• Zajęcia rozwijające uzdolnienia organizowane w ramach pomocy psychologiczno- pedagogicznej

Należą do nich:

1) Koło teatralne prowadzone przez nauczycielkę p. Jolantę Łbik, których głównym celem jest rozwijanie talentów, wspomaganie rozwoju dziecka oraz komunikowania się i współdziałania w zespole;

2)  Koło plastyczne prowadzone przez p. Emilię Budzyńską , których celem jest rozwijanie zainteresowań, uzdolnień artystycznych oraz wrodzonych możliwości twórczych dzieci w toku różnorodnych działań plastycznych; rozwijanie sprawności manualnych dziecka; wyzwalanie kreatywnej postawy dziecka; uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk, zarówno przyrodniczych jak i społecznych; dostrzeganie form oraz bogactwa barw w naturze; rozwijanie wyobraźni, twórczej postawy oraz ekspresji plastycznej dziecka; rozwijanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi; budzenie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy; rozwijanie wyobraźni dziecka poprzez kontakt z wytworami sztuki (reprodukcje dzieł uznanych artystów, oglądanie wystaw miejscowych artystów).

3) Koło matematyczne prowadzone przez nauczycielkę p. Ewę Łukaszewicz, podczas których kształtowane są m.in. umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw, rozwijane są umiejętności pracy zespołowej, logicznego myślenia oraz zadaniowego podejścia  do stawianych problemów.

4) Koło czytelnicze prowadzone w ramach wolontariatu przez nauczycielkę p. Anetę Suchorowiec, których celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, umożliwienie dzieciom dobrowolnego i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz częstego kontaktu z książką, poznawanie utworów literatury dziecięcej oraz rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych.

5) Koło kreatywnego recyklingu prowadzone przez nauczycielkę, p. Jolantę Dowgiałło, których celem jest  jest rozbudzanie ciekawości przyrodniczej i ekologicznej, a także kształtowanie postawy proekologicznej wśród dzieci.
           Na zajęciach dzieci poznawają przydatność różnorodnych materiałów ekologicznych, odpadowych i surowców wtórnych oraz przedmiotów codziennego użytku.

6) Koło muzyczne prowadzone przez nauczycielkę, p. Martę Pawlinę, których celem jest doskonalenie zainteresowań i uzdolnień muzycznych, kształtowanie preferencji muzycznych i wrażliwości muzycznej, włączanie w kulturę szkoły i regionu,

7) Koło sportowe prowadzone przez nauczycielkę, p.Dominikę Żukowską, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie zachowań prozdrowotnych poprzez wszechstronny rozwój dziecka oraz uświadomienie potrzeby zdrowego stylu życia i dbania o prawidłową postawę ciała.

8) Od września 2023 roku w naszym Przedszkolu odbywają się zajęcia szachowe. Podczas zajęć dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, pamięć, uwagę, logiczne myślenie, cierpliwość i intuicję. Dzieci poznają zasady gry w szachy i sposób poruszania się figur na planszy. Zajęcia prowadzi pan Arkadiusz Kaczmarek- trener szachowy klasy II Polskiego Związku Szachowego.