Nawigacja

liczba odwiedzin: 346073

Kącik dla rodziców- Materiały do zajęć w domu

Grupa V

Rok szkolny 2020/2021

 

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna

"Dzieci uczą rodziców"

Dnia 21.12.2020r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci z grupy V i VI integracyjnej uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Ewę Cielecką pt.: „Magiczny czas”. Dzieci poznały polskie tradycje świąteczne, dowiedziały się czym jest pomaganie, dlaczego należy dzielić się z potrzebującymi oraz na czym polega „magia świąt” Bożego Narodzenia. Na zakończenie starszaki wykonały figurki Mikołaja i renifera Rudolfa oraz pokolorowały obrazki związane ze świętami.

     

 

Przedszkolny Konkurs Plastyczny

Bożonarodzeniowy Aniołek”

Dnia 18.12.2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Bożonarodzeniowy Aniołek”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz drobne upominki.

Dziękujemy za wykonanie tak pięknych prac oraz udział w konkursie.

 

Konkurs plastyczny

"Świąteczne Kartki dla Giżycczan"

Dnia 17.12.2020r. nastąpiło rozdanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym "Świąteczne Kartki dla Giżycczan" organizowanym przez Giżyckie Centrum Kultury. Z naszej grupy III miejsce zajęła Wiktoria, natomiast wyróżnienia otrzymali: Dawid, Blanka i Róża.

 

„Wigilia”

Dnia 16.12.2020r. odbyło się w naszej grupie spotkanie wigilijne. Tego dnia dzieci poznały polskie tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz dzieliły się opłatkiem życząc sobie zdrowych, spokojnych Świąt i bogatego Mikołaja. Przy wspólnie nakrytym stole jadły samodzielnie upieczone pierniczki oraz próbowały pierogów z serem i wigilijnego kisielu. Na koniec podążały po śladach Mikołaja wprost do prezentów.

     

 

„Świąteczne pierniki”

Dnia 10.12.2020r. dzieci z naszej grupy przystąpiły do pieczenia pierniczków. Z wielkim zaangażowaniem pomagały w przygotowaniu ciasta piernikowego, a następnie za pomocą foremek wykrajały różne wzory. Upieczone ciasteczka dekorowały posypkami cukierniczymi i perełkami. Podczas ozdabiania pierników nie zabrakło także wspólnego kolędowania. W ten sposób poznały jedną z tradycji świątecznych, jaką jest pieczenie ciastek.

     

 

„Mikołajki”

Dnia 07.12.2020r. obchodzone były w grupie V „Mikołajki”. Tego dnia naszych wychowanków odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Nasze przedszkolaki odwdzięczyły się Mikołajowi piosenką i wspólną zabawą. Dodatkową atrakcją było obejrzenie filmu edukacyjnego na tablicy interaktywnej pt.: „Historia Świętego Mikołaja” oraz udział w quizie wiedzowym o Mikołaju. Na zakończenie każde dziecko wykonało portret Mikołaja.

      

 

"Andrzejki"

Dnia 30.11.2020r. dzieci obchodziły w naszej grupie Andrzejki. Dzięki wróżbom przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się kim będą gdy dorosną, a nawet jak będzie miał/a na imię ich druga połówka. Przedszkolaki dzięki magicznej wskazówce dowiedziały się też jaka przyszłość czeka ich za parę lat. Niektórzy zostaną milionerami, będą podróżować albo błyszczeć na scenie jako aktor lub piosenkarka. Dzieci sprawdziły też, który but jako pierwszy dotrze do drzwi, a co za tym idzie, do kogo pierwszego przyjdzie Mikołaj. Na koniec każdy 5-latek pomyślał życzenie i monetą rzucał do "studni" żeby się spełniło oraz wspólnie wszyscy odkodowali zaczarowany przez czarownicę symbol Andrzejek.

            

 

Magiczne figury”

Dnia 27.11.2020r. odbyły się zajęcia z użyciem podświetlanych stolików. Dzieci kształciły swoją wyobraźnię poprzez układanie dowolnych kształtów z dostępnych figur.

         

 

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

W ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie barw” dnia 25.11.2020r. obchodzony był w naszej grupie „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej też okazji dzieci wykonywały pod kierunkiem nauczycielki Emilii Budzyńskiej płaskorzeźby misiów z masy solnej oraz poznały historię powstania pluszowego misia.

          

 

Olimpiada matematyczno-ruchowa

Dnia 25 listopada 2020r. w naszej grupie odbyła się Olimpiada matematyczno-ruchowapod hasłem: "Aktywność ruchowa i matematyka". Dzięki niej dzieci doskonaliły umiejętność przeliczania w zakresie 5, wykonywały ćwiczenia, które rozwijały ich sprawność ruchową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Były to między innymi rzuty woreczkiem do celu i skoki z przyrządem pomiędzy kolanami. Największą frajdą dla dzieci okazał się jednak tor przeszkód ułożony z kształtek rehabilitacyjnych.

      

    

 

„Godło Polski – Orzeł Biały”

Dnia 12.11.2020r. w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie barw” dzieci wykonywały pracę plastyczną na temat: „Godło Polski – Orzeł Biały” pod kierunkiem nauczycielki Emilii Budzyńskiej, podczas którego kształciły sprawność manualną rąk, a jednocześnie poznały jeden z symboli narodowych.

        

 

Flaga Polski”

Dnia 12.11.2020r. dzieci wykonywały pracę plastyczną pod hasłem: „Flaga Polski” kształcąc sprawności manualne rąk oraz brały udział w ćwiczeniach oddechowych, podczas których kształciły umiejętność prawidłowego wdechu i wydechu.

          

 

"Święto Niepodległości"

Dnia 10.11.2020r. z okazji Święta Niepodległości dzieci uczestniczyły w zajęciu, podczas którego poznały symbole narodowe oraz w ramach akcji MEN "Szkoła do hymnu" odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego".

 

„Dzień Dyni”

Dnia 03.11.2020r. obchodzony był w naszej grupie „Dzień Dyni”, podczas którego dzieci wykonywały prace plastyczne oraz dynie z chrupek kukurydzianych, a także uczestniczyły w zawodach sportowych.

      

 

Dzień kundelka”

Dnia 27.10.2020r. dzieci obchodziły „Dzień kundelka”. Zapoznały się z rasą psów, miejscem do którego zabiera się chore psy, a także opowiedziały o swoich domowych czworonogach. Dzieci również układały także puzzle i tworzyły swojego papierowego kundelka. Na koniec wysłuchały opowiadania pt.: „Smutasek - kundelek bez rodziny”.

        

 

„Gimnastyka na powietrzu”

Dnia 20.10.2020r. dzieci uczestniczyły w zabawach i ćwiczeniach ruchowych na świeżym powietrzu. Oprócz dotlenienia organizmu przedszkolaki ćwiczyły swoje sprawności ruchowe.

         

 

Dzień Bajkowego Misia”

Dnia16.10.2020r. dzieci obchodziły „Dzień Bajkowego Misia”. W tym dniu wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, wykonały misiowe maski oraz skosztowały ulubionego przysmaku misiów jakim jest miodek.

     

 

„Drzewo na kilka sposobów”

W ramach innowacji metodycznej „Przedszkolak w świecie barw”, dnia 08.10.2020r. nauczycielka Emilia Budzyńska przeprowadziła z dziećmi zajęcie plastyczne pod hasłem: „Drzewo na kilka sposobów”. Przedszkolaki wykonywały drzewa jesienne różnorodnymi technikami plastycznymi z użyciem materiałów przyrodniczych, kształcąc przy okazji umiejętności manualne oraz rozwijając wyobraźnię i pomysłowość.

 

"Jesienne owoce" – zajęcia plastyczne

Dzieci z naszej grupy 30.09.2020r. wykonywały prace plastyczne przedstawiające owoce. Ćwiczyły w ten sposób motorykę małą oraz kształciły poczucie estetyki.

      

 

 

"Dzień Głośnego Czytania"

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" dnia 29.09.2020r. w naszej grupie odbył się "Dzień Głośnego Czytania", podczas którego dzieci słuchały utworów Janiny Porazińskiej.

 

Akcja „Sprzątanie Świata”

Dnia 28 września 2020r. dzieci zaopatrzone w rękawice i worki wysprzątały pobliską okolicę przedszkola. Dzięki temu nauczyły się dbać o środowisko, a nasz świat stał się piękniejszy.

          

 

„Z płaskiego w przestrzenne”- zajęcie z kodowania

Dnia 25.09.2020r. dzieci uczestniczyły w zajęciu z kodowania, podczas którego budowały wieże z kolorowych kubków. W ten sposób rozwijały umiejętności logicznego myślenia, uczyły się ustalania położenia przedmiotów w przestrzeni oraz układania przedmiotów według instrukcji.

        

      

 

Zajęcia w „Ogrodzie sensorycznym”

Nasze przedszkolaki dnia 24.09.2020r. uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w ogrodzie sensorycznym, podczas których oglądały przez lupę dary natury, jak np. szyszki, kasztany, żołędzie, korę itp. Na podstawie obserwacji i doświadczeń dzieci kształtowały wyobraźnię i pojęcia przyrodnicze.

          

 

Jesienne drzewo”

Dnia 23.09.2020r. dzieci wykonywały pracę plastyczną pt.: „Jesienne drzewo”. Przedszkolaki bawiąc się w stemplowanie palcami jesiennych liści ćwiczyły małą motorykę.

          

 

 

„Międzynarodowy Dzień Kropki”

Dnia 15.09.2020r. w naszej grupie obchodzony był „Międzynarodowego Dzień Kropki”. Ta inicjatywa miała na celu pobudzać kreatywność, rozwijać pomysłowość u dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia. „Dzień Kropki” zaczął się od obejrzenia historii małej Vashti na dużym ekranie z wykorzystaniem rzutnika. Następnie powstały “kropkowe” dzieła sztuki wykonane z użyciem farby. Dzieci poznały takie pojęcia jak: „barwa podstawowa” i „barwa pochodna”. Podczas tworzenia kroplowych obrazów dzieci mieszały kolory farb wg instrukcji nauczyciela dzięki temu dowiedziały się jak uzyskać barwy pochodne. Dzieci stworzyły w sali obraz wykonany z kropek który znalazł miejsce w kąciku plastycznym. Dalsza część zajęć przeniosła się do ogrodu przedszkolnego gdzie nauczycielka Emilia Budzyńska przeczytała książkę H. Tulleta " Naciśnij mnie". W przedszkolu powstała galeria kropek, stworzonych przez dzieci w ramach innowacji metodycznej "Przedszkolak w świecie barw".

            

            

 

 

Innowacja metodyczna

"Przedszkolak w swiecie barw"

Od 1 września 2020r. do 30 czerwca 2021r. realizowana jest w grupie V (5 latki) przez nauczycielkę Emilię Budzyńską innowacja metodyczna "Przedszkolak w świecie barw". 

Celem innowacji jest:

- wprowadzenie dziecka w świat sztuki

- rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych

- zapoznanie z różnymi technikami plastycznymi

- rozwijanie wyobraźni, twórczej postawy oraz ekspresji plastycznej dziecka

- uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych

- dostrzeganie form oraz bogactwa barw w naturze

-  stwarzanie warunków wychowawczych i edukacyjnych do zdobywania wiedzy dotyczącej sztuki

- kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole

- rozwijanie funkcji odprężająco - relaksującej

- kształtowanie postawy młodego artysty.

 

 

 

 

26.06.2020r. Piątek

Instrument muzyczny” - praca plastyczna

Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania instrumentu muzycznego z surowców wtórnych. Jeżeli macie w domu plastikową butelkę po wodzie lub po jogurcie pitnym i jakiekolwiek ziarna (fasoli, grochu itp.) możecie zrobić grzechotkę, a z pudełka po chusteczkach i gumek recepturek zrobicie gitarę. Możecie ozdobić swój instrument, a będzie wyglądał jeszcze ładniej. Poniżej zostawiamy Wam przykładowe zdjęcia takich instrumentów.

Plik do pobrania:           

 

Posłuchajcie również poniższych zagadek i spróbujcie odgadnąć jakie to zwierzę.

Link do pobrania:

https://youtu.be/eIe_iAcpQJg

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj obejrzyjcie doświadczenia związane z powietrzem.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=2-NU0LrDDIA

https://www.youtube.com/watch?v=dWvdjfF9daA

 

25.06.2020r. Czwartek

Drogie Przedszkolaki!

Przeczytajcie rymowankę „Wakacje” i spróbujcie odpowiedzieć na pytania.

Plik do pobrania: rymowanka-Wakacje.pdf

Pytania do dzieci:

- Gdzie można pojechać na wakacje?

- Jak możemy spędzać czas podczas wakacji?

- Kogo możemy znaleźć w jeziorze?

Zachęcamy Was także do wykonania tanecznego zadania z poniedziałku w ramach gimnastyki. 

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponuję zabawy rytmiczne.

Pliki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=TAhL2lfEXBY

http://przedszkole273.waw.pl/2020/03/18/rytmika-w-domu-propozycje-zabaw-i-cwiczen/

Powodzenia!

 

24.06.2020r. Środa

"Kolorowa matematyka" - ćwiczenia matematyczne

Spróbujcie dzisiaj wykonać poniższe zadania - dokończcie rytmy na gąsienicach, a następnie rozetnijcie działania matematyczne i dopasujcie je do  odpowiednich obrazków.

Plik do pobrania:       

 

Proponujemy Wam dzisiaj wakacyjną piosenkę „Lato czeka” .

Posłuchajcie jej uważnie i spróbujcie ją zaśpiewać.

Link do pobrania: https://youtu.be/hPfioB70WC0

Plik z tekstem piosenki: piosenka-Lato_czeka.pdf

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj zajęcia matematyczne : dodajemy, odejmujemy i porównujemy.

Linki do pobrania:

https://www.matzoo.pl/klasa1/dodawanie-i-odejmowanie-w-zakresie-20_3_14

https://pl.pinterest.com/pin/551339179379854083/

 

 

23.06.2020r. Wtorek

Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej "Morze".

To jedno z miejsc, gdzie możecie pojechać na wakacje.

Pamiętajcie! Nad wodą zawsze przebywamy pod opieką osoby dorosłej, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa na kąpieliskach i słuchamy ratowników. Wasza praca może być wykonania dowolną techniką - w zależności od materiałów, jakie macie w domu i Waszej kreatywności. Proponujemy Wam wykonanie tła farbami, a następie umieszczanie na falach różnych morskich zwierząt, które możecie narysować, wyciąć i wkleić czy też wykonać z kolorowego papieru, surowców wtórnych czy różnorodnych materiałów. Przykładową pracę zamieszczamy poniżej.

Plik do pobrania: 

Poproście rodziców o przeczytanie poniższego wiersza ,Jedziemy na wakacje” Cz. Janczarskiego i zastanówcie się, gdzie w Polsce można ciekawie spędzić wakacje.

Plik do pobrania: wiersz-Jedziemy_na_wakacje(1).pdf

 

Zajęcia popołudniowe

Wykonajcie dzisiaj "Wakacyjny obrazek", użyjcie jak najbardziej różnorodnych materiałów plastycznych. Pod tym linkiem znajdziecie dużo przykładowych prac związanych z wakacjami.

Link do pobrania:

 

https://www.google.com/search?q=wakacyjne+obrazki+dla+dzieci&tbm=isch&chips=q:wakacyjne+obrazki+dla+dzieci,online_chips:prace+plastyczne&sa=X&ved=2ahUKEwizzY325ojqAhWllosKHVgMCd0QgIoDKAF6BAgKEAY&biw=1366&bih=625

 

 

 

22.06.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu będziemy się zajmować nadchodzącymi wakacjami i zastanowimy się, jak przeżyć je bezpiecznie. Posłuchajcie opowiadania "Wakacyjna przygoda" i spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania.

Plik do pobrania: Wakacyjna_przygoda.pdf

Pytania do dzieci:

- Jak mieli na imię bohaterowie opowiadania?

- Jakim środkiem transportu miały podróżować dzieci wraz z rodzicami?

- Czy dzieci zachowały się właściwie na dworcu kolejowym?

- Co się stało, kiedy dzieci oddaliły się od rodziców?

- Jak czuły się dzieci, kiedy okazało się, że wsiadły do złego pociągu?

- Jak myślisz, jak czuli się rodzice, kiedy dzieci odjechały złym pociągiem?

- Dlaczego tak ważne jest, aby spędzać wakacje bezpiecznie?

 

Zachęcamy Was także do odrobiny ruchu. W ramach dzisiejszej gimnastyki spróbujcie wykonać ten radosny taniec:

https://youtu.be/4W8eraMNGCs

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj zaczniemy tydzień od ćwiczeń grafomotorycznych.

Pod tym linkiem znajdziecie różne propozycje znaków literopodobnych:

https://www.google.com/search?q=%C4%87wiczenia+grafomotoryczne+dla+6+latka+karty+pracy&tbm=isch&chips=q:szlaczki+%C4%87wiczenia+grafomotoryczne+dla+6+latka+karty+pracy,online_chips:szlaczki,online_chips:grupa+przedszkolna&hl=pl&ved=2ahUKEwjr1LOU5YjqAhUKyioKHd4iBf4Q4lYoAXoECAEQGA&biw=1349&bih=625

Powodzenia!

 

19.06.2020r. Piątek

Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania swojej własnej

„Zabawki sensorycznej”.

Odrysujcie na sztywnej kartce swoją dłoń (lub dłoń rodzica, jeśli zabawka ma być większa). Możecie ją ładnie pokolorować lub pomalować farbami. Następnie przyklejcie do takiego szablony różne faktury. To może być wszystko, co znajdziecie w domu - makaron, ziarna grochu, fasoli, piórka, kawałki materiału itp. Chodzi o to, abyście dotykając potem swojej pracy odczuwali te przeróżne faktury. Poniżej zostawiam Wam przykładowe wykonanie takiej pracy.

Plik do pobrania: 

 

"Dźwięki domu" - zabawa słuchowa

Spróbujcie także odgadnąć poszczególne odgłosy domu.

Ta zabawa pobudzi Wasz zmysł słuchu.

Link do pobraniahttps://youtu.be/CgH0us9plYo

 

Zajęcia popołudniowe

Na zakończenie tego tygodnia proponuję Wam "Zabawy badawcze z wodą".

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=xUXeYx7L3RQ

https://www.youtube.com/watch?v=CjqoJpTWK44

https://www.youtube.com/watch?v=NyOhE-uYAvQ

Zgadzacie się ze mną, że woda ma czarodziejskie właściwości.

 

18.06.2020r. Czwartek

Wiersz "Różne smaki" B. Koronkiewicz

Posłuchajcie uważnie wiersza i postarajcie się odpowiedzieć na pytania:

- Po co mamy zmysł smaku?

- Jakie smaki możemy wyróżnić?

- Jaki jest Twój ulubiony smak?

Plik do pobrania: wiersz_-Rozne_smaki.pdf

Zachęcamy Was również do wykonania ćwiczeń ruchowych z poniedziałku.

 

Zajęcia popołudniowe

 

Dzisiaj poćwiczymy sprawności manualne poprzez wykonywanie znaków literopodobnych i innych ćwiczeń grafomotorycznych. Powodzenia!

Link do pobrania:

https://www.google.com/search?q=znaki+literopodobne&tbm=isch&chips=q:znaki+literopodobne,online_chips:%C4%87wiczenia+grafomotoryczne&sa=X&ved=2ahUKEwjS9q_lsffpAhW7AhAIHWSOC40QgIoDKAF6BAgKEAY&biw=1366&bih

 

 

17.06.2020r. Środa

"Policz" - ćwiczenie matematyczne

Policzcie dokładnie przedmioty na poniższej karcie pracy i zaznaczenie odpowiednią cyfrę w kółeczku.

Plik do pobrania: 

"Piosenka o zmysłach"

Następnie posłuchajcie uważnie poniższej piosenki o zmysłach i spróbujcie ją zaśpiewać.

Link do pobrania:  ttps://youtu.be/MnD7PFCTsVo

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj wykonajcie domową ciastolinę, a potem ulepcie z niej coś co kojarzy się Wam z wakacjami. Oczywiście ciastolinę musicie zrobić z Rodzicami.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=bce4JPdgIyI

https://www.youtube.com/watch?v=jk_I622LM-E

https://www.youtube.com/watch?v=xxd5sm7ESU4

 

 

16.06.2020r. Wtorek

Dziś zachęcamy Was do wykonania masy plastycznej - "Domowej ciastoliny", która pobudzi Wasz zmysł dotyku. Poproście o pomoc rodziców.

Link do pobrania:

https://youtu.be/aiNsPaX7z0o

Spróbujcie także rozwiązać poniższe zagadki.

Plik do pobrania: zagadki_o_zmyslach.pdf

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiejszego dnia proponuję Wam trochę zabaw rytmicznych.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=x9F1oqntz_o

https://www.youtube.com/watch?v=bS6sjWYq2Q0

 

15.06.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu będziemy utrwalać znajomość zmysłów.

Obejrzyjcie poniższy film "Zmyślne zmysły" i spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

https://youtu.be/hHquP8pOmvU

Pytania do dzieci:

- Ile mamy zmysłów? Postaraj się je wymienić.

- Do czego są nam potrzebne zmysły?

- Czy możemy funkcjonować bez któregoś zmysłu?

 

Zachęcamy Was również do wykonania ćwiczeń na równowagę:

https://youtu.be/0ih61-uU-zk

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponuję Wam rozwiązanie krzyżówki.

Link do pobrania:

https://czasdzieci.pl/dodruku/id,489ae-krzyzowki_wakacyjne,do_druku,452807.html

Krzyżówka ma 6 haseł, myślę, że doskonale dacie sobie radę.

Powodzenia!

 

12.06.2020r. Piątek

"Łódka czy żaglówka" - praca plastyczna

Jak zapewne wiecie, możemy podróżować na lądzie, w powietrzu, ale również pływając na wodzie - statkiem, motorówką, żaglówką czy chociażby kajakiem. Spróbujcie wykonać swoją własną, wymarzoną łódkę lub żaglówkę używając kolorowych papierów oraz kleju. Przykładowe zdjęcie zostawiam Wam poniżej. Jeżeli nie macie w domu niezbędnych materiałów, możecie pokolorować poniższą kolorowankę kredkami, farbami czy mazakami.

Pliki do pobrania:

                                          

 

Posłuchajcie także poniższych zagadek słuchowych i spróbujcie odgadnąć, jakie to środki lokomocji.

Link do pobrania:

https://youtu.be/kShLSH-J81A

 

 

Zajęcia popołudniowe

 

Proponuję Wam wykonanie latawca. Sami zdecydujcie, który chcecie zrobić. Życzę miłej pracy.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=jYUatTmjf9E

https://www.youtube.com/watch?v=OGSOPcmv89M

 

 

10.06.2020r. Środa

Dzisiaj dzieci w przedszkolu wykonywały ćwiczenia z kodowania.

Dzisiaj spróbujcie wykonać zadania matematyczne z zakresu dodawania.

Dokładnie policzcie palce i spróbujcie wykonać poniższe działania. Powodzenia.

Plik do pobrania:  

Zachęcamy Was również do posłuchania i zaśpiewania piosenki o "Samochodach".

Link do pobrania:

https://youtu.be/FpU9X2a22lM

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj dodajemy i odejmujemy w zakresie 20 i w zakresie 10.

Linki do pobrania:

https://szaloneliczby.pl/dodawanie-w-zakresie-20/

https://www.matzoo.pl/klasa1/dodawanie-w-zakresie-10_1_4

 

 

09.06.2020r. Wtorek

Kolejnym środkiem transportu, którym możemy podróżować powietrzu, jest samolot.

Posłuchajcie wiersza "Samolot" i spróbujcie odpowiedzieć na pytania dotyczące jego treści.

Plik do pobrania: wiersz(15).pdf

Pytania do wiersza:

- Jak wygląda samolot? Spróbuj go opisać.

- Czy samoloty są głośne?

- Czy każdy może kierować samolotem?

- Czy leciałeś/aś już samolotem?

Zachęcamy Was także do wykonania „Samolotu”.

Będą Wam potrzebne kolorowe papiery, rolka po papierze toaletowym i farba lub mazaki, którymi ozdobicie rolkę.

Wzór do pobrania: 

Jeżeli nie macie w domu potrzebnych materiałów, zostawiamy Wam także kolorowankę, którą możecie wykonać i również stworzyć swój własny samolot.

Plik do pobrania: 

 

Zajęcia popołudniowe

Niedługo wakacje, zastanówcie się jakim pojazdem chciałybyście wyruszyć w podróż. Jeżeli wybierzecie pojazd to spróbujcie ulepić go z plasteliny. 

Pod tym linkiem znajdziecie moją propozycję, ale myślę, że Wy macie jeszcze ciekawsze pomysły.

Link do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=5dGxiwrtGgg

 

 

08.06.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu będziemy przypominać sobie różne środki lokomocji. Rozpoczniemy od pociągu. Posłuchajcie proszę opowiadania „Podróż pociągiem” i spróbujcie opowiedzieć na pytania w nim zawarte (poproście o pomoc rodziców).

Plik do pobrania: podroz-pociagiem-pdf1.pdf

 

Po skończonej pracy zachęcamy Was do odrobiny ruchu.

Link do pobrania: https://youtu.be/yPHeSAx9QCc

 

Zajęcia popołudniowe

W dalszym ciągu ćwiczymy nasze dłonie wykonując wzory literopodobne oraz różne kształty.

Link do pobrania:

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=grafomotoryka+6+latki&sa=X&ved=2ahUKEwjiwvHuu-XpAhWd7KYKHUcKD0sQsAR6BAgKEAE&biw=1366&bih=625

 

 

05.06.2020r. Piątek

Mój przyjaciel” - praca plastyczna

Chciałybyśmy, abyście dzisiaj spróbowali namalować swojego przyjaciela lub przyjaciółkę, albo nawet przyjaciół - jeśli macie ich kilku. Weźcie czystą kartkę, farby lub kredki i spróbujcie namalować osobę, na którą zawsze możecie liczyć i miło spędzać z nią czas. Może ma ona jakieś znaki szczególne lub ulubioną zabawkę? Koniecznie narysujcie to na Waszym obrazku.

 

"Każdy jest inny" - piosenka

Następnie posłuchajcie piosenki o przyjaźni, a potem spróbujcie ją zaśpiewać i powtórzyć gesty razem z Panią na filmiku.

Link do pobrania: https://youtu.be/RQyiV5ozCtk

Pozdrawiamy Was serdecznie, Wasze Panie!

 

Zajęcia popołudniowe

Zapraszam Was dzisiaj do zajęć rytmicznych przy muzyce.

Link do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=x9F1oqntz_o

 

 

04.06.2020r. Czwartek

Spójrzcie jak dzisiaj popołudniu dzieci w przedszkolu wykonywały ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem piłeczki pingpongowej, z zachowaniem jednocześnie odpowiedniego dystansu podczas zabawy.

 

Posłuchajcie uważnie wiersza "Wiosenny koncert" D. Kossakowskiej i spróbujcie powtarzać odgłosy zwierząt za lektorem.

Link do pobrania: https://youtu.be/weUZKGHxNW0

 

Zachęcamy Was do gimnastyki w rytm poniższej piosenki "Dwa przysiady, obrót, skok".

Link do pobrania: https://youtu.be/fKECl8F-rCY

 

Zajęcia popołudniowe

Proponuję Wam dzisiaj wykonanie postaci z plasteliny do ulubionej bajki.

Pod tymi linkami znajdziecie propozycje do wykonania różnych postaci.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=920-OTufo60

https://www.youtube.com/watch?v=Qfto958glHI

https://www.youtube.com/watch?v=xxd5sm7ESU4

https://www.youtube.com/watch?v=5xejLr-lA9A

 

 

03.06.2020r. Środa

Obejrzycie matematyczną bajkę Gilusia i spróbujcie wykonać zadania matematyczne razem z bohaterami filmu.

Link do pobrania: https://youtu.be/xu8zcsTCimg

 

Proponujemy Wam również wspólne śpiewanie piosenki z Majka Jeżowską. Pamiętacie, jak świetnie bawiliśmy się kiedyś na jej koncercie? :)

Link do pobrania: https://youtu.be/HnssMcCpO70

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj przypomnimy sobie znaki matematyczne: < , >, = .

Link do pobrania:

https://szaloneliczby.pl/znak-wiekszosci-i-mniejszosci-do-20/

 

 

02.06.2020r. Wtorek

Posłuchajcie wiersza „Przyjaciel” J. Koczanowskiej.

Nie musisz mieć przyjaciół stu,
nie musisz mieć dziesięciu,
wystarczy byś jednego miał,
a to już wielkie szczęście.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto zawsze cię zrozumie,
gdy dobrze jest – to cieszy się,
gdy źle – pocieszyć umie.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto nigdy nie zawiedzie,
a poznasz go, bo z tobą jest
gdy coś się nie powiedzie.

Pytania na temat wiersza:

- Kto to jest przyjaciel?

- Czy dobrze jest mieć przyjaciół? Dlaczego?

- Czy Ty jesteś dla kogoś przyjacielem?

- Czy Mama lub Tata mogą być Twoim przyjacielem?

 

Autoprtret” - praca plastyczna

Chciałybyśmy, abyście dzisiaj spróbowali narysować swój autoportret - czyli obraz samego siebie. Przyjrzyjcie się sobie uważnie w lustrze i postarajcie się narysować dokładnie swoją twarz. Poniżej dołączamy szablon, który Wam w tym pomoże.

Plik do pobrania: 

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj poćwiczymy dłonie poprzez wykonywanie znaków grafomotorycznych.

Link do pobrania:

https://www.google.com/search?q=grafomotoryka&tbm=isch&chips=q:grafomotoryka,online_chips:szlaczki&sa=X&ved=2ahUKEwjy_Kj54dPpAhUl4aYKHdFNCqYQgIoDKAJ6BAgKEAc&biw=1366&bih=625

 

 

01.06.2020r. Poniedziałek

 

Miejcie słodkie sny i marzenia - niech Wam się spełniają!

Wszystkie najskrytsze plany i dążenia - niech realnymi się staną!

1 czerwca to dzień radosny, kwitną kwiatki - to znak wiosny.

W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Wam sercem całym

moc uśmiechu i radości, zdrowia, szczęścia, pomyślności!

 

Pani Martynka i Pani Bożenka

 

 

Dzisiaj obchodzimy Wasze święto - Dzień Dziecka - wszystkiego najlepszego!

Z tej okazji proponujemy Wam w ramach gimnastyki wesoły taniec z Olą i Blu w rytm muzyki z filmu „Król Lew”.

Link do pobrania: https://youtu.be/BEu1WLjOokY

 

Zachęcamy Was także, abyście dokładnie obejrzeli poniższą ilustrację

i spróbowali odpowiedzieć na pytania poniżej.

Plik do pobrania: 

 

- Ile dzieci widzisz na obrazku?

- Czy dzieci są wesołe czy smutne?

- Ile widzisz dziewczynek, a ilu chłopców?

- Jak myślisz, dlaczego dzieci są takie wesołe i radośnie podskakują?

- Czy dzieci różnią się czymś od siebie? Jeśli tak, to czym?

- W jaki sposób można ciekawie spędzić czas z przyjaciółmi? 

- Ile balonów widzisz na obrazku i jakie mają kolory?

 

Zajęcia popołudniowe

Kochane Dzieci z okazji Waszego święta jeszcze raz życzę Wam samych radosnych dni oraz wszystkiego dobrego.

Poproście Rodziców, aby przeczytali Wam wiersz „Dzieci świata” i spróbujcie nauczyć się go na pamięć.

Link do pobrania:

http://www.p19.edu.gorzow.pl/print.php5?view=k&lng=1&k=70&t=952&short=1

 

 

29.05.2020r. Piątek

Doskonale znacie hasło: „Sport to zdrowie”.

Pamiętajcie o tym każdego dnia! Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania sportowych kolorowanek z bohaterami bajek Disneya:

Pliki do pobrania:       

 

Posłuchajcie także poniższych zagadek i spróbujcie powiedzieć, co to za dźwięk. Powodzenia! Pozdrawiamy, Wasze Panie!

Link do pobrania: https://youtu.be/eVPhhfQ9Xuc

 

Zajęcia popołudniowe

Posłuchajcie piosenki o figurach geometrycznych. Pamiętacie jakie znamy?

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=Lv-1s65cgJM

Po wysłuchaniu piosenki narysujcie wszystkie figury geometryczne, czyli trójkąt, kwadrat, koło, prostokąt.

 

28.05.2020r. Czwartek

 

Zachęcamy Was do zabawy z rymami - spróbujcie zgadnąć i dokończyć zdania.

Link do pobrania:

https://youtu.be/9MsTnUbzjC4

 

Następnie posłuchajcie piosenki o piłce i spróbujcie ją zaśpiewać.

Link do pobrania:

https://youtu.be/zXgIqgGguvk

Powtórzcie też ćwiczenia gimnastyczne z poniedziałku.

 

Zajęcia popołudniowe

Obejrzyjcie dzisiaj bajkę o smogu. Po obejrzeniu porozmawiajcie z Rodzicami jak możemy walczyć ze smogiem.

Link do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=HHSpCHB9qO0

 

 

27.05.2020r. Środa

Zachęcamy Was dzisiaj do "Zabaw z matematyką".

Waszym zadaniem będzie dodawanie i odejmowanie. W poniższych linkach znajdziecie grę matematyczną. Na górze ramki znajdują się cyferki. Cyfra podświetlona na niebiesko oznacza wynik działania. Musicie znaleźć wszystkie działania, które dadzą taki wynik. Gdy już macie wszystkie, przechodzicie do kolejnej cyferki u góry ramki. Jeżeli poprawnie wykonanie dodawanie i odejmowanie, na Waszym ekranie pojawią się znajome postaci.

Dodawanie: https://learningapps.org/display?v=ka2wp6na

Odejmowanie: https://learningapps.org/display?v=yknmv33a

 

Obejrzyjcie także poniższy filmik i spróbujcie poruszać się w rytm muzyki, tak jak postaci w filmie:

https://youtu.be/xm93WFJ7bNs

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj rozwiążemy kilka zadań tekstowych.

Link do pobrania:

https://www.matzoo.pl/klasa1/zadania-tekstowe-z-dodawania-w-zakresie-10_1_289

Plik do pobrania: karta_pracy.pdf

 

 

26.05.2020r. Wtorek

Wrotki” - praca plastyczna

Jest wiele ciekawych aktywności sportowych, które możecie wykonywać na świeżym powietrzu. Jedną z nich jest jazda na wrotkach lub rolkach. Umiecie na nich jeździć? :) Przygotowałyśmy dla Was szablon takiej wrotki, a Waszym zadaniem będzie go ozdobić techniką dowolną. Wydrukujcie szablon i do dzieła! Wrotki możecie pokolorować kredkami lub mazakami, pomalować farbami, ozdobić kolorowym papierem, brokatem, a nawet cekinami. Wykorzystajcie rzeczy, które znajdziecie w domu.

Plik do pobrania: 


Proponujemy Wam także poniższą zabawę gramatyczną - „Policz ile sylab jest w wyrazie i zaznacz odpowiednią cyfrę”. Powodzenia!

Link do pobrania: https://learningapps.org/display?v=4um35ad2

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj jest najpiękniejszy dzień w maju bo Dzień Mamy. Z tego też powodu przygotowałam kilka pomysłów na prezent. Poproście Tatę, aby Wam pomógł w przygotowaniu jednego z nich.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=t6UUdhluon8

https://www.youtube.com/watch?v=NFI-T_4eZaU

https://www.youtube.com/watch?v=fGMzNV6rVIU

https://www.youtube.com/watch?v=GCS5xqDWenU

Powodzenia!

 

25.05.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu zajmiemy się sportami i zabawami na świeżym powietrzu.

Obejrzyjcie dokładnie poniższy obrazek i postarajcie się odpowiedzieć na pytania pod nim.

Plik do pobrania: 

Pytania do dzieci:

- Gdzie znajdują się dzieci?

- Ilu jest chłopców, a ile dziewczynek na obrazku?

- Jakie urządzenia widzicie na tym placu zabaw?

- Czy na tym placu zabaw jest bezpiecznie? A może widzicie jakieś zagrożenia?

- Jak powinny zachowywać się dzieci na placu zabaw?

- Czego nie powinniśmy robić korzystając z urządzeń na placu zabaw?

- Co jeszcze (oprócz korzystania z urządzeń) można robić na placu zabaw?

- Czy lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Dlaczego?

- Dlaczego sport i pobyt na świeżym powietrzu są tak ważne dla naszego zdrowia?

 

Zachęcamy Was również do gimnastyki z Dj Miki i Melą w rytm poniższej piosenki:

https://youtu.be/OmAZquWgp9A

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponuję Wam obejrzenie 5 eksperymentów z wodą. Zobaczcie jakie są ciekawe. Może wybierzecie jeden, albo więcej i wykonacie je wspólnie z Rodzicami.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=2UPT75dIYts

 

22.05.2020r. Piątek

Rodzina” - praca plastyczna

Dzisiaj proponujemy Wam wykonanie pięknego obrazka rodzinki - Waszym zadaniem będzie go pokolorować.

Plik do pobrania: rodzinka.pdf

Spróbujcie także nauczyć się poniższej piosenki o rodzinie - jest bardzo prosta i wesoła.

Link do pobrania: https://youtu.be/qf4-Uk_mkeQ

Pozdrawiamy Was serdecznie, Wasze Panie!

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponuję Wam zabawy słuchowe.

Zajrzyjcie pod ten link:

https://www.youtube.com/watch?v=VyXhyl00qGw

Posłuchajcie również piosenki o układzie słonecznym i spróbujcie razem zaśpiewać.

Link do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=yxVMhKt-cvI

 

 

21.05.2020r. Czwartek

 

Zachęcamy Was dzisiaj do wyćwiczenia buźki i języka.

Obejrzyjcie poniższy film i spróbujcie naśladować kolejne emotikony.

Link do pobrania: https://youtu.be/FSGZ3CoE3_I

 

Powtórzcie także nasze poduszkowe ćwiczenia z poniedziałku. Miłej zabawy!

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj poćwiczymy które liczby są większe, a które mniejsze, a które takie same.

Linki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=NBAiuJ6O6Hk

https://www.youtube.com/watch?v=_ZJjWA0acaw

 

 

20.05.2020r. Środa

"Dodawanie fajna sprawa" - zabawy matematyczne

Sprawdźmy teraz, czy pamiętacie zasady dodawania. Wydrukujcie poniższa kartę i spróbujcie wykonać działania, a następnie pokolorujcie odpowiednią ilość kratek obok.

Plik do pobrania: dodawanie.pdf

 

Posłuchajcie także piosenki „Moja mama”, a potem spróbujcie ją zaśpiewać.

Link do pobrania: https://youtu.be/9EaJmJhPiqE

Moja Mama”

Jest najlepsza moja mama, piękna, mądra, ukochana x2

Robi dania ulubione, ładnie sprząta cały domek.

Chodzi ze mną na spacerek i zna mnóstwo fajnych gierek.

 

Jest najlepsza moja mama, piękna, mądra, ukochana x2

Z nią nie nudzę się w ogóle, zawsze coś mi wyczaruje.

Da buziaka gdy jest źle i do snu utuli mnie.

 

Zajęcia popołudniowe

Zobaczcie jakie eksperymenty możecie wykonać w domu oczywiście z Rodzicami. Pod tym linkiem znajdziecie sześć ciekawych propozycji.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=NyOhE-uYAvQ

 

 

19.05.2020r. Wtorek

Zachęcamy Was, abyście poprosili o pomoc Tatę i nauczyli się poniższego wierszyka pt.

„Święto Mamy”, który możecie wyrecytować Mamie w dniu jej święta.

Małym serduszkiem życzę Ci Mamo
Zdrowia, uśmiechu najwięcej.
A za twą dobroć i miłość
Przyjmij w podzięce moje małe serce.

 

„Portret Mamy” - praca plastyczna.

Chciałybyśmy, abyście użyli swojej wyobraźni i przygotowali piękny portret Waszej Mamy - to może być świetny prezent na Dzień Mamy. Wydrukujcie proszę poniższy szablon i do dzieła! Możecie narysować Mamę przy pomocy kredek, flamastrów czy farb. Jeżeli macie w domu na przykład włóczkę, możecie wykonać z niej włosy. A może zrobicie Mamie kolczyki z guzików? Liczymy na Waszą kreatywność - możecie wykorzystać przeróżne materiały, które znajdziecie w domu.

Plik do pobrania:  

 

Zajęcia popołudniowe

Pomyślcie jaką bajkę najbardziej lubicie, zastanówcie się jakie postaci występują w niej i ulepcie z plasteliny albo z masy solnej ulubionych bohaterów. Ja bardzo lubię „Krainę lodu”, więc przypomnę Wam jak wygląda Elza i Anna.

Link do pobrania:

https://www.google.com/search?q=anna+i+elsa+kraina+lodu+lalki&tbm=isch&chips=q:anna+i+elsa+kraina+lodu+lalki,online_chips:hasbro&sa=X&ved=2ahUKEwi7tcXEwq7pAhUZwcQBHQbnBysQgIoDKAB6BAgDEAU&biw=1366&bih=625

 

 

18.05.2020r. Poniedziałek

Kubuś Puchatek opowiada o mamie”

Lada chwila będziemy obchodzili święto wszystkich Mam, dlatego chciałybyśmy, abyście w tym tygodniu bardziej niż zwykle przyjrzeli się swoim kochanym Mamom. Zastanówcie się jak dużo Mama dla Was znaczy i dlaczego tak bardzo ją kochacie. Przygotowałyśmy dla Was krótkie opowiadanie, które pomoże Wam zrozumieć, że wcale nie tak łatwo jest być Mamą :) Słuchajcie uważnie, co ma Wam do powiedzenia Kubuś Puchatek, a potem postarajcie się odpowiedzieć na pytania pod tekstem.

Plik do pobrania: opowiadanie(3).pdf

Spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania:

Jakie prace wykonuje każda mama?

Czy wykonując tak wiele pracy, mama może być zmęczona?

Jak możemy jej pomóc?

Jak możemy podziękować mamie za jej wysiłek?

Jaka jest Twoja mama?

Za co kochamy je, czy są one dla nas najważniejsze na świecie, może są najpiękniejsze na świecie, a może najukochańsze?

Zachęcamy Was również do odrobiny ruchu z wykorzystaniem poduszek.

Oto zestaw ćwiczeń gimnastycznych:  https://youtu.be/j4EiXelSTkI

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj poćwiczymy nasze dłonie wykonując różnorodne znaki literopodobne i nie tylko.

Zajrzyjcie pod ten link, a przekonacie się ile jest różnych kształtów:

https://www.google.com/search?q=%C4%87wiczenia+grafomotoryczne&tbm=isch&chips=q:%C4%87wiczenia+grafomotoryczne,g_1:po+%C5%9Bladzie&sa=X&ved=2ahUKEwiQwuD6vq7pAhXZwsQBHR2fAnIQgIoDKAB6BAgKEAQ&biw=1366&bih=625

 

15.05.2020r. Piątek

 

Dzisiaj proponujemy Wam przygotowanie dania prosto z Włoch - "Pizzy z masy solnej" - oczywiście będzie to forma pracy plastycznej, która nie nadaje się do jedzenia. Zachęcamy Was również do wykonania prawdziwej pizzy w domu z Mamą lub Tatą. 

Do naszej „pizzy na niby” będzie potrzebna mąka, sól i woda. Składniki 2:2:1 - tyle samo mąki i soli, a wody o połowę mniej (poproście o pomoc w robieniu ciasta rodziców).

Mąkę mieszamy z solą, wodę dodajemy ostrożnie, etapami. Ciasto powinno mieć konsystencję zbliżoną do ciasta na pizzę. Z tak przygotowanej masy formujemy placek - naszą pizzę. Pozostałe etapy działania to Wasza własna kompozycja - możecie pomalować placek farbami i namalować na nim poszczególne składniki, możecie wykonać składniki z papieru i przykleić gdy masa wyschnie czy na przykład użyć niepotrzebnych Mamie guzików i zrobić z nich salami. Na Waszej pizzy może znaleźć się co tylko chcecie :) Poniżej dołączam przykładowe zdjęcie takiej pizzy. Udanej zabawy!

Zachęcamy Was także do zapoznania się z hymnem Unii Europejskiej, którą poznawaliśmy w tym tygodniu. 

Link do pobrania:  https://youtu.be/PuCznLq1QlA

Tekst: Oda_do_radosci.pdf

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj posłuchajcie piosenek o majowej łące. Przygotujcie sobie pałeczki albo łyżki lub po prostu dłonie. Wsłuchajcie się w rytm tych piosenek i wystukujcie go. Nie jest to wcale takie proste.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=VL-IW-Xy0Jo

 

 

14.05.2020r. Czwartek

Proponujemy Wam dzisiaj zabawę w "Europejskie menory"!

Poproście rodziców o wydrukowanie poniższego pliku, następnie wytnijcie poszczególne prostokąty z flagami i nazwami krajów, a Wasze memory będzie gotowe. Wystarczy odwrócić karteczki, zaprosić do zabawy rodziców lub rodzeństwo i zgadywać. Ciekawe, czy uda Wam się dopasować flagi państw do ich nazw.

Plik do pobrania: memory_Europa.pdf

Przyda się również odrobina ruchu - powtórzcie proszę zestaw ćwiczeń z poniedziałku.

 

Zajęcia popołudniowe

 

Dzisiaj wykonamy doświadczenie : „ Jak zrobić kryształki soli”.

Poproście Rodziców o pomoc.

Sposób wykonania:

1.Do szklanki wlewamy ciepłą wodę.

2.Dodajemy ok 10 łyżeczek soli i mieszamy do rozpuszczenia się.

3.Do patyczka przywiązujemy pośrodku nitkę

4.Na końcu nitki przywiązujemy obciążenie

5.Wsadzamy nitkę z patyczkiem do środka szklanki.

6.Czekamy do uzyskania kryształków kilka dni.

Link do pobrania:  https://www.youtube.com/watch?v=oX7y6vV0VqU

Powodzenia.

 

13.05.2020r. Środa

"Zabawy w liczenie"

Na co dzień mamy do czynienia z pieniędzmi, a chyba każde dziecko uwielbia je liczyć, przesypywać i układać. Warto to wykorzystać do tworzenia różnych równań. Użyjcie do zabawy papierowych talerzyków lub po prostu kartek papieru i układajcie na nich w różnych konfiguracjach sumy, które będą sobie równe. Poproście o pomoc rodziców.

Przykładowo: 3zł=3zł, 5zł=5zł.

Zadaniem dziecka jest dołożenie lub odjęcie odpowiednich monet tak, aby suma się zgadzała po obu stronach równania.

Plik do pobrania: 

 

Posłuchajcie także i spróbujcie zaśpiewać piosenkę o Unii Europejskiej.

Link do pobrania:  https://youtu.be/5VVAotBHuiM

Tekst piosenki:  piosenka(2).doc

 

Zajęcia popołudniowe

 

Dzisiaj policzymy sobie w zakresie dziesięciu.

Zajrzyjcie pod te linki:

https://www.youtube.com/watch?v=dbl8ZUxHamM

https://www.youtube.com/watch?v=E6nc8J_RHog

https://szaloneliczby.pl/dodawanie-w-zakresie-20/

https://www.matzoo.pl/klasa1/dodawanie-w-zakresie-20-test_1_192

 

 

12.05.2020r. Wtorek

Dzisiaj zachęcamy Was do wykonania "Flagi Unii Europejskiej" dowolną techniką. Poproście rodziców o wydrukowanie poniższego szablonu i do dzieła! Możecie ozdobić ją wydzieranką z kolorowego papieru, pomalować farbami lub kredkami czy też wykleić kuleczkami z bibuły (jeśli macie ją w domu). A może macie jakiś autorski pomysł na wykonanie tej flagi? Dołączamy również wzór, jak ma ona wyglądać.

Pliki do pobrania:

     

Poniżej znajdziecie również kilka propozycji gimnastyki buzi i języka.

Plik do pobrania: cwiczenia(1).pdf

 

Zajęcia popołudniowe

Popatrzcie jak dużo pięknych motyli jest w Polsce.

Link do pobrania:

http://motyle-motyle.pl/najpiekniejsze-motyle-polski.html

Poproście Rodziców, aby przeczytali Wam nazwy motyli. Spróbujcie zapamiętać chociaż kilka z nich.

A teraz ulepcie z plasteliny wybranego motyla i postarajcie się napisać jego nazwę.

Powodzenia.

 

11.05.2020r. Poniedziałek

 

Poznaliśmy już historię i tradycje naszego kraju, dlatego teraz zapraszamy Was do zapoznania się z wiadomościami o Europie.

Na początek proponujemy Wam wysłuchanie bajki o Unii Europejskiej - poproście rodziców o przeczytanie tej historii.

Plik do pobrania:  bajka.pdf

Spróbujcie odpowiedzieć na poniższe pytania:

Jak nazywa się kraina, w której mieszkały krasnale?

Co robiły krasnale?

Jak zachowywały się krasnale wobec siebie?

Jaki miały symbol?

 

Zachęcamy Was także do odrobiny ruchu - spróbujcie wykonać poniższe ćwiczenia.

Plik do pobrania:  cw._gimnastyczne(3).pdf

 

Zajęcia popołudniowe

Przeczytajcie wiersz pt: „Majowa łąka”.

Plik do pobrania:  wiersz(3).pdf

Odpowiedzcie na pytania:

-O jakim miesiącu jest mowa w wierszu?

-Jakie kolory przeplatają się w tekście?

-Jakie zjawiska atmosferyczne występują w wierszu?

Jeżeli dokładnie opowiedziałyście co dzieje się w wierszu to spróbujcie teraz narysować ilustrację do tekstu. Zastanówcie się jakich kolorów użyjecie. Myślę, że ilustracja będzie kolorowa i radosna.

Powodzenia.

 

08.05.2020r. Piątek

 

Proponuję Wam wykonanie „Smoka wawelskiego”, który (jak z pewnością pamiętacie) jest symbolem Krakowa - dawnej stolicy Polski.

Możecie wykonań smoka jak na poniższym obrazku - wystarczy zgiąć kolorowy papier, wyciąć i dokleić mu oczy oraz język z kolorowej wstążeczki czy sznurka. Poproście o pomoc rodziców!

Pliki do pobrania:       

 

Zachęcam Was do wysłuchania piosenki „Jestem Polakiem”.

Możecie nauczyć się jej na pamięć.

Link do pobrania:  https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM

 

Zajęcia popołudniowe

Posłuchajcie piosenki o małpce. Na pewno zauważyłyście charakterystyczny rytm tej melodii. Wysłuchajcie jej jeszcze raz ale teraz przygotujcie sobie bębenek, jeżeli macie, albo pałeczki albo po prostu dłonie. Razem z melodią wystukujcie ten rytm.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=qCbtEZkJsYI

Proponuję również narysowanie ilustracji do wysłuchanej piosenki.

 

07.05.2020r. Czwartek

Mamy dzisiaj dla Was kilka zagadek o naszej ojczyźnie - ciekawe czy sobie z nimi poradzicie. Poproście rodziców o przeczytanie:

Jaki to ptak, zgodnie
z obyczajem starym,
zdobi polskie monety
i polskie sztandary.  (orzeł)

Na czerwonej tarczy, 
widnieje biały orzeł w koronie.
Kto tego symbolu nie zna, 
niech ze wstydu zaraz spłonie. (godło)

Powiewa ona, gdy wiatr się zerwie,
a na niej biel jest i czerwień. (flaga)

Zwie się Mazurek Dąbrowskiego,
choć Wybicki jest autorem.
Pieśnią jest państwa polskiego,
Polski trzecim jest symbolem. (hymn)

Zachęcamy Was również do wykonania ćwiczeń gimnastycznych, które były w poniedziałek. Pozdrawiamy, Wasze Panie!

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponuję zabawy matematyczne.

Odpowiedzcie na pytanie: Jakie znaki matematyczne znacie? Myślę, że powiedziałyście dobrze. Jest to znak : dodać+, odjąć- , równa się= , oraz znak mniejszości < i większości >. Jestem pewna, że pamiętałyście. To w takim razie proponuję rozwiązanie prostych zadań z treścią.

Link do pobrania:

file:///C:/Users/Admin/Downloads/Zajecia_z_matematyki_dla_uczniow_z_problemami_w_nauce_w_klasach_I_III_%20(1).pdf

Powodzenia!

 

06.05.2020r. Środa

"Liczymy do 10" - matematyka na wesoło

Dzisiaj będzie Wam potrzebny dowolny instrument (jeśli nie macie w domu instrumentów, wystarczy na przykład pusta plastikowa butelka, do której wsypiecie fasolę). Proponujemy Wam piosenkę, która pomoże wam utrwalić liczenie w zakresie 10, ale również sprawdzi Wasze poczucie rytmu i będzie świetną zabawą. Musicie być czujni - Waszym zadaniem będzie grać coraz szybciej i szybciej.

Link do pobrania: https://youtu.be/AjA2M0hKvAA

 

Zajęcia popołudniowe

Moja propozycja na dzisiejszy dzień to wykonanie domowego wulkanu. Jest to bardzo proste i zarazem interesujące.

Zajrzyjcie pod ten link:

https://www.youtube.com/watch?v=76ZgHTw8thA

Możecie również narysować i pokolorować kredkami swój wulkan. Pod tym linkiem znajdziecie obrazy wulkanów.

Link do pobrania:

https://www.istockphoto.com/pl/obrazy/wulkan?mediatype=photography&phrase=wulkan&sort=mostpopular

 

 

05.05.2020r. Wtorek

 

Mamy nadzieję, ze wczorajszy film przypomniał Wam najważniejsze informacje na temat Polski - naszego kraju. Dziś skupimy się na naszej stolicy - Warszawie.

Wysłuchajcie proszę poniższej legendy o "Warsie i Sawie", która wyjaśni Wam, skąd wzięło się miasto Warszawa.

Link do pobrania: https://youtu.be/mmRzBf_2Hsc

 

Oby ta legenda zawsze przypominała Wam, że nazwa naszej stolicy to Warszawa - połączenie imion bohaterów - Wars i Sawa.

Proponujemy Wam dzisiaj wykonanie „Syrenki warszawskiej”.

Jeżeli macie w domu trochę bibuły, kolorowego papieru i folii aluminiowej możecie wykonać syrenkę jak na zdjęciu poniżej.

Plik do pobrania:  

 


Jeżeli nie macie w domu potrzebnych materiałów, możecie wydrukować i pomalować syrenkę z pliku poniżej.

Plik do pobrania:  

 

Zajęcia popołudniowe

 

Dzisiaj proponuję zrobienie masy solnej. Jest to bardzo proste. Obejrzyjcie ten filmik a na pewno masa solna wyjdzie znakomicie.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=17kFusxFZWc

Z tej masy solnej możecie zrobić różnorodne figurki. Pomysł należy do Was. Ja przygotowałam filmik, który przedstawia jak zrobić kotka. Może też go wykonacie.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=6Lm3aSL37A4

Powodzenia!

 

04.05.2020r. Poniedziałek

Polak Mały” - film

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o świętach narodowych, patriotyzmie i naszych tradycjach. Obejrzycie poniższy film, który przypomni Wam wszystkie najważniejsze informacje o naszym kraju.

Link do pobrania: https://youtu.be/FJ83BRqFPBA

 

Poniżej przedstawiamy Wam także propozycje ćwiczeń gimnastycznych.

Ćwiczenia dużych grup mięśniowych

- w siadzie skrzyżnym z woreczkiem na głowie zrzucają woreczek głową w przód, w tył, w lewo, w prawo.

- leżenie przodem, czoło na woreczku. Dz. unoszą woreczek jak najwyżej oburącz powtarzając całość 3 – 4 razy (broda przyciągnięta do szyi, wzrok skierowany na podłogę).

- leżenie tyłem, nogi zgięte w kolanach, stopy skierowane częścią podeszwową do sufitu, a na nich woreczek. Prostowanie i zginanie nóg tak, aby woreczek nie spadł.

Ćwiczenia równoważne: marsz w koło z woreczkiem na stopie, w połowie koła zmiana nogi.

Ćwiczenia uspokajające: Świeczka” – ćwiczenia oddechowe

dzieci dmuchają na wystawiony palec – raz prawej, raz lewej ręki.

Ćwiczenia wieloznaczne: Pranie”

mały rozkrok, pranie na tarce – skłony w dół z przysiadami i sięganiem rękami do podłogi;
„płukanie bielizny” – zamachy rękami w prawo i w lewo,
„wyciąganie z wody” – wysokie wspięcie na palcach z wyrzuceniem ramion w górę (ćwiczenia korekcyjne z zakresu płaskie stopy)
„wieszanie” – podskoki obunóż z wyrzutem ramion w górę.

 

Zajęcia popołudniowe

 

Proponuję Wam dzisiaj ćwiczenia grafomotoryczne.

Poćwiczcie swoje paluszki i dłonie rysując po linii różnorodne kształty. Zajrzyjcie pod ten link, jest tam dużo propozycji różnych szlaczków moim zdaniem bardzo interesujących.

Link do pobrania: 

https://www.google.com/search?q=grafomotoryka+6-latek&tbm=isch&hl=pl&chips=q:szlaczki+grafomotoryka+6+latek,online_chips:po+%C5%9Bladzie&hl=pl&ved=2ahUKEwj32-_NtojpAhVTzSoKHe3SBgAQ4VZ6BAgBEBU&biw=1349&bih=625

Mam również dla Was jeszcze jedną propozycję: napiszcie swoje imię kilka razy tak jak potraficie najładniej.

Powodzenia!

 

30.04.2020r. Czwartek

Proponuję dzisiaj naukę wiersza o przyjaźni, pt.: "Koledzy" M. Buczkównej.

Plik do pobrania:  wiersz1.doc

Posłuchajcie jeszcze jednego wiersza o przyjaźni, pt.: "Mój przyjaciel" H. Hampel.

Możecie wybrać którego chcecie się nauczyć.

Plik do pobrania:  wiersz2.doc

Powtórzcie także ćwiczenia gimnastyczne z poniedziałku.

 

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponujemy Wam "Matematyczne łamigłówki".

Jesteście spryciarzami, więc z pewnością szybko sobie z nimi poradzicie. Poproście rodziców o wydrukowanie kart i do dzieła! Pozdrawiamy Was serdecznie. Wasze Panie.

Pliki do pobrania:

30.04_karta1.pdf

30.04_karta2.pdf

 

 

29.04.2020r. Środa

Kolory” - zabawy matematyczne

Dzisiaj utrwalimy kolory podstawowe i pochodne. Powiedzcie jakie to są podstawowe, a jakie pochodne.

Link do pobrania: https://www.fullofideas.pl/2017/09/gry-zabawy-i-pomysy-na-zajecia-o/

 

Posłuchajcie piosenki pt: „Podajmy sobie ręce”.

Link do piosenki:

https://www.google.com/search?q=piosenka+podajmy+sobie+r%C4%99ce&oq=pio&aqs=chrome.0.69i59j69i57j69i59j0l3j46l2.3211j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Spróbujcie zaśpiewać razem. Powodzenia.

 

Zajęcia popołudniowe

Ćwiczenia z zakresu rozwijania mowy i myślenia

Dzisiaj proponuję Wam prosty wierszyk, który możecie odtwarzać razem z rodzicami i świetnie się przy tym bawić. Kiedy go już dobrze poznacie, możecie go powtarzać w różny sposób - szybko, wolno, głośno, cicho itd. Miłej zabawy!

 

"Odgłosy"

Jedzie pociąg – fu, fu, fu

Trąbi trąbka – tru, tru, tru

A bębenek – bum, bum, bum

Na to żabki – kum, kum, kum

Konik człapie – człap, człap, człap

Woda z kranu – kap, kap, kap

Mucha bzyczy – bzy,bzy, bzy

A wąż syczy – sy, sy, sy

A owieczki – me, me, me

 

28.04.2020r. Wtorek

Dzisiaj kontynuujemy temat o przyjaźni. Proponuję Wam obejrzenie filmu o przyjaźni Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=12noA3Z8-Zw

A teraz chciałabym, żebyście narysowały ołówkiem swojego przyjaciela a następnie wykleiły postać kolorowym papierem.

Pozdrawiamy!

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponujemy Wam zrobienie masy nienewtonowskiej.

Potrzebne będą:

- miska

- mąka ziemniaczana

- woda

- ręcznik papierowy

- barwnik spożywczy (nie jest konieczny)

 

Poproście o pomoc rodziców. Dokładną instrukcję znajdziecie w linku poniżej. Udanych eksperymentów! Pozdrawiamy.

Link do pobrania: https://youtu.be/20nIALsUY84

 

 

27.04.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu porozmawiamy o przyjaźni. Ciekawa jestem czym dla Was jest przyjaźń. Odpowiedzcie sobie na to pytanie. Następnie posłuchajcie opowiadania czytanego przez rodziców, które napisała Danuta Wawiłow pt: „Chcę mieć przyjaciela”.

Plik do pobrania:  OPOWIADANIE(2).doc

Rozmowa na temat opowiadania:
– Dlaczego Julka obudziła się pewnego dnia smutna?
– Jak miały na imię dziewczynki, z którymi chciała się zaprzyjaźnić?
– Kiedy Kasia i Dominika miały zostać przyjaciółkami Julki?
– Jak wyglądały zabawy dziewczynek? Dlaczego Julka się zbuntowała?
– W jaki sposób zareagowały Kasia i Dominika? Kto przyniósł Julce rozrzucone zabawki?
– W jaki sposób Julka zachowała się w stosunku do Ani? Co zbudowała Julka w piaskownicy?
– Kto i w jaki sposób zepsuł pałac z piasku? Jak miał na imię chłopiec, który stanął w obronie Julki?
– Czy został jej przyjacielem? W jaki sposób się bawili? Co spowodowało, że Mikołaj uciekł
z podwórka?
– Kto przyszedł Julce z pomocą, kiedy stłukła kolano? W jaki sposób dziewczynka zachowała się w stosunku do Ani?
– Dlaczego nikt nigdy nie bawił się z Anią?
– Czy, waszym zdaniem, to są wystarczające powody, aby kogoś nie lubić?
– Co robiły Julka z Anią? Dlaczego następnego dnia Julka obudziła się wesoła?

Myślę, że opowiadanie podobało się Wam i odpowiedziałyście na wszystkie pytania.

Zapraszam teraz do ćwiczeń gimnastycznych:

https://www.youtube.com/watch?v=4COmxaiszd0

Pozdrawiamy.

 

Zajęcia popołudniowe

Praca wyrównawczo - stymulująca z zakresu rozwijania percepcji manualnych.

Drogie Dzieci! Jeżeli macie w domu ziemniaki i farby, proponuję Wam dzisiaj zabawę z pieczątkami z ziemniaków. Poproście o pomoc rodziców, ponieważ stworzenie pieczątki z ziemniaka będzie wymagało użycia ostrego noża. Ziemniaka kroimy na pół i nożykiem wycinamy w środku kształt tulipana. Na kartce papieru rysujemy pędzelkiem łodygę, a nad nią odbijamy pieczątkami kolorowe kwiaty. W ten sposób stworzycie piękne tulipany, jak na zdjęciu poniżej.

Plik do pobrania:  

Jeżeli będziecie mieli ochotę, możecie także pokolorować ubrania dla Fenka, wyciąć je i ubrać go według własnego pomysłu. Miłej zabawy! Wasze Panie

Plik do pobrania:  27.04_karta_ubrania.pdf  

 

 

24.04.2020r. Piątek

Myślę że dostarczyłam mnóstwo informacji na temat Holandii i stolicy Amsterdamu. Dlatego też namalujcie farbami to co najbardziej Wam się podobało w tym kraju.

A teraz trochę zabaw rytmicznych.

Pliki do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=InxomdEHL8M

https://www.youtube.com/watch?v=i76ClBnx2Ik

https://www.youtube.com/watch?v=dqk_IongIzI

https://www.youtube.com/watch?v=djTRqUaE87Y

 

Zajęcia popołudniowe

Zachęcam Was dzisiaj do wykonania zadań, do których przyda się Wasza spostrzegawczość i odrobina sprytu - znajdziecie je w pierwszym pliku. Nasza druga propozycja to puzzle, które musicie rozciąć nożyczkami, a następnie ułożyć je i przykleić na kartkę. Powodzenia! Wasze Panie :)

Pliki do pobrania:

24.04_cwiczenia.pdf

24.04_puzzle.pdf

 

23.04.2020r. Czwartek

Ciekawostki o Amsterdamie

Zapraszam do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi stolicy Holandii - Amsterdamu.

Link do pobrania:   https://www.podrozepoeuropie.pl/amsterdam-zwiedzanie/

 

Proponuję także ćwiczenia gimnastyczne z poniedziałku.

 

Zajęcia popołudniowe

Ćwiczenia z zakresu rozwijania mowy i myślenia

Zachęcamy Was dzisiaj do wesołej zabawy z Mamą. Wykorzystajcie do tego poniższą rymowankę, którą możecie wykonać w kilka odsłonach. Wypowiadając kolejne wersy możecie gestem naśladować treść rymowanki, przy kolejnej próbie możecie wyklaskiwać rytm na przemian w dłonie i kolana, a potem na przykład w dłonie mamy i swoje kolana. Jeśli macie w domu drewniane łyżki lub jakiś instrument (np. tamburyno) możecie je wykorzystać do wystukania rytmu, tak jak klawesy. Miłej zabawy! Wasze Panie.

"Chodź do mamy szybko, szybko"

Chodź do mamy szybko, szybko,
jesteś mamy małą rybką.

Umyjemy nosek, nóżki,
niech zobaczą to kaczuszki.
Umyjemy mały brzuszek,
tylko nie bój się kaczuszek.

Chodź do mamy szybko, szybko,
jesteś mamy małą rybką.
Jesteś małą rybką mamy,
Bo my bardzo się kochamy!

 

 

22.04.2020r. Środa

Dzisiaj czas na zajęcia matematyczne. Proponuję Wam odejmowanie w zakresie 10.

Link do pobrania: 

https://szaloneliczby.pl/odejmowanie-w-zakresie-10/

 

Posłuchajcie melodii charakterystycznych dla Holandii.

Link do pobrania:  

https://www.youtube.com/watch?v=n3HXIlTxeZM

 

Zajęcia popołudniowe

Praca wyrównawczo - stymulująca z zakresu rozwijania percepcji manualnych.

Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania kolorowej tęczy! Proponujemy wykleić szablon kuleczkami z plasteliny, które lekko rozgniatamy na każdym kółeczku. Jeśli jednak nie macie w domu plasteliny możecie wykonać kropeczki farbą przy pomocy patyczka do uszu albo po prostu pokolorować kredkami. Pozdrawiamy serdecznie, Wasze Panie :)

Plik do pobrania: tecza-kolorowanka_22.04.doc

 

 

21.04.2020r. Wtorek

Dzisiaj proponuję Wam więcej informacji na temat Holandii. Ten kraj nie tylko słynie z 300-letnich wiatraków, które służyły do przepompowywania wody z jednego kanału do drugiego położonego wyżej, ale również z pięknych tulipanów, serów i innych ciekawych rzeczy o których dowiesz się jeżeli zajrzysz pod ten link:

https://blazejewskiwpodrozy.wordpress.com/2019/04/12/holandia-czyli-kraina-wiatrakow-serow-rowerow-i-wolnosci/

Obejrzałyście fotografie ? Piękny kraj prawda?

 

Proponuję Wam również pokolorowanie flagi Holandii.

Link do pobrania:

https://www.google.com/search?q=flaga+holandii+kolorowanka&oq=flaga+hol&aqs=chrome.5.0j69i57j0l6.12405j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Pozdrawiamy.

Zajęcia popołudniowe

Dzisiaj proponuję Wam zrobienie domowej piankoliny.

Poproście o pomoc Mamę lub Tatę.

Będzie Wam potrzebny 1kg mąki ziemniaczanej, jedno opakowanie pianki do golenia oraz odrobina płynu do mycia naczyń (biały lub bezbarwny, ewentualnie kolorowy, jeśli chcecie od razu nadać masie kolor). Jeżeli macie w domu barwniki spożywcze możecie je dodać do masy, dzięki czemu uzyskacie piękne kolory. Wszystkie składniki wystarczy wymieszać ze sobą (w razie potrzeby dodać więcej pianki lub płynu do naczyń). Z piankoliny możecie stworzyć co tylko chcecie - uruchomcie swoją wyobraźnię! Udanej zabawy. Pozdrawiamy!

Plik z piankoliną:  21.04.doc

 

20.04.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu porozmawiamy o Holandii- kraju wiatraków.

Link do pobrania:   

http://www.interklasa.pl/portal/dokumenty/ue108/geo.html

Zajrzyjcie pod ten link a dowiecie się jak wygląda flaga tego państwa, jaką nazwę nosi stolica Holandii oraz zobaczycie położenie kraju na mapie i jakie państwa sąsiadują z Holandią.

Proponuję Wam również w tym dniu ćwiczenia gimnastyczne.

Link z ćwiczeniami:   

https://www.youtube.com/watch?v=2BQCcIjudZ8

Pozdrawiamy.

Zajęcia popołudniowe

Praca wyrównawczo - stymulująca z zakresu rozwijania percepcji manualnych.

Dzisiaj proponujemy Wam wykonanie kolorowych latawców dla Fenka i Maksa. Liczymy na Waszą kreatywność - możecie pokolorować je kredkami, farbami, wykleić materiałami dostępnymi w domu (kolorowy papier, bibuła czy kawałki kolorowych gazet) lub ozdobić Waszym autorskim sposobem. Dla chętnych dołączamy kartę z rysowania po śladzie.

Poproście rodziców o wydrukowanie kart poniżej i do dzieła! Miłej pracy.

Karty pracy do pobrania: 

20.04_latawce.pdf

20.04_grafomotoryka.pdf

 

 

17.04.2020r. Piątek

Drogie Dzieci!

Dzisiaj ulepcie z plasteliny swoje ulubione zwierzątko.

Link do pobrania:   https://www.youtube.com/watch?v=_9mtHANZi6M

 

Posłuchajcie piosenek o zwierzętach mieszkających na wiejskim podwórku.

Link z piosenkami:   https://www.youtube.com/watch?v=XmoFJyAepgw

Pozdrawiamy!

 

Zajęcia popołudniowe

Drogie Dzieci!

Pięknie pracowałyście przez cały ten tydzień, jesteśmy z Was bardzo dumne! Na zakończenie tygodnia przesyłamy Wam kilka przyjemnych zagadek, do wykonania których przyda Wam się logiczne myślenie, koncentracja i nieco sprytu. Poproście rodziców o wydrukowanie poniższych plików. Udanej zabawy! Pozdrawiamy, Wasze Panie :)

Pliki do pobrania:

17.04_logiczne_mys__lenie.pdf

17.04_logiczne_mys__l2.pdf

 

 

16.04.2020r. Czwartek

Drogie Dzieci!

Zadanie 1

Spróbujcie w dzisiejszym dniu stworzyć własne opowiadanie o zwierzątkach, które mieszkają na wiejskim podwórku. Opowiedzcie je swoim kochanym Rodzicom. Powodzenia!!!

Zadanie 2

Powtórzcie także ćwiczenia gimnastyczne z poprzedniego tygodnia.

Pozdrawiamy.

 

Zajęcia popołudniowe

Przygotowałyśmy dla Was ćwiczenia rozwijające percepcję wzrokowo-manualną oraz z zakresu liczenia i dodawania.

Poproście rodziców o wydrukowanie poniższych kart i do dzieła! Na początek przygotujcie sobie nożyczki, którymi wytniecie zwierzątka oraz kwiatki u dołu kartki. Następnie weźcie w dłonie klej i dokończcie rytmy poprzez doklejenie odpowiednich obrazków. Do wykonania zadania z następnej karty wystarczy Wam kredka lub ołówek - połączcie odpowiednio kropki, a otrzymacie pięknego wiosennego motylka, którego możecie ozdobić. Ostatnia karta to dobrze Wam znane pisanie po śladzie, które przypomni Wam cyfry w zakresie 8. Pozdrawiamy Was serdecznie, Wasze Panie :)

Karty pracy do pobrania:

16.04_karty_wiosenne.pdf

16.04_grafomotoryka.pdf

 

15.04.2020r. Środa

Dzisiaj proponuję zabawę dydaktyczną pt: „Jaki to kształt?”

Wytnijcie z papieru dużo kół, kwadratów, prostokątów i trójkątów. Jeżeli macie kolorowe kartki to w różnych kolorach. Ułóżcie z tych figur ciekawy obrazek. Możecie ułożyć kilka takich obrazków. Miłej zabawy.

Zabawy ruchowo-słuchowe

1. Rozpoznawanie i określanie słyszanych dźwięków (melodii piosenek o zwierzętach – wesołe, smutne, skoczne), głosów zwierząt (np. wesołe szczekanie, smutne wycie; radosny śpiew ptaków).

2. Odtwarzanie za pomocą swobodnych ruchów nastroju i charakteru słyszanej muzyki (np. piosenki o zwierzętach wesołe, smutne, np. Psie smutki; Pieski małe dwa; Miauczy kotek: miau!; Wlazł kotek na płotek).

3. Śpiewanie piosenek i klaskanie w ich rytm (każdemu dźwiękowi odpowiada jedno klaśnięcie).

4. Zabawy doskonalące estetykę ruchu: ćwiczenia rąk, stóp, ćwiczenia rozluźniające, ćwiczenie płynności ruchu (rytmiczne głaskanie zwierzęcia, ruchy płynne, szerokie – dotykanie, głaskanie, wodzenie palcem po ciele zwierzęcia).

5. Wykonywanie prostego rytmu do słyszanej piosenki (klaśnięcie równoczesne z sylabą, np. „wlazł kotek na pło-tek i mru-ga”).

Pozdrawiamy!

Zajęcia popołudniowe

Drogie Dzieci!

Dzisiaj przesyłamy Wam kilka propozycji, które będą wymagały Waszej spostrzegawczości i umiejętności matematycznych. Myślę, że świetnie poradzicie sobie z tymi zadaniami, w końcu jesteście już dzielnymi starszakami. Życzymy powodzenia i miłej pracy! Wasze Panie :)

Plik do pobrania:   15.04_karty_pracy.pdf

 

14.04.2020r. Wtorek

W tym tygodniu porozmawiamy sobie o zwierzętach gospodarstwa wiejskiego .W ten poświąteczny wtorek proponuję Wam zapoznanie się z tekstem pt: „ Podwórkowa awantura”.

Tekst wiersza:   wiersz.pdf

Rozmowa na temat treści wiersza:
- jakie zwierzęta brały udział w podwórkowej awanturze?
- kto próbował je uspokoić i w jaki sposób to zrobił?
- jakie głosy wydawały zwierzęta?

Jeżeli odpowiedziałyście na pytania, a myślę że tak to spróbujcie naśladować odgłosy zwierząt występujących w wierszu.

Na pewno macie ulubione zwierzę gospodarstwa wiejskiego. Proponuję Wam pokolorowanie takiego zwierzątka. Zajrzyjcie pod ten link:

https://www.google.com/search?q=szablony+zwierz%C4%99ta+gospodarstwa+wiejskiego+kolorowanki&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwj-6cqd4tPoAhXqkosKHXzaCE0QsAR6BAgKEAE&biw=1366&bih=6

 

Zajęcia popołudniowe

Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje pracy wyrównawczo - kompensacyjnej.

Dzisiaj proponujemy Wam kilka ciekawych zadań o tematyce wiosennej, do których będą potrzebne kredki, nożyczki oraz czarna farba. Przesyłamy Wam również kolorową grę planszową, do której może przyłączyć się cała rodzina. Wystarczy wydrukować grę, a jako pionki mogą Wam posłużyć dowolne ludziki, które macie w domu, cukierki w różnych kolorach czy guziki pożyczone od mamy - liczymy na Waszą kreatywność, z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego w swoim domu. Miłej zabawy!

Pliki do pobrania:

14.10_wiosenne.pdf

14.10_gra_planszowa.pdf

 

 

10.04.2020r. Piątek

Chciałabym dzisiaj zaproponować Wam posłuchanie i obejrzenie tańców oraz pieśni ludowych z Warmii i Mazur.

Link do pobrania:  https://www.youtube.com/watch?v=lQha3YNhUTo

Drugie zajęcie jakie Wam proponuję to pomalowanie wydmuszki.

Poproście Rodziców, aby Wam przygotowali jedną a może dwie wydmuszki i pomalujcie je w dowolne wzorki. Będą ozdobą na Wasze święta.

Korzystając z okazji życzymy Wam i Waszym Rodzicom pięknych Świąt Wielkanocnych.

Na Wielkanoc wiele radości
od zająca samych nowości.
Niech to będzie czas uroczy
Życzę miłej Wielkanocy!

Niech zajączek szczodry będzie
i z jajeczkiem do Was przybędzie,
niech święconka smaczna będzie,
a w dyngusa woda wszędzie.

Pozdrawiają nauczycielki grupy V.

 

Zajęcia popołudniowe

Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje pracy wyrównawczo - kompensacyjnej.

Pierwsza propozycja jest związana z tematyką zbliżających się Świąt Wielkanocnych, natomiast w drugim pliku znajdziecie specjalne puzzle, które uda Wam się ułożyć, jeśli poradzicie sobie z odejmowaniem. Będą Wam potrzebne kredki oraz nożyczki, a rodziców poproście o wydrukowanie kart. Miłej pracy! Wasze Panie.

Pliki do pobrania:  

10.04wielkanocne.pdf  (łatwiejsze zadanie)

10.04_nauka_odejmowania.pdf  (trudniejsze zadanie)

 

 

09.04.2020r. Czwartek

Dzisiaj proponuję Wam rozwiązywanie zagadek wielkanocnych.

Linki do pobrania:

https://zapytaj.onet.pl/Category/010,005/2,3526472,zagadki_wielkanocne.html

http://bajecznestrony.blogspot.com/2012/03/zagadki-na-wiosne-i-na-wielkanoc.html

 

Zachęcam do wykonania ćwiczeń gimnastycznych z poniedziałku.

 

08.04.2020r. Środa

Drogie Dzieci!

Dzisiaj będziecie dodawać do 10 a może i więcej.

Link do zabaw i ćwiczeń:   https://www.youtube.com/watch?v=PSIZdjKSuu8

Podobały Wam się zajęcia? Myślę, że tak.

Czas na zabawy rytmiczne.

Zachęcam Was do udziału w zabawach rytmicznych.

Link do pobrania:   https://www.youtube.com/watch?v=K1ofO6cIerk

 

 

07.04.2020r. Wtorek

Dzisiaj proponuję Wam Wielkanocną historyjkę obrazkową.

Link do historyjki:   https://chomikuj.pl/bialasek1/historyjki+obrazkowe/wielkanocna+przygoda+zaj*c4*85czka

Porozmawiajcie z Rodzicami co przytrafiło się zajączkowi?

Pokolorujcie także pisankę wg własnego pomysłu.

Link do pobrania:

https://www.google.com/search?q=szablony+pisanek+do+kolorowania&oq=szablony+pisanek&aqs=chrome.1.69i57j0l7.11123j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

 

06.04.2020r. Poniedziałek

Rozpoczynamy drugi tydzień w kwietniu, a jest to ostatni tydzień przed Świętami Wielkanocnymi.

Zobaczcie co zaproponowałam Wam do wykonania w tym tygodniu.

Poproście Rodziców, aby przeczytali Wam wiersz D. Gellner pt: „Wydmuszki”.

Link do wiersza:   http://www.wesolyprzedszkolak.pl/index.php/wiersze/643-wydmuszki

Po przeczytaniu wiersz odpowiedzcie na następujące pytania:

1.Jakiego koloru były wydmuszki?

2.Co włożyły na siebie wydmuszki?

3.Dokąd zajrzały wydmuszki?

4.W co się lustro zamieniło?

Proponuję Wam również ćwiczenia gimnastyczne .

Link do ćwiczeń:   http://www.edukacja.kleczew.pl/content.php?cms_id=4089&lang=pl

 

 

03.04.2020r. Piątek

Dzisiaj proponujemy Wam zajęcia rytmiczne, moim zdaniem bardzo ciekawe. Co Wy na to?

Link: https://www.youtube.com/watch?v=hQa4N2nCDIY

Możecie wykonać także palmę wielkanocną.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=Qf_Q299H0RY

 

Jak spotkamy się w przedszkolu to porozmawiamy jak Wam poszło.

Pozdrawiamy wasze Panie.

 

02.04.2020r. Czwartek

Dzisiaj proponujemy Wam obejrzenie filmiku o tradycjach wielkanocnych.

Link : https://www.youtube.com/watch?v=DgjNcFKnY7U

 

Zachęcamy także do wykonania ćwiczeń gimnastycznych, które były w poniedziałek.

Pozdrawiamy.

 

01.04.2020r. Środa

 

Dzisiaj posłuchacie piosenki związanej również ze Świętami Wielkanocnymi.

 

Link do piosenki:   https://www.youtube.com/watch?v=cNT7haqYeqw

 

Mamy jeszcze propozycję zajęcia matematycznego.

Link do zajęcia:    https://www.youtube.com/watch?v=6EvLo0_W7Ag

Pozdrawiamy.

 

31.03.2020r. Wtorek

Na dzisiejszy dzień przygotowałam opowiadanie Wielkanocne. Poproście Rodziców, aby przeczytali je Wam. Odpowiedzcie na pytania dotyczące jego treści.

Link do opowiadania: https://kultura.onet.pl/fragmenty-ksiazek/bajki-wielkanocnego-zajaczka/m4ykts8

 

Czas żeby zrobić "Wielkanocną ozdobę", poproście rodziców o pomoc.

Link do pobrania: https://www.youtube.com/watch?v=wAVTm1nNFx8

Pozdrawiamy.

 

30.03.2020r. Poniedziałek

Kochane Dzieci!

Zbliżają się Święta Wielkanocne, z tego też powodu będziemy o nich rozmawiać, trochę inaczej niż zwykle, ale również ciekawie. Dzisiaj proponuję Wam wiersz do nauki pt:”Wielkanoc”.

Porozmawiajcie z Rodzicami na temat jego treści.

Link do wiersza:

https://przedszkole4dg.edupage.org/text/?text=text/text8&subpage=13

 

Proponuję także ćwiczenia gimnastyczne, które możecie wykonać w domu z Rodzicami.

Link do ćwiczeń:

https://polki.pl/rodzina/dziecko,gimnastyka-dla-przedszkolaka-10-pomyslow,10023635,artykul.html

Życzymy dobrej zabawy!!

 

27.03.2020r. Piątek

Czy podobała Wam się historia Zuzia i Bartka? Mamy nadzieję, że Wy także stawiacie na warzywa i owoce w diecie. Dzisiaj zachęcamy Was do tańców przy piosence o gruszce, którą tak bardzo lubicie. Znajdziecie ją poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=8lUGwohNNWg

 

Zaproście do tańca całą rodzinę! Jeśli natomiast będziecie miały ochotę na chwilę plastycznej twórczości zapraszam Was do działania! Dla tych, którzy mają w domu farby, proponujemy malowanie owoców palcami (poroście rodziców, aby wydrukowali Wam szablon lub narysowali kontury owoców, przykład poniżej).

gruszka.pdf

Jeżeli nie macie w domu farb, poproście rodziców o wydrukowanie poniższych propozycji, które możecie pokolorować kredkami czy flamastrami. Miłej zabawy! Pozdrawiamy! Wasze Panie.

 

26.03.2020r. Czwartek

Mamy nadzieję, że wczorajsze ruchowe harce przy muzyce przypadły do gustu Wam i Waszym bliskim. Dzisiaj przypominamy sobie o kolejnych ważnych składnikach naszego zdrowia – owocach i warzywach. Poproście rodziców o przeczytanie Wam bajki, którą dla Was przygotowałyśmy. Ona pomoże Wam zrozumieć, dlaczego owoce i warzywa są dla nas tak cenne. Oto link do bajki: BAJKA_O_WITAMINACH_26.03_gr._V.pdf

Jeżeli będziecie mieli ochotę na odrobinę zagadek, zostawiamy Wam owocowo – warzywne zadania do wykonania. Powodzenia! Pozdrawiamy Was ciepło, Wasze Panie.

karty_pracy_26.03.pdf

owoce_i_warzywa_26.03_gr._V.pdf

 

25.03.2020r. Środa

Wiecie już, że woda ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, ale są także inne ważne rzeczy, które pomagają nam być zdrowym. Dziś zachęcamy Was do odrobiny ruchu, którego bardzo potrzebuje nasze ciało, aby być w dobrej formie. Koniecznie zaproście rodziców do wspólnej gimnastyki! Zostawiamy Wam tutaj kilka propozycji na wspólne ćwiczenia przy muzyce i życzymy dobrej zabawy! Wasze Panie J

 

https://www.youtube.com/watch?v=SOBEPiqlz48

 

24.03.2020r. Wtorek

Wczoraj przypomnieliśmy sobie znaczenie wody dla naszego zdrowia i jej funkcjonowanie w przyrodzie. Woda jest cały czas dookoła nas i każdy z Was może tego doświadczyć, dlatego dzisiaj zapraszamy Was na eksperymenty z wodą. O pomoc w doświadczeniach poproście swoich rodziców. Zostawiamy Wam tutaj nasze propozycje, jak zbadać właściwości wody, ale może sami stworzycie jeszcze ciekawsze eksperymenty? Do dzieła! Liczymy na Waszą pomysłowość.

Przelewanie: dziecko przelewa taką samą ilość wody (np. 250 ml) do przezroczystych naczyń o różnych kształtach. Dziecko obserwuje, jaki kształt przybiera woda w naczyniu, w którym się znajduje. 

Barwienie wody: dziecko wlewa odmierzoną ilość soku (pomarańczowego, malinowego, jagodowego, zielonego syropu miętowego) do naczyń z wodą. Dziecko obserwuje, jak soki barwią wodę na kolorowo.

Rozpuszczanie substancji: dziecko wsypuje różne produkty (cukier, sól, mąkę, wiórki kokosowe, płatki mydlane) do przezroczystych naczyń z wodą i miesza łyżeczką roztwory. Dziecko obserwuje, które produkty rozpuszczają się w wodzie, a które nie. 

Tonięcie: dziecko umieszcza na powierzchni wody w misce różne dostępne przedmioty,
np. drobne monety, patyczki do szaszłyków, klocki, szklane kulki. Dziecko obserwuje, które z nich toną, a które utrzymują się na powierzchni.

Jeżeli macie w domu niezbędne rzeczy i rodzice pozwolą Wam na odrobinę szaleństwa, możecie skorzystać także z poniższych propozycji:

https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/08/zabawy-i-eksperymenty-z-woda/

 

 23.03.2020r. Poniedziałek

W tym tygodniu skupimy się na tym, co jest dobre dla naszego zdrowia. Przypomnijmy sobie, jak ważna dla naszego zdrowia jest woda. Poproście rodziców o włączenie poniższego filmu i słuchajcie uważnie – gdy skończycie oglądać, mamy do Was kilka pytań:

 

 • Jak ma na imię postać, która rozmawia z porami roku?
 • Po co pijemy wodę?
 • Czy pory roku zgadzają się ze sobą, rozmawiając o wodzie?
 • Jaka pora roku przynosi nam najwięcej deszczu?
 • Gdzie zimą możemy znaleźć wodę?
 • Czy woda może unosić się w powietrzu? W jaki sposób?
 • W jaki sposób Pani Wiosna wykorzystuje wodę?
 • Czy wiesz w jaki sposób można oszczędzać wodę? Czy Ty na co dzień oszczędzasz wodę?

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=C862SI4O8Sw

 

Jeżeli będziecie mieli ochotę na kolorowanie, zostawiamy Wam również Panią Kropelkę – serdeczną przyjaciółkę Zdrojka, która stoi na straży oszczędzania wody.

Pani_Kropelka_23.03.2020.pdf

 

20.03.2020r. Piątek

 

Drogie Dzieci!

Możemy sobie tylko wyobrazić, jak piękne prace z żabką i bocianem w roli głównej udało Was się stworzyć. Dzisiaj czas na trochę ruchu. Zaproście do zabawy mamę, tatę, dziadków lub rodzeństwo i do dzieła! Rodzice przeczytają Wam instrukcję do wspólnej zabawy.

 

„Przepychanie” - dzieci siedzą̨ plecami do siebie, odpychając się̨ nogami od podłogi próbują̨ przepchnąć́ partnera. Zamiana ról.

„Osiołek” - dzieci trzymają̨ się̨ za ręce. Jedno z nich jest osiołkiem, który stawia opór.

„Kołyska” – jedno dziecko siada za drugim i je obejmuje, po czym delikatnie kołysze. Następuje zamiana ról.

„Gwiazda” – jedno z dzieci leży na podłodze na plecach w pozycji gwiazdy (rozciągnięte ramiona, rozszerzone nogi). Drugie dziecko chodzi wokół, przekraczając ponad ramionami i nogami partnera. Zamiana ról.

„ Pajacyki” - dzieci skaczą, unosząc nad głowami dłonie i klaszczą jak pajace.

"Relaks" – dzieci kładą się podłodze i wykonują głębokie wdechy nosem oraz wydechy ustami.

 

Jeżeli po wspólnej gimnastyce znajdziecie siłę, możecie wykorzystać nasze poniższe propozycje na doskonalenie pracy Waszych rąk i umysłu. Do pisania po śladzie będzie Wam potrzebny ołówek, a nożyczki pomogą Wam stworzyć zegarowe domino, które możecie ułożyć z rodzicami.

domino_i_graf-gr5.pdf

 

19.03.2020r. Czwartek

 

Kochane Dzieci!

Mam nadzieję, że razem z rodzicami świetnie bawiliście się przy piosence „Żabie kroki”. Dzisiaj zachęcamy Was do stworzenia pracy plastycznej, która zaprezentuje przygody naszych muzycznych przyjaciół - żabki i bociana. W swojej pracy możecie wykorzystać farby, kolorowe mazaki, nożyczki, kolorowe papiery lub po prostu kredki, które każdy z Was na pewno ma w domu. Dajcie się ponieść wyobraźni!

 

Jeżeli będziecie mieli ochotę zgłębić sekrety życia bocianów, zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z jednym z nich!

 

Poproście rodziców o włączenie tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=PMUUm7Xx-Fw

 

Pozdrawiamy serdecznie, Wasze Panie

 

18.03.2020r. Środa

Propozycje zajęć z dziećmi w domu

 

propozycje_zajec_gr_V.pdf

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
  11-500 Giżycko
  ul. Drzymały 9
 • (87) 428 33 97

Mapa