• Góra Grosza

     • Nasze przedszkole zakończyło XXIII edycję Góry Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Wspólnie zebraliśmy kwotę 269,52zł. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za włączenie się do akcji.

       

     • WYNIKI KONKURSU "ŻYCZENIA MAJĄ MOC"

     • Ogólnopolski konkurs plastyczno- literacki

      „Życzenia mają moc”

      W listopadzie 2022 roku Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym ogłosiło Ogólnopolski konkurs plastyczno- literacki „Życzenia mają moc”. Nad przebiegiem konkursu czuwały koordynatorki Marta Cieciura i Patrycja Wasiuk.

      Nasz konkurs został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Giżycko p. Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

      Wpłynęło 75 pięknych prac z których 10 osobowa komisja złożona z pracowników przedszkola wybrała drogą głosowania 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce- Nela Z. z Przedszkola Publicznego nr 15 w Łomży

      II miejsce- Wiktor T. z Miejskiego Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Ełku

      III miejsce- Liliana Cz. Z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach

      oraz 3 wyróżnienia:

      Maja Sz. z Przedszkola Samorządowego w Bieńkówce

      Alicja Ś. z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie

      Zuzanna W. z Niepublicznego Przedszkola „TYGRYSEK” w Węgorzewie

      Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy drogą pocztową natomiast pozostali uczestnicy wraz z nauczycielkami otrzymają podziękowania za udział w konkursie, które zostaną przesłane na wskazane w zgłoszeniach adresy mailowe.

      Przypominamy, że nadesłane prace zostaną przekazane podopiecznym giżyckiego Domu Pomocy Społecznej oraz pacjentom Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową Promyk w Giżycku.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich nauczycielkom za zaangażowanie i pracę włożoną w udział w naszym konkursie. Wierzymy, że wspólnie z Wami wywołamy uśmiechy na twarzach osób samotnych i chorych.

     • GÓRA GROSZA

     • Szanowni rodzice! W ramach klubu wolontariusza w naszym przedszkolu startuje kolejna edycja Góry Grosza. Organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom mająca na celu pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Przekazane przez Państwa monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla innych dofinansowanie na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych "Port". Wszystkie informacje o Górze Grosza i Towarzystwa Nasz Dom znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl Puszki do których można będzie wrzucać monety ustawione będą w każdej grupie. Prosimy o wrzucanie monet nieuszkodzonych, o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20 gr, 50gr, 1zl, 2zl,5zl. Akcja trwa od 1.11.2022 do 28.02.2023. Dziękujemy

     • Nauczyciel Roku

     • Informujemy, że Pani Ewa Łukaszewicz, Pani Bożena Suchodoła oraz Pani Iwona Zarzycka otrzymały nominację do nagrody Nauczyciel Roku w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego. Gratulujemy serdecznie!

     • Nominacja do nagrody

     • Z przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić, że nasze Przedszkole otrzymało nominację do nagrody dla placówki edukacyjnej przyjaznej dzieciom i ich rodzicom w ramach wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego.

     • Zajęcia kulinarne z Panią Beatą

     • Grupę Kotki odwiedziła pani Beata mama Piotrusia, która przeprowadziła zajęcia kulinarne. Dzieci dowiedziały się, że naleśniki mogą być zrobione z dodatkiem szpinaku kakao lub też buraków wówczas na talerzu posiłek jest zdrowy i kolorowy. Dzieci poznały walory spożywania owoców które są świetnym dodatkiem do naleśników. Było przepysznie!

     • Dzień Książkowego Misia

     • Dnia 18.10.22r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książkowego Misia. Dzieci odgadywały zagadki obrazkowe i słuchowe o bajkowych misiach. Nie zabrakło także wspólnych zabaw z misiem oraz tańca przy muzyce. W tym dniu odwiedziły nas dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytali nam książki, których głównym bohaterem był miś. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały swoim misiom STO LAT i wykonały w grupach plakaty z bajkowymi postaciami tj: Miś Uszatek, Paddington, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Koralgol. Dzień był pełen wrażeń, uśmiechu i świetnej zabawy.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dnia 14.10 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia dzieci zaprezentowały montaż słowno - muzyczny skierowany specjalnie do wszystkich pracowników naszego przedszkola. Dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia: szczęścia, zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy

     • Zajęcia logopedyczne z rodzicami

     • Dnia 12.10.2022r. nauczycielka Ewa Cielecka przeprowadziła zajęcia logopedyczne z udziałem dzieci i rodziców. Dodatkowo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nauczycielka zaprezentowała zestawy książek sensorycznych wykorzystywanych podczas zajęć logopedycznych z dziećmi. Na zakończenie rozdała rodzicom zestawy ćwiczeń i zabaw logopedycznych do wykorzystania w domu z dzieckiem.

     • Wycieczka do Woliska

     • 13 października grupa Sówek i Pszczółek wybrała się na wycieczkę autokarową do Woliska gdzie znajduje się Zagroda Żubrów. Dzięki panu Leśnikowi dzieci dowiedziały się wielu informacji na temat życia Żubra. Na tarasie widokowym mogli przyjrzeć się jak wygląda Król Puszczy oraz podejrzeć co lubi jeść. Wycieczka nie obyła się bez wielu zabaw na świeżym leśnym powietrzu oraz obserwacji różnych gatunków drzew z okazji minionego Dnia Drzewa.

     • "ABC empatii- bo wszyscy jesteśmy tacy sami"

     • Dziś w grupie Żabek zpoczęliśmy realizacje tematu „ABC empatii - bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. W książce są opowiadania dotyczące ludzi niepełnosprawnych : niedosłyszących , niewidomych, chorych na nowotwory, cukrzyce itp. Dzieci z wielka uwaga słuchają tych opowiadań . Rozmawialiśmy o emocjach, dzieci rysowały sytuacje związane z różnymi emocjami.

     • Dzień drzewa

     • Grupa Wiewiórki wybrała się na wycieczkę do Parku Rogera Goemaera, gdzie celebrowała Dzień drzewa oraz poszukiwała symptomów jesieni.

     • Konkurs plastyczny pt. "Świat zwierząt w oczach dziecka"

     • Pragniemy poinformować że dwie dziewczynki z naszego przedszkola, które brały udział w konkursie plastycznym pt. "Świat zwierząt w oczach dziecka" realizowanym przez Przedszkole w Budrach zajęły następująco:

      - I miejsce Diana D. (gr.Pszczółek)

      - za udział Marianna Ch. (gr.Kotków).

      Gratulujemy dziewczynkom oraz ich opiekunom prac - p.Ewie i p.Emilce.

       

     • "Z Kicią Kocią maluchy zmieniaja się w zuchy"

     • .W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Z Kicią Kocią maluchy zmieniaja się w zuchy" Biedronki na podstawie przeczytanej książki "Kicia Kocia w przedszkolu" stworzyły wspólny kodeks przedszkolaka, plan dnia w przedszkolu, a także kukiełki głównej bohaterki książki.Dzieci na podstawie książki "Kicia Kocia mówi dzień dobry" dowiedziały się jakich zwrotów należy używać na powitanie i pożegnanie do kolegów, jakich do rodziny, a jakich do osób pracujących w miejscach publicznych. Dzieci dowiedziały się również, że "słowa wracają do nas jak odbijane piłeczki", a także, że to jak traktujemy innych ma wpływ na to jak inni traktują nas. Każdy przedszkolak usłyszał tego dnia coś miłego od swoich kolegów i koleżanek. Dzieci wykonały uśmiechnięte buźki, które rozdały pracownikom przedszkola, i które wywołały na ich twarzach uśmiech