Klub Wolontariusza

Działania Stowarzyszenia "Zintegrowani" przy Przedszkolu Miejskim Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

Projekty Edukacyjne realizowane

przez Stowarzyszenie "Zintegrowani" przy Przedszkolu Miejskim Nr1

z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

w roku szkolnym 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 Stowarzyszenie „Zintegrowani” przy Przedszkolu Miejskim nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku realizuje Projekt  Edukacyjny Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych” współfinansowany przez Gminę Miejską Giżycko.

Z zajęć korzystają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym.

Główne cele projektu dotyczą:

• budowanie prawidłowej relacji z psem oraz nauki bezpiecznego postępowania z psami

• budowanie pozytywnej motywacji do nauki i rehabilitacji

• rozwijania mowy poprzez wzbogacanie zasobu słownictwa

• stymulowania zmysłów słuchu, wzroku i dotyku

• ćwiczenie koncentracji uwagi i relaksacji.

Pies naszym przyjacielem”

W ramach projektu „Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych” dnia 16.10.2020r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Pies naszym przyjacielem”. Udział wzięły dzieci z grup integracyjnych IV, VI i VII. Za udział w konkursie przedszkolaki otrzymały nagrody. Wszystkim dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za piękne prace.

Z wizytą w Lecznicy Weterynaryjnej

W ramach realizacji projektu „Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych" w dniach 6 - 7.10.2020r. dzieci z grup integracyjnych IV, VI i VII uczestniczyły w wycieczce do Lecznicy Weterynaryjnej w Giżycku. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca weterynarza oraz miały okazję zwiedzenia pomieszczeń znajdujących się w klinice weterynaryjnej. Głównym celem wycieczki było kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, a także uświadomienie dzieciom że zwierzęta, tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Zajęcia z Dogoterapii

W ramach projektu "Dogoterapia skuteczną formą wspierania aktywności społecznej dzieci niepełnosprawnych" dnia 22 września 2020r. odbyły się zajęcia z Dogoterapii, prowadzone przez Panią Monikę Czerep. Dzieci poznały zasady postępowania z psem oraz dowiedziały się w jaki sposób należy się nim opiekować i go pielęgnować.

Od października 2020r. Stowarzyszenie "Zintegrowani" przy Przedszkolu Miejskim nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku realizuje Projekt Edukacyjny "Przedszkolak Kucharzem - Dzień Zdrowego Gotowania" współfinansowany przez Gminę Miejską Giżycko.

Głównymi założeniami projektu jest:

- propagowanie wśród dzieci i rodziców zasad zdrowego odżywiania

- kształtowanie postaw prozdrowotnych

- nabywanie przez dzieci umiejętności kulinarnych.

Dzień zdrowego odżywiania”

W ramach realizacji projektu Przedszkolak Kucharzem-Dzień Zdrowego Gotowania” dnia 09.10.2020r. w przedszkolu obchodzony był we wszystkich grupach wiekowych Dzień zdrowego odżywiania”. Tego dnia przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną pt.: "Warzywa i owoce" oraz wzięły udział w quizie na temat zdrowego odżywiania. Wykonywały także kanapki z warzyw, koktajle owocowe, sałatki owocowo-warzywne i koreczki owocowe. Na koniec wszystkie delektowały się swoimi wyrobami. Dzięki tej akcji przedszkolaki dowiedziały się jak należy zdrowo się odżywiać, a czego unikać oraz poznały zasady higieny związane z przygotowaniem posiłku.