• Działania w zakresie Wolontariatu

KLUB WOLONTARIUSZA

"Czasami mały gest lub odrobina dobrych chęci potrafią odmienić ludzkie życie lub przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego".

To już kolejny rok działalności Klubu Wolontariusza.

Jego założeniem jest dobrowolny udział dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli naszego przedszkola w bezinteresownej i bezpłatnej pracy na rzecz ludzi i zwierząt potrzebujących wsparcia i pomocy. Rozwijanie wolontariatu w przedszkolu ma bez wątpienia walor wychowawczy, kształtuje postawy prospołeczne dzieci, uczy obowiązkowości i odpowiedzialności.

Aby zachęcić i motywować do pracy nasi podopieczni również w tym roku otrzymają Karty Wolontariusza, na których umieszczać będą symbole za realizację określonych działań. Na koniec roku znów wyłonimy i nagrodzimy najbardziej aktywnych członków Klubu.

Myślimy, że podobnie jak w ubiegłym roku nasi wychowankowie oraz ich bliscy nie będą obojętni i chętnie włączą się w zadania proponowane i przeprowadzane przez Klub Wolontariusza na terenie przedszkola.

Na bieżąco informować będziemy o prowadzonych akcjach i osiągniętych efektach naszej działalności.

Dbajmy o nasze środowisko!

Tak niewiele potrzeba by na świecie było lepiej i pięknie.

Akcja charytatywna Paka dla kociaka

W dniach 4-12.10.21r. W ramach działań Klubu Wolontariusza prowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę pod hasłem „Paka dla kociaka”. Była to zbiórka rzeczy potrzebnych do dbania o kotki będące pod opieką giżyckiego Stowarzyszenia „Brat Kot”. Dzieci przynosiły do skrzynek
          m. in. karmę dla kotów, ręczniki, wodę czy środki czystości. Na zakończenie akcji najmłodsze przedszkolaki spotkały się z Panią Żanetą i Panem Damianem ze Stowarzyszenia „Brat kot”, którzy opowiedzieli dzieciom jak dbać o koty, jak się z nimi obchodzić oraz w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom. Nasi goście przeczytali dzieciom bajkę o kotku i zapoznali przedszkolaki
          z podopiecznym stowarzyszenia - kotkiem o imieniu Murzyn. Dziękujemy za wszystkie dary
          i tak aktywny udział dzieci w tej akcji!