liczba odwiedzin: 204226

Działania EKO

2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 już poraz kolejny uczestniczyliśmy Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pod hasłem: "Zbieraj Baterie", którego organizatorem jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA w Krakowie.

W ramach współpracy z Firmą RECAL w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyliśmy również w zbiórce puszek aluminiowych. Celem akcji jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci.

W roku bieżącym prowadziliśmy także zbiórkę elektrośmieci, makulatury i nakrętek.

Braliśmy także udział w Mazurskich Warsztatach Komunalnych "REKO-EKO" organizowanych przez Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami wspólnie z Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Miały one za zadanie rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec mazurskiej przyrody, a także uświadomienie dzieciom, że odpady to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać.

Jesienne Sprzątanie Świata

W ramach współpracy z FOWJM w Giżycku dnia 16 września 2016 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów”.

Sprzątanie śmieci odbyło się wg planu:

GR.I – 3 latki – podwórko przedszkolne

GR.II – 5 latki – ul. Koszarowa

GR.III integracyjna – 4 latki – ul. Drzymały i Koszarowa

GR.IV – 4 latki – ul. Wilanowska

GR.V - 6 latki – ogrody działkowe przy kanale Łuczańskim

GR.VI integracyjna – 6 latki – ul. Nowowiejska

GR. VII integracyjna – 5 i 6 latki – tereny ogródków działkowych.

W ramach współpracy z Fundacją Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, każda z grup otrzymała odpowiednie worki i rękawice ochronne przeznaczone do tego celu.

Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zapałem przystąpiły do sprzątania wytypowanych ulic i okolic naszego miasta.

Tego typu akcje uczą dzieci poszanowania przyrody, dbania o czystość najbliższego środowiska przyrodniczego oraz rozwijania poczucia odpowiedzialności za przyszłość naszej planety.