Nawigacja

liczba odwiedzin: 204120
 • Zajęcia komputerowe

  "Zabawy przy komputerze"

  Dnia 10.10.2019r. dzieci z grupy VI uczestniczyły w zajęciach komputerowych, podczas których kształciły swoje umiejętności operowania myszką, a także koncentrację uwagi, spostrzegawczość, pamięć i myślenie.

 • Sałatka owocowo-warzywna

  "Zdrowo i smacznie"

  Dnia 10.10.2019r. dzieci z grupy VI wykonywały sałatkę z owoców i warzyw przyniesionych z domu. Przedszkolaki kształciły swoje umiejętności podczas cięcia plastykowym nożem na drobne kawałeczki owoce i warzywa, rozpoznawały po zapachu, wyglądzie i smaku owowce oraz warzywa, a także uświadomiły sobie potrzebę spożywania owoców i warzyw ze względu na wartości odżywcze.

 • Sałatka owocowo-warzywna

  "Robimy sałatkę"

  Dnia 09.10.2019r. dzieci z grupy V wykonywały sałatkę owocowo-warzywną, podczas której doskonaliły swoje umiejętności w zakresie operowania plastykowym nożem oraz utrwaliły wiadomości na temat owoców i warzyw.

 • Wycieczka na Pocztę

  Zwiedzanie Poczty

  Dnia 08.10.2019r. dzieci z grupy VII integracyjnej odwiedziły główny Urząd Pocztowy w Giżycku. Dowiedziały się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata, poznały pracę listonosza oraz samodzielnie stemplowały koperty.

 • Klub Garnizonowy

  Klub Garnizonowy w Giżycku

  Dnia 08.10.2019r. dzieci z grupy IV integracyjnej uczestniczyły w wycieczce do Klubu Garnizonowego w Giżycku. Przedszkolaki poznały zawód żołnierza oraz obejrzały wystawy ze strojami i orężem Wojska Polskiego dawniej i dziś.

 • Wycieczka

  Wycieczka do Jednostki Wojskowej

  w Giżycku

  Dnia 04.10.2019r. dzieci z grupy II odwiedziły Jednostkę Wojskową w Giżycku. Przedszkolaki zapoznały się z pracą żołnierzy oraz obejrzały sprzęt wojskowy, a także uczestniczyły w przygotowanej przez wojsko atrakcji, jaką jest paintball.

 • Sałatka owocowa

  "Sałatka owocowa"

  W miesiącu wrześniu 2019r. dzieci z grupy III wykonywały sałatkę owocową, podczas której uczyły się operowania plastykowym nożem oraz rozpoznawały owoce po ich wyglądzie zewnętrznym, zapachu i smaku.

  "Sałatka owocowa w gr.I-3 latków"

  Dnia 04.10.2019r. dzieci z grupy I wraz z nauczycielką wykonywały sałatkę owocową. Maluszki uczyły się cięcia owoców na drobne kawałki za pomocą plastykowego noża oraz rozpoznawały różne rodzaje owoców.

 • Zajęcia plastyczne

  "Jesienny witraż"

  Dnia 04.10.2019r. dzieci z grupy VII integracyjnej uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały witraż z wykorzystaniem jesiennych liści. Przedszkolaki oprócz rozwijania wyobraźni, utrwaliły sobie także wiadomości na temat różnych gatunków drzew liściastych.

 • Koło Matematyczne

  "Mali Mistrzowie Kodowania"

  Dnia 04.10.2019r. dzieci z koła matematycznego uczestniczyły w zajęciach z kodowania z użyciem ozobotów.

 • Wycieczka

  Wycieczka do Urzędu Miasta

  Dnia 03.10.2019r. dzieci z grupy IV integracyjnej, V i VI uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Miasta. Podczas spotkania z Burmistrzem Miasta Giżycko przedszkolaki zaprezentowały piosenki o Giżycku oraz taniec ludowy "Kowal". Dowiedziały się także na czym polega jego praca i jaką rolę pełni w życiu społecznym naszego miasta. Na zakończenie wręczyły Panu Burmistrzowi wykonaną przez siebie laurkę. W podziękowaniu Pan Burmistrz obdarował dzieci drobnymi upominkami i słodyczami.

 • Teatrzyk

  Teatrzyk "Kalosze szczęścia"

  Dnia 02.10.2019r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzenia i wysłuchania teatrzyku pt.: "Kalosze szczęścia" w wykonaniu aktorów.

 • Dzień Głośnego Czytania

   

  ,, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

  Dnia 02.10.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem: "Matematyka ukryta w bajkach i literaturze dziecięcej", w którym uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola. W ramach akcji dzieci z grupy IV integracyjna, V , VI i VII integracyjnej przedstawiły wiersze o tematyce matematycznej. Przedszkolaki wysłuchały także bajek o cyferkach czytanych przez zaproszonych gości - Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej - Ewę Ostrowską i studentów z Uniwersytety III Wieku oraz Panią Joannę Sudak z Gminnej Biblioteki w Bystrym. Występy grup i czytanie przez zaproszonych gości przeplecione było zabawami i wyliczankami matematycznymi. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

 • Zajęcia matematyczne

  Zajęcia matematyczne 

  z "Panią Jesień"

  W miesiącu wrześniu 2019r. dzieci z grupy I uczestniczyły w zajęciach matematycznych pod hasłem: "Zabawy z Panią Jesień" z wykorzystaniem tworzywa przyrodniczego.

 • Szkolenie dla dzieci

  "Udzielanie pierwszej pomocy"

  Dnia 30.09.2019r. dzieci z grupy IV integracyjnej i V uczestniczyły w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem: "Potrafię pomagać i mogę uratować komuś życie". Ratownik medyczny uświadomił dzieciom jak ważna jest pomoc drugiej osobie w odpowiednim czasie. Przy okazji przedszkolaki utrwaliły sobie także numery alarmowe telefonów.

 • Sprzątanie Świata

  Jesienne Sprzątanie Świata

  W dniach 26-27.09.2019r. przeprowadzona została w naszym przedszkolu kolejna akcja „Sprzątania Świata – POLSKA 2019” pod hasłem: „ NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY ”.

  Szczegółowe informacje zawarte są w zakładce Działania-EKO.

 • Koło Matematyczne

  "Mali Mistrzowie Kodowania"

  Dnia 27.09.2019r. dzieci z koła matematycznego pod kierunkiem nauczycielki Marty Cieciury kształciły swoje umiejętności z zakresu kodowania z użyciem kolorowych kubków, krążków i maty do kodowania.

 • Rytmika

  Zajęcia rytmiczne

  Dnia 27.09.2019r. dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach z rytmiki prowadzonych przez nauczycielkę Martynę Augustynowicz, podczas których rozwijały sprawność ruchową i wrażliwość muzyczną z wykorzystaniem Bum Bum Rurek.

 • Odpoczynek i relaksacja

  "Poobiedni odpoczynek"

  Dzieci z grupy VII integracyjnej podczas poobiedniego odpoczynku słuchały muzyki relakasacyjnej przy światłowodach. 

 • Numery alarmowe

  "Numery alarmowe"

  Dnia 27.09.2019r. dzieci z grupy II utrwalały znajomość numerów alarmowych z wykorzystaniem tworzywa przyrodniczego-kasztanów i żołędzi.

 • Zajęcia plastyczne

  "Drzewo Marzeń"

  Dnia 27.09.2019r. dzieci z grupy VI podczas zajęć plastycznych wykonywały "Drzewo Marzeń"Oprócz rozwijania wyobraźni, doskonaliły umiejętności manualne poprzez malowanie paluszkami oraz mieszały kolory i tworzyły nowe barwy.

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
  11-500 Giżycko
  ul. Drzymały 9
 • (87) 428 33 97

Mapa