Nawigacja

liczba odwiedzin: 345905

Projekty i Akcje Edukacyjne

Realizacja projektu "Jedynka Wierna Dziedzictwu" i innych działań z zakresu patriotyzmu i regionalizmu w roku szkolnym 2018-2019

 

 

Kąciki Patriotyczne i Regionalne

W salach we wszystkich grupach wiekowych powstały Kąciki Patriotyczne i Regionalne, w których zostały wyeksponowane: godło, herb, flaga narodowa, mapa Polski oraz przedmioty związane z naszą kulturą ludową.

            

      

 

XI Powiatowy Przegląd Wokalny

"Rozśpiewane Przedszkolaki"

Dnia 8 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu odbył się XI Powiatowy Przegląd Wokalny "Rozśpiewane Przedszkolaki" pod hasłem: "Nasz folklor - nasze dziedzictwo".

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy VI integracyjnej, które wystąpiły w tańcu „Szot” oraz dzieci z grupy IV z piosenką „Miała baba koguta”.

Ponadto w przeglądzie udział wzięły przedszkolaki z następujących placówek:

 • Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Staświnach

 • Przedszkole Miejskie nr4

 • Przedszkole Niepubliczne „Promyk”

 • Przedszkole Niepubliczne „Bajka”

 • Przedszkole Niepubliczne „Koralik”.

 

     

      

 

Biało-Czerwony Piknik Rodzinny

Dnia 29 maja 2018r. na Wzgórzu Św. Brunona odbył się Biało- Czerwony Piknik Rodzinny. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności taneczno- wokalne związane z Polską i naszym regionem:
gr II - "Kiedy wiosna przyjdzie do nas"
gr III - taniec "Kowal"
gr IV- szanta "Piratów 100"
gr V- "Nasza Ojczyzna
gr VI i VII- "Legenda o Wandzie", "Taniec dla Biało- czerwonej.

     

     

 

Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny

"To Moje Miasto"

W miesiącu maju 2018r. został ogłoszony Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny dla dzieci 6 letnich pod hasłem: "To Moje Miasto". Prace zostały wykonane z wykorzystaniem materiałów odpadowych.

Oto wyniki konkursu:

Miejsce I

Amelia Aszkielaniec

Pola Sylwestrzak

Miejsce II

Jakub Fok

Lena Kalinowska

Przemysław Zgliczyński

Miejsce III

Julia Gorgosz

Hanna Poczynek

Emilia Rakus

Łucja Styczyńska

Wyróżnienia

Oliwia Babul

Karol Karpowicz

Damian Marzec

Filip Gorgosz

Milena Rychlińska

Dawid Radzikowski

    

 

"Wiosenne zdobywanie Twierdzy Boyen"

W dniu 16.05.2018r. dzieci z grupy I, VI i VII integracyjnej uczestniczyły w zabawach rekreacyjno-sportowych pod hasłem: „Wiosenne zdobywanie Twierdzy Boyen”.

    

    

   

   

 

"Kurtynka w Górę"

Dnia 15.05.2018r. dzieci z grupy V wzięły udział w IX Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Teatralnych - "Kurtynka w Górę" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr4 w Giżycku. Tegoroczny przegląd miał na celu uczczenie 100 Roczniczy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi mali artyści wystąpili z przedstawieniem pt.: "Legenda o smoku Wawelskim".

      

    

 

"Bieg dla Biało-Czerwonej"

Dnia 09.05.2018r. odbył się "Bieg dla Biało- Czerwonej". Zabawy sportowe i symboliczna sztafeta połączone zostały ze wspólnym układaniem flagi Polski oraz piosenkami i tańcami o tematyce narodowej.

      

      

 

Święto Flagi w Giżycku

Z okazji Święta Flagi dnia 02.05.2018r. w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej odbył się piknik pod hasłem: "W Barwach Biało-Czerwonych"Podczas pikniku wystąpiły dzieci z grupy I, VI, VII integracyjnej oraz koła wokalnego.

     

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"Przyroda Ojczysta"

W miesiącu kwietniu 2018r. Aleksandra Borawska z gr. IV zajęła III miejsce Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym : "Przyroda Ojczysta", którego organizatorem było Przedszkole Nr 6 w Morągu.

    

 

Quiz o Giżycku

W dniach 25-26.04.2018r. wszystkie grupy uczestniczyły w Quizie o Giżycku, podczas którego rozwiązywały zadania i zagadki o naszym mieście Giżycku. Za udział w konkursie każda z grup otrzymała nagrody, które wręczyła dyrektor Maria Pająk.

    

     

        

    

 

Wycieczka na Wieżę Ciśnień w Giżycku

Dnia 24.04.2018r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w wycieczce na Wieżę Ciśnień, podczas której mogły podziwiać panoramę miasta.

         

    

 

Nadawanie nazw drzewom

Dnia 23.04.2018r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wzięły idział w nadawaniu nazw drzewom w ogrodzie przedszkolnym (imiona bohaterów baśni i legend mazurskich).

      

        

 

"Ciekawe miejsca naszego miasta"

Dnia 23.04.2018r. dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce po naszym mieście Giżycku. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska Zamek St. Bruno, kanał Łuczański i most obrotowy.

      

      

 

Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej

w Giżycku

Dnia 19.04.2018r. dzieci z grupy VII integracyjnej uczestniczyły w wycieczce do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z procesem wytwarzania produktów mlecznych. Po zakładzie oprowadzała przedszkolaki Pani Małgorzata Chodorska - kierownik produkcji.

      

               

            

          

 

Spacer po Giżycku

Dnia 19.04.2018r. dzieci z grupy VI integracyjnej wybrały się na spacer po Giżycku, podczas której zwiedzały ciekawe miejsca, takie jak: Zamek St Bruno, kanał Łuczański, most obrotowy oraz fontannę Galinda i fontannę z trzema leszczami. 

      

 

Spotkanie z pszczelarzami

Dnia 18.04.2018r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Ryszarda Jarosza i Pana Mirosława Kowalskiego z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Rynie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o sposobie życia pszczół oraz o właściwościach zdrowotnych miodu. Obejrzały także film na temat w jaki sposób powstaje miód oraz miały okazję zobaczyć jak wygląda strój pszczelarza. Ponadto zaproszeni goście przeczytali dzieciom fragment opowiadania pt.: "Malowany ul". Spotkanie zakończyło się degustacją miodu przez dzieci.

    

    

 

Spotkanie z zespołem ludowym "Jarzębiny"

Dnia 17.04.2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się i wysłuchać przyśpiewek ludowych w wykonaniu zespołu ludowego "Jarzębiny" oraz legendy mazurskiej pt.: "Król Sielaw". Dodatkowo dzieci z grupy VI integracyjnej zaprezentowały taniec ludowy "Szot", natomiast dzieci z grupy III wystapiły z tańcem ludowym "Kowal".

     

     

 

Spotkanie z wędkarzem

Dnia 13.04.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z wędkarzem i właścicielem sklepu "Moczykij" panem Andrzejem Wojciechowskim. Podczas spotkania dzieci poznały sposoby łowienia ryb dawniej i dziś.

    

      

 

Zabytkowe kamieniczki na ul. Pionierskiej

W związku z poznawaniem ciekawych miejsc naszego miasta Giżycka, dnia 13.04.2018r. dzieci z grupy III zwiedzały zabytkowe kamieniczki na ul. Pionierskiej.

      

      

 

Zwiedzamy zabytkowe kamieniczki

na ul. Pionierskiej w Giżycku

Dnia 12.04.2018r. dzieci z grupy I integracyjnej zwiedzały zabytkowe kamieniczki na ulicy Pionierskiej.

   

 

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej 

w Giżycku

Dnia 12.04.2018r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Spotkanie dotyczyło baśni i legend naszego regionu.

      

      

 

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej 

w Giżycku

Dnia 12.04.2018r. dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku, podczas której poznały baśnie i legendy mazurskie oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.

     

 

Herb Giżycka

Dnia 11.04.2018r. dzieci z grupy I integracyjnej na zajęciach plastycznych wykonywały Herb Giżycka.

      

 

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Giżycku

Dnia 10.04.2018r. dzieci z grupy VII integracyjnej uczestniczyły w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku. Celem wycieczki było poznanie przez dzieci baśni i legend mazurskich.

     

 

Wycieczka do Zakładu Aktywności Zawodowej

w Giżycku

Dnia 10.04.2018r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Aktywności Zawodowej w Giżycku. Podczas spotkania poznały pracownie stolarską, krawiecką, rękodzieła i pralnie.

      

      

 

Wycieczka do Zakładu Aktywności Zawodowej

w Giżycku

Dnia 09.04.2018r. dzieci z grupy VI i VII integracyjnej uczestniczyły w wycieczce do Zakładu Aktywności Zawodowej w Giżycku. Przedszkolaki poznały tam zawody wykonywane na terenie Mazur dawniej i dziś: garncarz, stolarz, krawiec oraz zwiedziły pracownię metaloplastyki i sitodruku.

         

    

 

Obchody Święta Niepodległości

W związku z obchodami Święta Niepodległości, w dniu 10.11.2017r. odbył się w naszym przedszkolu przegląd recytatorski z udziałem wszystkich grup wiekowych pod hasłem: „Mój Znak – Orzeł Biały”. Dzieci za udział w przeglądzie otrzymały nagrody w postaci książek, kolorowanek i gier edukacyjnych.

Projekt przygotowało Stowarzyszenie Zintegrowani przy Przedszkolu Miejskim Nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku.

    

    

    

        

 

"W Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie"

Dnia 22 września 2017r. dzieci z koła plastycznego uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

    

 

Wycieczka do zagrody żubrów w Wolisku

W miesiącu wrześniu 2017r. dzieci z koła przyrodniczego uczestniczyły w wycieczce do zagrody żubrów w Wolisku.

      

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
  11-500 Giżycko
  ul. Drzymały 9
 • (87) 428 33 97

Mapa