liczba odwiedzin: 204038

Działania EKO

Surowce wtórne

W roku szkolnym 2018/2019 uczestniczyliśmy w zbiórce baterii w ramach Ogólnopolskiego Programu Edykacyjnego "Zbieraj Baterie", którego organizatorem jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA w Krakowie.

W ramach współpracy z firmą RECAL uczestniczyliśmy w zbiórce puszek aluminiowych.

Braliśmy także udział w zbiórce makulatury, nakrętek i elektrośmieci.

Mazurskie Warsztaty Komunalne "REKO-EKO"

Dnia 15.02.2019r. dzieci z grupy III i IV integracyjnej uczestniczyły w Mazurskich Warsztatach Komunalnych "REKO-EKO", których celem było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec mazurskiej przyrody. Organizatorem warsztatów był Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami wspólnie z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

"Mazury Zimą"

Dnia 6 lutego 2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w poganadce połączonej z prezentacją multimedialną na temat: "Mazury Zimą" przeprowadzoną przez Panią Aleksandrę Juszkiewicz z FOWJM w Giżycku. Przedszkolaki poznały sporty zimowe uprawiane na Mazurach oraz dowiedziały się o ptakach zimujących na naszych terenach i sposobach ich dokarmiania.

Jesienne Sprzątanie Świata

W dniach 24-28.09.2018r. organizowana była w naszym przedszkolu XXV Akcja Sprzątania Świata pod hasłem: "Akcja segregacja!!! 2 x więcej, 2 x czyściej", w której wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Celem akcji było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o środowisko przyrodnicze. W ramach współpracy z FOWJM w Giżycku pozyskaliśmy do tego celu rękawice ochronne oraz odpowiednie worki na śmieci.