liczba odwiedzin: 204012

Działania EKO

W roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyliśmy m.in. w takich akcjach, jak:

- zbiórka baterii w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pt.: "Zbieraj Baterie", którego organizatorem jest Biosystem Organizacja odzysku Opakowań SA w Krakowie

- zbiórka puszek aluminiowych we swpółpracy z Firmą RECAL

- zbiórka nakrętek, makulatury i elektrośmieci

- zbiórka odzieży i tekstyliów w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez PCK.

Wiosenne Sprzątanie Mazur

W dniach 7 - 11.05.2018r. wszystkie grupy przedszkolne brały udział w Wiosennym Sprzątaniu Mazur, którego celem było dbanie o czystość najbliższego środowiska przyrodniczego. Dodatkowo w ramach współpracy z FOWJM w Giżycku otrzymaliśmy odpowiednie rękawice ochronne i worki przeznaczone na odpady.

Mazurskie Warsztaty Komunalne "REKO-EKO"

Dnia 11.05.2018r. dzieci z grupy I integracyjnej, II i III uczestniczyły w warsztatach ekologicznych poświęconych wspólnemu systemowi segregacji odpadów komunalnych organizowanych przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami w Spytkowie.

Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków

w Bystrym

Dnia 25.04.2018r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w wycieczce do Oczyszczalni Ścieków w Bystrym, podczas której poznały proces oczyszczania brudnej wody. Zwiedziły także laboratorium chemiczne, w którym dowiedziały się w jaki sposób bada się stan czystości i zanieczyszczeń w wodzie.

Mazurskie Warsztaty Komunalne "REKO-EKO"

Dnia 15.02.2018r. dzieci z grupy V - 6 latków uczestniczyły w Mazurskich Warsztatach Komunalnych "REKO-EKO" poświęconych prezentacji odpadów i sposobów ich segregacji. Organizatorem warsztatów był Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami wspólnie z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

Mazurskie Warsztaty Komunalne "REKO-EKO"

Dnia 08.02.2018r. dzieci z grupy VII - integracyjnej uczestniczyły w Mazurskich Warsztatach Komunalnych "REKO-EKO" poświęconych Wspólnemu Systemowi Segregacji Odpadów Komunalnych. Organizatorem warsztatów był Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami wspólnie z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Celem zajęć było rozpoznawanie i segregowanie róznego typu odpadów oraz poznanie sposobów ich wykorzystania w życiu codziennym.

Mazurskie Warsztaty Komunalne "REKO-EKO"

Dnia 1 grudnia 2017r. dzieci z grupy IV i VI-integracyjnej uczestniczyły w Mazurskich Warsztatach Komunalnych "REKO-EKO" pod hasłem: "Czy warto śmiecić?" Organizatorem warsztatów był Mazurski Związek Międzygminny-Gospodarka Odpadami wspólnie z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Głównym celem zajęć było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec mazurskiej przyrody, w myśl hasła: "Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie".

Konkurs plastyczny "Eko-Karoca"

W miesiącu październiku 2017r. Przedszkole Miejskie Nr4 w Giżycku ogłosiło konkurs plastyczny pod hasłem: "Eko-Karoca", w którym wzięły udział dzieci z naszej placówki. Za udział w konkursie każde dziecko otrzymało nagrody i dyplomy.

Projekt - "Ogród pięciu zmysłów"

W miesiącu październiku 2017 roku nasze przedszkole złożyło do FOWJM w Giżycku wniosek dotyczący projektu - "Ogród pełen zmysłów", na realizację którego otrzymaliśmy dofinansowanie. W ramach projektu wybudowana zostanie w ogrodzie przedszkolnym ścieżka sensoryczna dla dzieci.

"Zielony Kaganek"

W dniu 03.10.2017r. Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy FOWJM w Giżycku zorganizowało w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku konferencję pod nazwą "Zielony Kaganek", połączoną z warsztatem dotyczącym zakładania i pielęgnacji ogrodów przyszkolnych i ogrodów kieszonkowych oraz z wręczeniem nagród i wyróżnień "Zielonego Kaganka" dla nauczycieli.

W spotkaniu uczestniczyła nauczycielka p. Ewa Cielecka, która została wyróżniona nagrodą "Zielonego Kaganka" za działania prowadzone w naszej placówce i poza nią w dziedzinie edukacji ekologicznej w roku 2016.

"Jesienne Sprzątanie Mazur"

Dnia 15. 09.2017r. przeprowadzona została kolejna Akcjia Sprzątania Świata, pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”.

Sprzątanie śmieci odbyło się wg planu:

GR.I integracyjna – 3 latki – podwórko przedszkolne

GR.II – 4 latki – ul. Wilanowska

GR.III – 3 i 4 latki – ul. Koszarowa

GR.IV – 5 latki – ul. Drzymały

GR.V - 6 latki – ogrody działkowe przy kanale Łuczyńskim

GR.VI integracyjna – 6 latki – ul. Nowowiejska

GR. VII integracyjna – 5 i 6 latki – tereny ogródków działkowych

W ramach współpracy z FOWJM w Giżycku otrzymaliśmy odpowiednie worki i rękawice ochronne dla dzieci przeznaczone do sprzątania.