Nawigacja

liczba odwiedzin: 346013

Projekty Unijne

Realizacja projektu "Kompetencje kluczowe - przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków z Giżycka"

 

Rok szkolny 2018/2019

 

Koncert Kolęd

Dnia 15 stycznia 2019r. odbył się w naszym przedszkolu Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci z kółka wokalnego. Przedszkolaki pięknie przebrane zaprezentowały kilka kolęd.

 

Szkolenie dla nauczycieli:

"Jak pracować metodą projektu z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym"

W ramach projektu: "Kompetencje kluczowe-przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków z Giżycka", w dniach 24-28.10.2018r. odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie dla nauczycieli pod hasłem:"Jak pracować metodą projektu z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym". Celem szkolenia było poznanie metody polegającej na samodzielnym realizowaniu przez dzieci zadania przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń.

         

 

Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej

w Węgorzewie

Dnia 27 września 2018r. dzieci z koła przyrodniczego uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, podczas której przedszkolaki wykonywały kwiaty z kolorowych papierów.

               

 

Wycieczka do Mazurskiego ZOO-safari - Okrągłe

Dnia 19 września 2018r. dzieci z koła przyrodniczego uczestniczyły w wycieczce do miejscowości Okrągłe, gdzie miały okazję obserwować z bliska żyjące tam gatunki zwierząt: daniele, jelenie, lamy, bydło szkockie, owce kozy i wiele innych.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za pomoc podczas wycieczki.

            

               

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Wycieczka do Kadzidłowa

Dnia 4 czerwca 2018r. dzieci z koła przyrodniczego wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce do Kadzidłowa, której celem było obserwowanie zwierząt rodzimych żyjących w półnaturalnym środowisku przyrodniczym.

     

 

Zajęcia z koła przyrodniczego

Dnia 14.05.2018r. dzieci z koła przyrodniczego wspólnie z nauczycielkami wykonywały koktajl owocowo-warzywny. 

      

 

Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie

Dnia 13.05.2018r. dzieci z koła teatralnego uczestniczyły w wycieczce do Teatru Lalek w Olsztynie, podczas której obejrzały spektakl pt. : "Krawiec Niteczka".

    

 

Zajęcia z języka angielskiego

Dnia 19.04.2018r. odbyły się zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci utrwalały słownictwo dotyczące zwierząt, jedzenia, a także poznały nowe słownictwo z zakresu środków transportu. Brały także udział w zabawach ruchowych przy muzyce, gdzie utrwalały sobie nazwy różnych czynności w języku angielskim. Zajęcia prowadziła nauczycielka Patrycja Wasiuk.

   

 

Zajęcia przyrodnicze

Dnia 15.04.2018r. dzieci z koła przyrodniczego uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez nauczycielki: Martę Cieciurę i Martę Rudy.

 

Warsztaty taneczne

Dnia 28.03.2018r. dzieci z koła tanecznego wzięły udział w warsztatach tanecznych w Giżyckim Centrum Kultury prowadzone przez Panią Aleksandrę Margiewicz.

    

 

Szkolenie dla nauczycieli:

"Dziecięca Matematyka- program edukacji matematycznej"

W ramach projektu: "Kompetencje kluczowe-przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków z Giżycka", w dniach 23-24.03.2018r. odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie dla nauczycieli pod hasłem:"Dziecięca Matematyka- program edukacji matematycznej". Celem szkolenia było poznanie przez nauczycielki metod i form pracy z dzieckiem z zakresu rozwijania pojęć matematycznych.

    

 

Zajęcia z koła gimnastycznego

Dnia 15 marca 2018r. dzieci z koła gimnastycznego uczestniczyły w zabawach bieżnych i orientacyjno-porządkowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego pod hasłem: "Gry i zabawy na wesoło", prowadzone przez nauczycielkę Bożenę Suchodołę.

      

 

Zajęcia muzyczno-wokalne

W miesiącu lutym 2018r. dzieci z koła muzyczno-wokalnego uczestniczyły w zabawach ruchowo-muzycznych przy piosenkach o tematyce zimowej, prowadzonych przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz.

   

 

Zajęcia muzyczno-wokalne

W miesiącu styczniu 2018r. dzieci z koła muzyczno-wokalnego brały udział w zajęciach muzycznych, podczas których wykonywały masaż do piosenki "Wien bliebt wien marsch". Zajęcia prowadziła nauczycielka Martyna Augustynowicz.

 

Zajęcia z koła teatralnego

Dnia 21 grudnia 2017 roku dzieci z koła teatralnego zaprezentowały rodzicom teatrzyk pt.: "W świecie aniołów i diabełków".

      

 

Zajęcia muzyczno-wokalne

W miesiącu grudniu 2017r. dzieci z koła muzyczno-wokalnego uczestniczyły w zajęciach muzycznych, podczas których grały na instrumentach muzycznych do piosenki "Jadą sanie Mikołaja". Zajęcia prowadziła nauczycielka Agnieszka Haliasz.

 

Szkolenie dla nauczycieli:

"Jak pracować metodą projektu z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym"

W ramach projektu: "Kompetencje kluczowe-przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków z Giżycka", w dniach 2-3.12.2017r. odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie dla nauczycieli pod hasłem:"Jak pracować metodą projektu z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym". Celem szkolenia było poznanie metody polegajacej na samodzielnym realizowaniu przez dzieci zadania przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń.

 

Zajęcia z koła tanecznego

Dnia 23.11.2017 roku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w ramach projektu "Kompetencje kluczowe - przedszkolaki przebojowe". Dzieci z koła tanecznego zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności. 

                                                  

 

Szkolenie dla nauczycieli:

"Koloroterapia jako jedna z metod stymulowania rozwoju dziecka"

W ramach projektu: "Kompetencje kluczowe-przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków z Giżycka", w dniach 25-27.10.2017r. odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie dla nauczycieli pod hasłem: "Koloroterapia jako jedna z metod stymulowania rozwoju dziecka". Celem szkolenia było poznanie zabaw i ćwiczeń stymulujących u dzieci rozwój potrzeby poznawczej czyli pobudzających ich do własnej aktywności, wpływających na koncentrację uwagi, na rozwój komunikacji, na rozwój emocjonalno-społeczny oraz sprzyjających wyciszeniu, relaksacji i przeciwdziałających agresji.

 

"Bawimy się w teatr" - warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców

Dnia 19.10.2017r. w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone warsztaty teatralne dla rodziców i dzieci z psychologiem - Panią Eweliną Jaszcz - Kozłowską pod hasłem: "Bawimy się w teatr".

      

      

 

"Z wizytą w Szkole Artystycznej w Ełku"

Dnia 13.10.2017 roku dzieci z koła plastycznego w ramach projektu unijnego "Kompetencje kluczowe- przedszkolaki przebojowe" wybrały się na warsztaty plastyczne do Szkoły Artystycznej w Ełku. Podczas zajęć poznały twórczość Pabla Picasso oraz miały okazję "namalować" portrety swoich kolegów.

          

 

Spotkanie rodziców

z psychologiem Panią Eweliną Jaszcz-Kozłowską

Dnia 28.09.2017r. odbyło się spotkanie i pogadanka rodziców z psychologiem Panią Eweliną Jaszcz-Kozłowską na temat: "Teatr jako forma pracy edukacyjnej i terapeutycznej".

      

        

 

"W Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie"

Dnia 22 września 2017r. dzieci z koła plastycznego uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

      

        

                   

 

W ramach projektu na przełomie września i października 2017 roku została wybudowana wiata służąca dzieciom do zabawy, rekreacji i wypoczynku.

 

"Święto pieczonego ziemniaka"

Dnia 23 września 2017r. na wzgórzu Św. Brunonona dzieci z grupy IV i V wraz z rodzicami uczestniczyły w obchodach pod hasłem: "Święto pieczonego ziemniaka".

                     

 

"Zabawa łączy pokolenia"

Dnia 03.06.2017r. w ramach projektu unijnego "Kompetencje kluczowe - przedszkolaki przebojowe - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozwój kompetencji kluczowych przedszkolaków z Giżycka" dzieci z koła tanecznego oraz z koła gimnastycznego uczestniczyły w III Pikniku Rodzinnym pod hasłem "Zabawa łączy pokolenia" w Lesie Miejskim. Dzieci z koła tanecznego miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Wszystkie dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych, malowaniu buziek, skokach w workach, meczu - dorośli kontra dzieci oraz w loterii fantowej.

        

        

 

Zajęcia przyrodnicze

Wycieczka do zagrody żubrów w Wolisku

           

 

"Król puszczy - żubr" - przygotowanie do wycieczki

Obejrzenie filmu edukacyjnego i wykonanie plakatu wspólnie z rodzicami.

         

         

 

"Majowa łąka"

Dnia 16 maja 2017r. dzieci z koła przyrodniczego uczestniczyły w spacerze na łąkę, podczas którego oglądały łąkę w naturalnym środowisku.

               

   

 

Spotkania informacyjne z rodzicami

         

 

Zajęcia teatralne

     

 

Wycieczka do Teatru Lalek w Olsztynie

     

      

 

Zajęcia plastyczne

     

 

Zajęcia wokalno- muzyczne

     

 

Zajęcia języka angielskiego

   

 

Zajęcia taneczne

    

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
    11-500 Giżycko
    ul. Drzymały 9
  • (87) 428 33 97

Mapa