr cienia, Sówki jasełka, Żabki zaśpiewały kolędę "Lulajże Jezuniu", a Wiewiórki pastorałkę "Kołysanka". Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz WOŚP.