• Dzieci uczą rodziców w grupie Pszczółek

     • ,,Niezwykła podróż" - prezentacja multimedialna w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci Uczą Rodziców". Dzieci poznały rozmieszczenie kontynentów i oceanów na kuli ziemskiej oraz wybrane państwa europejskie jak np. Polska, Niemcy, Rosja oraz najpopularniejsze zabytki tych państw.

     • ,,Wyzwania Teodora" w grupie Biedronek

     • Grupa Biedronki w ramach realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Wyzwania Teodora" dnia 18.02.2022 r. zdobyła piątką odznakę z listy zadań sprawności profesora Teodora ,,Sprawność małego chemika". Dzieci dowiedziały się jak powstają różne masy plastyczne np. piasek kinetyczny, ciastolina, piankolina itp. Nie zabrakło oczywiście zabaw w poznanych masach, które sprawiły wiele radości dzieciom.

     • Wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Literackiego

     • 15 stycznia 2022r. w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym został ogłoszony konkurs literacki pt. "Żyję zdrowo, żyję mądrze" dla 5-6 letnich dzieci oraz ich rodziców, których zadaniem było napisanie wiersza inspirowanego swoimi wyobrażeniami na temat zdrowego stylu życia.

      W ramach konkursu otrzymaliśmy 10 ciekawych prac z:

      - Przedszkola Miejskiego nr 4

      - Przedszkola Koralik

      - Przedszkola Bajka

      - Przedszkola Krasnal

      - Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym

       

      Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

      I miejsce - Aleksander R. z PM1

      II miejsce - Maria Ch. z Przedszkola Koralik

      III miejsce - Filip K. z Przedszkola Krasnal

       

      Dodatkowo wyróżnione następujące osoby:

      - Małgorzata Dz. z Przedszkola Bajka

      - Nela M. z PM 4

       

      Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za udział.

     • Biały Dzień

     • Dnia 16.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się ,,Biały Dzień". Dzieci obejrzaly film edukacyjny o produktach mlecznych, samodzielnie tworzyły produkty z masy solnej (kopytka, kluski, naleśniki) oraz bawiły się przy muzyce z wykorzystaniem balonów. Nie zabrakło rownież białych smakołyków w postaci wafelków i prażynek.

     • Walentynki

     • W poniedziałek 14.02.2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty, poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach, a także jak ważne jest serce w naszym organizmie oraz co to jest MIŁOŚĆ, jak i do kogo ją okazujemy. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach przygotowanych przez swoje wychowawczynie w grupach. Wykonały też Walentynki swoim Kochanym Rodzicom.

     • Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Drodzy Rodzice miło nam poinformować, że w tym roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy do puszki 1129,94zł. Serdecznie dziękujemy za okazane serce, a naszym przedszkolakom za wspaniałe występy podczas koncertu z tej okazji.

     • ,,Zdrowo jem, więcej wiem" w grupie Wiewiórek

     • Grupa VII integracyjna „Wiewióreczki” zrealizowała 12 edycję projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” etap jesienno-zimowy organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

      Przedszkolaki zdobywały wiedzę o zasadach zdrowego żywienia, pracowały nad wyrobieniem dobrych nawyków. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest ograniczenie cukru i słodyczy w diecie a także postanowiły, że warto zmienić nawyki żywieniowe. Poznawały wartości odżywcze prezentowanych owoców i warzyw, a w czasie posiłków w przedszkolu mogły degustować prezentowane warzywa i owoce przekonując się w ten sposób do wielu mniej lubianych. Sześciolatki odwiedziły „białą krainę” i spotkały się z „cukrową wróżką”, próbowały cukru białego, trzcinowego, miodu, soli kamiennej, morskiej. Rozmawialiśmy nt. produktów o różnej kaloryczności. Dzieci poznały pojęcie „Kaloryczności”… warzywa mają niską kaloryczność, dlatego powinniśmy ich jeść dużo, a także dowiedziały się, ile cukru znajduje się np. w czekoladzie, napoju Cola. „Wiewióreczki” wykonywały prace plastyczne promujące zdrowe odżywianie. Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku Felku, które stało się podstawą do rozmowy o tym co należy jeść aby nie bolał nas brzuszek ani ząbki. Michalinka wraz z oligofrenopedagogiem przygotowała teatrzyk pt ”Zdrowe porady od żabki dla kotka”. Przy pomocy robota Photona oraz ozobota dzieci programowały drogę do warzyw i owoców, przypominając sobie po raz kolejny co trzeba jeść aby być zdrowym oraz uczyły się logicznego myślenia. Promując zdrowe odżywianie przygotowaliśmy owocowe szaszłyki, którymi sześciolatki częstowały pracowników naszej placówki. Wspólnie wykonaliśmy grupowa Książkę zdrowych słodyczy. Podsumowując: przedszkolaki poznały produkty, którymi można zastąpić słodycze, a więc owoce, warzywa, orzechy, ziarna słonecznika, dyni, bakalie. Znają już zasady zdrowego odżywiania, wpływu aktywności ruchowej na ich zdrowie a także konieczności unikania słodyczy

     • ,,Kubusiowi Przyjeciele Natury" w grupie Żabek

     • W ramach ogólnopolskiego projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nasze Żabki utrwaliły wiedzę na temat znaczenia warzyw i owoców w diecie oraz znaczenia sportu dla zdrowia. Dzieci zapoznały się z listem oraz filmem na ten temat, którego nadawcą był sam Kubuś! Dzieci dowiedziały się również w jakiś sposób trzmiele produkują miodek oraz wykonały mapy ogrodu, na których znalazły się owoce, warzywa oraz łąka dla trzmieli. Po zakończonej pracy dzieci otrzymały pamiątkowe kubusiowe odznaki.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W dniu 21.01.2022r. we wszystkich grupach odbyły się uroczyste występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze dla swoich ukochanych dziadków. Ponadto przedszkolaki wykonały własnoręcznie piękne laurki. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrówka i uśmiechu z okazji ich święta!

     • Góra Grosza

     • Szanowni Rodzice, kochane Dzieci.

      Jak co roku nasze przedszkole przystępuje do akcji charytatywnej Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami.  Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zbieramy monety od 1 grosza do 5 zł. . 1 grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy nasze dzieci do przynoszenia do przedszkola drobnych monet. Pojemniki na monety z napisem „Góra Grosza” zostały umieszczone w salach poszczególnych grup. Pomagajmy!

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • 18 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się występy z okazji 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia Motylki i Kotki zaprezentowały świąteczną piosenkę, Pszczółki zatańczyły zumbę, Biedronki przedstawiły teatr cienia, Sówki jasełka, Żabki zaśpiewały kolędę "Lulajże Jezuniu", a Wiewiórki pastorałkę "Kołysanka". Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz WOŚP.

     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

     •  W dniach 10-14.01.2022r. w każdej grupie odbyły się  zajęcia dotyczące sposobu segregacji śmieci
      i elektrośmieci.  Przedszkolaki  dowiedziały się czym zajmuje się ekologia, poznały pojęcia recykling
      i segregacja, symbole ekologiczne oraz zasady postępowania ze zużytymi bateriami.

     • Bal Karnawałowy z Rupertem i Rico

     • Dnia 13.01.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy z Rupertem i Rico. W tym dniu  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za swoich ulubionych bohaterów z bajek m.in. wróżki, księżniczki, biedronki,  motylki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci wzięły udział w licznych tańcach, konkursach i spotkały się ze św. Mikołajem. 
      Szkoda, że następny bal odbędzie się dopiero za rok.

     • Dzień Ryby

     • Dnia 11.01.2022r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach „Dnia Ryby”. W ramach współpracy z FOWJM w Giżycku przedszkolaki wysłuchały pogadanki przeprowadzonej przez pracownika fundacji na temat gatunków ryb żyjących w naszych mazurskich jeziorach oraz dowiedziały się o ich wartościach odżywczych i potrzeby ich spożywania. Dodatkowo dzieci brały udział w zabawie w „Łowienie ryb” oraz obejrzały teatrzyk kamishibai pt.: „O rybaku i złotej rybce”.

     • Profilaktyka Smyka

     • W styczniu 2022r. dzieci z grupy V oraz VII integracyjnej przystąpiły do programu "Profilaktyka Smyka - Na ratunek Poli". Stworzony on został przez Podkomisarz Komendy Powiatowej Policji w Braniewie - Panią Jolantę Sorkowicz, a sfinansowany przez Burmistrza Giżycka Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Dzięki kompleksowej bazie dydaktycznej, w której zawarto scenariusze zajęć przygotowane przez pedagoga, karty pracy, książeczkę, kolorowanki, przedszkolaki poznają zagrożenia czekające na nich na drodze, w domu lub przedszkolu.