Nawigacja

liczba odwiedzin: 346091

Klub Wolontariusza

Działania Stowarzyszenia "Zintegrowani" przy Przedszkolu Miejskim Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

 

Projekty Edukacyjne realizowane

przez Stowarzyszenie "Zintegrowani" przy Przedszkolu Miejskim Nr1

z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

w roku szkolnym 2020/2021

 

W roku szkolnym 2020/2021 Stowarzyszenie „Zintegrowani” przy Przedszkolu Miejskim nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku realizuje Projekt  Edukacyjny Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych” współfinansowany przez Gminę Miejską Giżycko.

Z zajęć korzystają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym.

Główne cele projektu dotyczą:

 • budowanie prawidłowej relacji z psem oraz nauki bezpiecznego postępowania z psami

 • budowanie pozytywnej motywacji do nauki i rehabilitacji

 • rozwijania mowy poprzez wzbogacanie zasobu słownictwa

 • stymulowania zmysłów słuchu, wzroku i dotyku

 • ćwiczenie koncentracji uwagi i relaksacji.

 

 

Pies naszym przyjacielem”

W ramach projektu „Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych” dnia 16.10.2020r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Pies naszym przyjacielem”. Udział wzięły dzieci z grup integracyjnych IV, VI i VII. Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały nagrody. Wszystkim dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za piękne prace.

      

 

Z wizytą w Lecznicy Weterynaryjnej

W ramach realizacji projektu „Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych" w dniach 6 - 7.10.2020r. dzieci z grup integracyjnych IV, VI i VII uczestniczyły w wycieczce do Lecznicy Weterynaryjnej w Giżycku. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca weterynarza oraz miały okazję zwiedzenia pomieszczeń znajdujących się w klinice weterynaryjnej. Głównym celem wycieczki było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, a także uświadomienie dzieciom że zwierzęta, tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

         

      

 

Zajęcia z Dogoterapii

W ramach projektu "Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych" dnia 22 września 2020r. odbyły się zajęcia z Dogoterapii, prowadzone przez Panią Monikę Czerep. Dzieci poznały zasady postępowania z psem oraz dowiedziały się w jaki sposób należy się nim opiekować i go pielęgnować.

      

 

 

 

Od października 2020r. Stowarzyszenie "Zintegrowani" przy Przedszkolu Miejskim nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku realizuje Projekt Edukacyjny "Przedszkolak Kucharzem - Dzień Zdrowego Gotowania" współfinansowany przez Gminę Miejską Giżycko.

Głównymi założeniami projektu jest:

- propagowanie wśród dzieci i rodziców zasad zdrowego odżywiania

- kształtowanie postaw prozdrowotnych

- nabywanie przez dzieci umiejętności kulinarnych.

 

 

Dzień zdrowego odżywiania”

W ramach realizacji projektu Przedszkolak Kucharzem-Dzień Zdrowego Gotowania” dnia 09.10.2020r. w przedszkolu obchodzony był we wszystkich grupach wiekowych Dzień zdrowego odżywiania”. Tego dnia przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną pt.: "Warzywa i owoce" oraz wzięły udział w quizie na temat zdrowego odżywiania. Wykonywały także kanapki z warzyw, koktajle owocowe, sałatki owocowo-warzywne i koreczki owocowe. Na koniec wszystkie delektowały się swoimi wyrobami. Dzięki tej akcji przedszkolaki dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, a czego unikać oraz poznały zasady higieny związane z przygotowaniem posiłku.

       

                

         

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
  11-500 Giżycko
  ul. Drzymały 9
 • (87) 428 33 97

Mapa