Nawigacja

liczba odwiedzin: 345937
 • Komunikat

  KOMUNIKAT

  Ewentualne uruchomienie miejskich przedszkoli

  Uprzejmie informujemy, że rozpoczęto prace przygotowawcze do uruchomienia miejskich przedszkoli. Odbyło się robocze spotkanie z Dyrektorami PM1 i PM4 w Giżycku. Opracowywane są procedury związane z ewentualnym uruchomieniem miejskich przedszkoli w Giżycku oraz szacowane są niezbędne potrzeby wyposażenia w środki higieniczne i indywidualne środki ochrony osobistej pracowników. Chodzi o dostosowanie pracy przedszkoli do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Przedszkola mogą funkcjonować wyłącznie w warunkach zapewniających zachowanie odpowiednich standardów i reżimu sanitarno – epidemiologicznego. W związku z powyższym przewidywane jest zmniejszenie liczebności grup. Dlatego w pierwszej kolejności do przedszkoli przyjmowane będą dzieci, których oboje rodzice muszą wykonywać obowiązki zawodowe poza miejscem zamieszkania. Zasady przyjęć określą Dyrektorzy PM1 i PM4.

  Prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów dotyczących ewentualnego wznowienia pracy przedszkoli na stronie https://mojegizycko.pl/ oraz na stronach przedszkoli:

  PM1 https://przedszkole1gizycko.edupage.org/

  PM4 https://przedszkole4gizycko.edupage.org/

  Kontakt do przedszkoli:

  • Przedszkole Miejskie nr 4 w Giżycku, ul. Władysława Jagiełły 3

  e-mail pm4@gizycko.pl

  telefon 87 428 98 38

  • Przedszkole Miejskie nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku, ul. Drzymały 9

  e-mail pm1@gizycko.pl

  telefon: 87 428 33 97

 • Komunikat

   

  Komunikat

  W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o przedłużeniu zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych informuję, że wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola będzie można składać w dniach 26-31 marca 2020r. wyłącznie drogą elektroniczną.

  Dyrektor PM 1 - Maria Pająk

   

   

  Komunikat

  Informuję, że decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020r. wprowadza się dalsze czasowe ofraniczenie funkcjonowania placówki do dnia 10 kwietnia 2020r.

  Nadal obowiązuje prowadzenie przez nauczycieli pracy dydaktyczno-wychowawczej na odległość w celu realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego wykorzystując do tego celu stronę internetową przedszkola.

   

  Dyrektor PM 1 - Maria Pająk

 • Komunikat

  Komunikat

   

  W związku z wprowadzeniem na terenie kraju zagrożenia epidemicznego i  zamknięciem placówki,  mając na uwadze bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników Przedszkola Miejskiego Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku, informuję,  że od dnia  16 do 25 marca 2020r. wstrzymuje się  osobistą obsługę klientów.

  W celu realizacji spraw z dyrekcją placówki należy kontaktować się  wyłącznie drogą elektroniczną oraz telefoniczną:

  - adres e-mail: pm1@gizycko.pl

  - telefon: 513 77 33 61

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci, informuję że nauczyciele przedszkola będą zamieszczali materiały dydaktyczne do pracy z dzieckiem w domu w zakładce:   Kącik dla rodziców - Materiały do zajęć w domu.   

   

   

  Dyrektor PM 1

  Maria Pająk

 • Ogłoszenie

  Szanowni Rodzice!

   

  Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie przedszkola zostaje czasowo ograniczone.

  12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze.

  Od 16 marca przedszkole będzie zamknięte.

  Jednocześnie informuję, że na dzieci  w wieku do 8 lat, przysługuje   zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo  na stronie internetowej ZUS.

  Burmistrz Giżycka, rekomenduje żeby podczas zawieszenia zajęć w przedszkolach opiekę nad dziećmi sprawował jeden z rodziców, a nie dziadkowie, ponieważ osoby starsze należą do grupy największego ryzyka zachorowań. Ponadto należy zaznaczyć, że przerwa w nauce nie jest czasem ferii i zalecane jest ograniczenie wychodzenia z domu, ponieważ najskuteczniejszym środkiem profilaktyki w takiej sytuacji jest maksymalne ograniczenie kontaktów z innymi osobami.

  Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod linkiem:

  https://mojegizycko.pl/2020/03/11/zawieszenie-zajec-komunikat-dla-rodzicow/

 • Dogoterapia

  Zajęcia z dogoterapii

  W ramach projektu "Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych" od 2 marca 2020r. do końca kwietnia 2020r. cyklicznie w każdy poniedziałek dzieci będą uczestniczyły w zajęciach dogoterapii. Zaplanowano osiem spotkań. Przedszkolaki podczas tych spotkań poznają zasady postępowania z psem, nauczą się jak wykonywać czynności pielęgnacyjne- szczotkowanie, karmienie czy wycieranie łap psu. Regularne spotkania z psem będą stymulowały zmysły wzroku, słuchu, węchu i dotyku oraz kształtowały umiejętność okazywania emocji. Dzieci uświadomią sobie, że niewłaściwe postępowanie z psem może być realnym zagrożeniem, a jednocześnie zdadzą sobie sprawę, iż jest to żywa istota wymagająca miłości i opieki.

  02.03.2020r.

  09.03.2020r.

 • Dzień herbatki owocowo-ziołowej

  "Dzień herbatki owocowo-ziołowej"

  W miesiącu lutym 2020r. obchodzony był we wszystkich grupach wiekowych "Dzień herbatki owocowo-ziołowej". Wszystkie dzieci poznały sposób parzenia herbaty oraz delektowały się jej smakiem i aromatem. Przedszkolaki poszerzyły także swoją wiedzę na temat właściwości zdrowotnych i leczniczych płynących ze spożywania herbat owocowo-ziołowych.

 • Kodowanie na dywanie

  Zabawy z robotem Photonem

  W miesiącu lutym 2020r. dzieci z gr. III integracyjnej w ramach urozmaicenia zajęć i przybliżenia zasad kodowania uczestniczyły w zajęciach z użyciem Photona. Dzieci uczyły się programowania trasy przejazdu robota na macie do kodowania oraz na dywanie.

 • Kodowanie na dywanie

  "Droga photona"

  Dnia 28.02.2020r. dzieci z grupy IV integracyjnej uczestniczyły w zajęciach, podczas których uczyły się programowania drogi robota photona z wykorzystaniem tableta.

 • Dzień Ukrainy

  "Dzień Ukrainy"

  Dnia 27.02.2020r. w naszym przedszkolu obchodzony był "Dzień Ukrainy", w którym uczestniczyły wszystkie dzieci. Tego dnia gościliśmy Panią Wiktorię Petiuk - dyrygent chóru "Kamerton" ze Związku Ukraińców w Polsce, która zaprezentowała stroje i przyśpiewki ludowe. Przedszkolaki obejrzały także prezentację multimedialną na temat zwyczajów i tradycji ukraińskich. Dodatkową atrakcją były występy dzieci z poszczególnych grup wiekowych, które zaprezentowały piosenki i tańce ludowe. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani Wiktorii Petiuk własnoręcznie wykonaną laurkę.

 • Wycieczka

  "W Zakładzie Fryzjerskim"

  Dnia 27.02.2020r. dzieci z grupy III integracyjnej uczestniczyły w wycieczce do Salonu Fryzjerskiego "Anna", podczas której poznały specyfikę pracy zawodu fryzjera.

 • Kodowanie na dywanie

  "Bawimy się w kodowanie"

  Dnia 26.02.2020r. dzieci z grupy III integracyjnej uczestniczyły w zajęciach matematycznych pod hasłem: "Bawimy się w kodowanie", prowadzonych przez nauczycielkę Ewę Łukaszewicz. Przedszkolaki uczyły się wyznaczać trasę na macie do kodowania.

 • Spotkanie z fryzjerką

  "W salonie fryzjerskim"

  Dnia 26.02.2020r. dzieci z grupy IV integracyjnej i V-6 latków gościły w przedszkolu Panią Iwonę Łakus - fryzjerkę (rodzic z gr.VI), która opowiedziała o swojej pracy oraz zaprezentowała narzędzia wykorzystywane w zakładzie fryzjerskim. Atrakcją było malowanie i modelowanie włosów dzieciom, co sprawiło im wiele radości i zadowolenia z nowych fryzur.

 • Spotkanie integracyjne

  "Będę silny i zdrowy"

  Dnia 24.02.2020r. odbyły się zajęcia z elementami integracji sensorycznej ,,Będę silny i zdrowy", w których uczestniczyły dzieci z gr. III integracyjnej oraz zaproszona gr. II z Niepublicznego Przedszkola ,,Małe Misie". Zajęcia miały na celu kształtowanie sprawności ruchowych, zwinności i koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz sprzyjały integracji dzieci z dwóch placówek. Podczas zajęć dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach przy muzyce, poruszały się po torze przeszkód, kodowały na mini matach oraz relaksowały przy światłowodach.

 • Pogadanka

  "Mazury zimą"

  Dnia 21.02.2020r. w naszym przedszkolu dzieci z grup młodszych i starszych uczestniczyły w pogadance połączonej z prezentacją multimedialną na temat "Mazury zimą", którą przeprowadziła Pani Aleksandra Juszkiewicz z FOWJM w Giżycku. Przedszkolaki dowiedziały się jakie ptaki zamieszkują nasze tereny oraz w jaki sposób należy pomagać im przetrwać mroźną zimę. Dodatkowo dzieci obejrzały bajkę o Misiu Uszatku pt.: "Chytra wrona", z której dowiedziały się dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą.

 • Kodowanie na dywanie

  "Magiczne filiżanki"

  Dnia 19.02.2020r. dzieci z grupy VI uczestniczyły w zajęciach matematycznych, podczas których uczyły się kodowania z użyciem ozobotów.

 • Ćwiczenia gimnastyczne

  Zajęcia gimnastyczne

  Dnia 19.02.2020r. pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Abram dzieci z grupy III integracyjnej uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych z użyciem niekonwencjonalnych przyborów. 

 • Kodowanie na dywanie

  "Zakodowane figury geometryczne"

  Dnia 19.02.2020r. dzieci z grupy VII integracyjnej uczestniczyły w zajęciach z kodowania, podczas których utrwalały figury geometryczne z wykorzystaniem maty do kodowania i kolorowych krążków geometrycznych.

 • Poobiedni odpoczynek

  "Relaksacja"

  Dnia 19.02.2020r. dzieci z grupy IV integracyjnej odpoczywały przy światłowodach oraz przy muzyce relaksacyjnej.

 • Kodowanie na dywanie

  "Zakodowane filiżanki"

  Dnia 18.02.2020r. dzieci z grupy VII integracyjnej pod kierunkiem nauczycielki Marty Cieciury uczestniczyły w zajęciach z zakresu kodowania, podczas których uczyły się kodowania z użyciem ozobotów.

 • Odpoczynek i relaksacja

  Poobiedni odpoczynek

  Dnia 18.02.2020r. dzieci z grupy VI w ramach popołudniowego odpoczynku słuchały muzyki relaksacyjnej z wykorzystaniem światłowodów. 

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
  11-500 Giżycko
  ul. Drzymały 9
 • (87) 428 33 97

Mapa