Nawigacja

liczba odwiedzin: 204086

Klub Wolontariusza

Działania w zakresie Wolontariatu

 

                              KLUB WOLONTARIUSZA

 

"Czasami mały gest lub odrobina dobrych chęci potrafią odmienić ludzkie życie lub przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego".


 

 To już trzeci rok działalności Klubu Wolontariusza.

Jego założeniem jest dobrowolny udział dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli naszego przedszkola w bezinteresownej i bezpłatnej pracy na rzecz ludzi i zwierząt potrzebujących wsparcia i pomocy. Rozwijanie wolontariatu w przedszkolu ma bez wątpienia walor wychowawczy, kształtuje postawy prospołeczne dzieci, uczy obowiązkowości i odpowiedzialności.

Aby zachęcić i motywować do pracy nasi podopieczni również w tym roku otrzymają Karty Wolontariusza, na których umieszczać będą symbole za realizację określonych działań. Na koniec roku znów wyłonimy i nagrodzimy najbardziej aktywnych członków Klubu.

Myślimy, że podobnie jak w ubiegłym roku nasi wychowankowie oraz ich bliscy nie będą obojętni i chętnie włączą się w zadania proponowane i przeprowadzane przez Klub Wolontariusza na terenie przedszkola.

Na bieżąco informować będziemy o prowadzonych akcjach i osiągniętych efektach naszej działalności.

Dbajmy o nasze środowisko!

Tak niewiele potrzeba by na świecie było lepiej i pięknie.

 

Akcja charytatywna

"Siódma paka dla kociaka"

W ramach organizowanej w naszej placówce akcji charytatywnej pod hasłem: "Siódma paka dla kociaka" dnia 06.11.2019r. wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panią Beatą Jabłońską z giżyckiego Stowarzyszenia Brat Kot. W wyniku ogłoszonej akcji w miesiącu październiku 2019r. zebraliśmy zgodnie z zapotrzebowaniem Stowarzyszenia odpowiednie dary, które przekazaliśmy na ręce Pani Beacie Jabłońskiej. Nasz gość przybył z małym kotkiem o imieniu Albert, który przykuł uwagę wszystkich dzieci. Pani Beata Jabłońska wygłosiła pogadankę na temat zwyczajów kotów oraz wskazała sposoby niesienia pomocy bezbronnym zwierzętom. Dodatkową atrakcją było czytanie przez Panią Beatę opowiadania o psotnych kotkach.

      

 

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w wyniku prowadzonej

akcji charytatywnej „Dla Michaliny”

zgromadziliśmy łącznie 2177,54zł

w tym:

- zbiórka na bilety na przedstawienie „Witajcie w naszej bajce”

w wykonaniu nauczycielek-743,43zł

- sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców-1434,11zł.

Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie, hojność i otwarte serca.

 

"Pomagamy Michalinie"

Dnia 30.10.2019r. przeprowadzona została w naszym przedszkolu akcja charytatywna pod hasłem: "Pomagamy Michalinie", podczas której nauczycielki wystawiły teatr żywego aktora pt.: "Witajcie w naszej bajce". Ponadto z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowany został kiermasz ciast upieczonych przez mamy naszych wychowanków. Pieniądze pozyskane zarówno ze sprzedaży słodkości, jak i biletów wstępu zostały przekazane na pomoc chorej dziewczynce - Michalinie.

      

 

 

Akcja charytatywna

Dnia 7 czerwca 2019r. przeprowadziliśmy akcję charytatywną na rzecz 10 letniego giżycczanina Filipa Czerniawskiego. W ramach akcji dzieci z koła teatralnego wystąpiły z teatrzykiem kukiełkowym pt.: "Wesoła Ludwiczka", natomiast rodzice wraz z nauczycielkami zaprezentowały wiersz J. Tuwima "Lokomotywa". Zebrane pieniądze zostały przekazane przewodniczącej Rady Rodziców, która przelała je na konto Fundacji Przyszłość dla Dzieci. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w akcji.

 

Koncert w ramach

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ramach udziału naszej placówki w 27 Finale WOŚP pod hasłem: Pomaganie Jest Dziecinnie Proste - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, dnia 10.01.2019r.  w naszym przedszkolu odbył się Koncert, w którym wystąpiły dzieci z koła teatralnego, tanecznego, wokalnego oraz grupy V i VII.

     

     

      

 

"Góra Grosza"

W ramach działań Klubu Wolontariusza po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w akcję pod hasłem: "Góra Grosza". Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom" było zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja trwała od 27.XI.2018r. do 02.01.2019r.

 

"Dzień Kota"

W ramach realizacji działań Klubu Wolontariusza pod hasłem: "Piąta paka dla kociaka" w dniu 20.XI.2018r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w obchodach "Dnia Kota", podczas którego brały udział w licznych zabawach i grach oraz wysłuchały fragmentów wierszy o kotach. Tego dnia gościliśmy przedstawicieli Giżyckiego Stowarzyszenia "Brat Kot" Panią Beatę Jabłońską i wolontariusza Pana Damiana, którym przekazaliśmy zebraną karmę dla kotów.

            

            

 

 

 

 

Wręczenie nagród Liderom Wolontariatu

Dnia 20.06.2018r. odbyło się wręczenie nagród Liderom Wolontariatu Przedszkola Miejskiego Nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w działaniach organizowanych przez Klub Wolontariusza.

 

Akcja charytatywna dla Antosia

Dnia 24.05.2018r. odbyła się akcja charytatywna dla Antosia uczęszczającego do naszego przedszkola. Celem akcji było pozyskanie funduszy na jego leczenie i rehabilitację. Dodatkowo dzieci z grupy V przedstawiły "Legendę o smoku wawelskim". 

    

    

   

 

"Każdy znaczek wspiera misję"

Akcja charytatywna pod hasłem: "Każdy znaczek wspiera misję" prowadzona w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018 dobiegła końca. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc w gromadzeniu znaczków pocztowych. Dzięki Państwu udało się nam zebrać 3087 znaczków krajowych i 54 zagranicznych. 

W dalszym ciągu zbieramy znaczki na kolejną edycję.

   

 

"Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt"

Dnia 15.04.2018r. w ramach obchodów "Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt" dzieci z koła teatralnego wystąpiły w  Klubie Garnizonowym z przedstawieniem pt.: "Brzydkie Kaczątko" organizowanym przez Giżyckie Stowarzyszenie "Brat Kot".

    

    

 

Koncert w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 12 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Koncert w ramach udziału naszej placówki w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym wystąpiły dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i muzycznego.

        

        

 

"Zbiórka darów na Ukrainę"

Od 24 listopada do 11 grudnia 2017r. trwała akcja pod hasłem: "Zbiórka darów na Ukrainę" ogłoszona przez Wydział promocji Urzędu Miasta w Giżycku. Dzieci, rodzice i personel przedszkola czynnie włączyli się w powyższą akcję. Była to zbiórka darów dla dzieci cierpiących oraz żołnierzy poszkodowanych w walkach na wschodzie Ukrainy z partnerskiego miasta Dubna. W ramach akcji zebraliśmy zabawki, słodycze, przybory papiernicze i piśmiennicze oraz książki dla dzieci. Ponadto w każdej grupie wiekowej przedszkolaki wykonały prace plastyczne dla naszych przyjaciół z Ukrainy, zatytułowane "Pozdrowienia z Giżycka". Wszystkie dary przekazaliśmy 11 grudnia 2017r. do Urzędu Miasta w Giżycku.

      

 

Zbiórka darów na Ukrainę

 

Konkurs na logo i hasło "Klubu Wolontariusza"

W miesiącu listopadzie 2017 roku został ogłoszony konkurs dla dzieci i rodziców na logo i hasło "Klubu Wolontariusza". W dniu 30.XI.2017r. nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu.

         

           

 

DRODZY RODZICE !

Zapraszamy Państwa do udziału w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż.

Jest to zbiórka odzieży i tekstyliów do specjalnie oznakowanych pojemników.

Przedszkole nasze włącza się w w/w akcję w ramach działającego w placówce Klubu Wolontariusza.

Pojemnik ustawiony został przy budynku gospodarczym przedszkola.

Odzież z pojemników trafi do osób potrzebujących (osoby korzystające z pomocy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, osoby bezdomne), a dochód z nadwyżki odsprzedanej odzieży przeznaczony będzie na działania celowe, tj. działania prosocjalne:

- dożywianie głodnych dzieci

- poprawę życia najbiedniejszych rodzin

- tworzenie miejsc pomocy dla potrzebujących

oraz działanie prozdrowotne, poprzez zakup rowerów rehabilitacyjnych trójkołowych dla osób niepełnosprawnych.

 

PRZYPOMINAMY, ŻE DO POJEMNIKÓW

WRZUCAMY:

- odzież czystą, nieporwaną, suchą – nadającą się do przekazania potrzebującym

- obuwie czyste, sparowane, związane ( w miarę możliwości każdą parę obuwia w osobnej reklamówce)

- czystą pościel

- czyste, nieuszkodzone zabawki, pluszaki

NIE WRZUCAMY:

- starych, zniszczonych kołder, poduszek, kożuchów oraz zniszczonej odzieży i obuwia

- śmieci, odpadów komunalnych, puszek, żywności, opakowań szklanych i plastikowych

- małych zabawek ( puzzli, klocków)

- sprzętu RTV AGD

oraz prosimy o niepozostawianie tekstyliów przy pojemnikach m.in. ze względu na aurę pogodową.

 

 

"Góra Grosza"

W ramach działań Klubu Wolontariusza już po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w akcję zbierania monet groszowych pod hasłem: "Góra Grosza". Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja trwała od 27.11.2017 do 02.01.2018r.

 Z góry dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za pomoc i wsparcie.

 

"Czwarta paka dla kociaka"

Dnia 20.10.2017r. w ramach działań Klubu Wolontariusza zorganizowaliśmy akcję charytatywną dla bezdomnych kotów pod hasłem: "Czwarta paka dla kociaka", znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia "Brat Kot". Zebrane dary przekazaliśmy na ręce pani Prezes Marii Borkowskiej i pracownika pani Beaty Dąbrowskiej. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę.

        

 

"Spotkanie z wolontariuszem"

Dnia 28.09.2017 roku odbyło się spotkanie z wieloletnim wolontariuszem – panem Patrykiem Wasiuk, w którym udział wzięły dzieci z grupy II, III, IV, V, VI integracyjnej oraz VII integracyjnej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym jest wolontariat, czym zajmuje się wolontariusz oraz komu pomaga. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć krótką prezentację o wolontariacie oraz filmik o pomaganiu. Dzieci dowiedziały się również, że dobro, które dajemy drugiemu człowiekowi, zawsze do nas wraca – aby utwierdzić dzieci w tym przekonaniu pan Patryk zaprezentował krótki filmik. Dzieci dowiedziały się także, że wolontariusz, za wykonywaną przez siebie pracę nie otrzymuje pieniędzy, jednak dostaje o wiele więcej – radość, wdzięczność oraz uśmiech na twarzy osoby potrzebującej. 
Na zakończenie dzieci na otrzymanych od swoich pań sercach narysowały różne formy wolontariatu oraz pomocy – zwierzętom, ludziom oraz przyrodzie .

      

      

 

 

 

 

 

Zbiórka surowców wtórnych i elektrośmieci

Przez cały rok szkolny 2016/2017 prowadzona była akcja zbiórki surowców wtórnych i elektrośmieci, w którą zaanagażowane były wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami.

      

 

"Pompujemy marzenia"

W piątek 3 marca 2017r. odbyła się w naszym przedszkolu Akcja Charytatywna dla Pawełka Odojewskiego, podczas której zbierane były pieniądze na wyjazd chłopca z mamą na turnus rehabilitacyjny. Dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych oraz ćwiczeniach gimnastycznych prowadzonych przez nasze nauczycielki. 
Serdecznie dziękujemy Państwu za włączenie się w akcję.

 

"Zbiórka karmy dla zwierząt"

W związku z ogłoszoną zbiórką karmy dla zwierząt leśnych 13 stycznia 2017r. odbyło się oficjalne przekazanie zebranych darów. W przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Giżycko Pana Stanisława Stelmasiewicza i członków Koła Łowieckiego Rogacz Panów Andrzeja Wierzchowskiego i Przemysława Lalak. W coroczną zbiórkę włączyli się rodzice i dzieci za co serdecznie dziękujemy.
Nasi goście opowiedzieli o tym dlaczego tak ważne jest dokarmianie zwierząt i w jaki sposób należy to robić. Nie zabrakło również czytania bajek przez gości, których dzieci słuchały z zainteresowaniem.

 

"Spotkanie Wigilijne"

Dnia 15.XII.2016r. dzieci z koła wokalnego pod kierunkiem p Martyny Augustynowicz oraz z koła teatralnego pod kierunkiem p. Marty Rudy uświetniły swoimi występami uroczystą Wigilię podopiecznych i pracowników Stowarzyszenia "Promyk" na rzecz osób z Chorobą Nowotworową na którą zaproszenie dostały od Pani Marii Popieluch- prezes Stowarzyszenia. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, zatańczyły taniec Elfów i przedstawiły krótki teatrzyk.

      

 

Zbiórka darów dla DUBNA

Dnia 4 grudnia 2016r. zakończyliśmy zbiórkę darów dla dzieci cierpiących oraz żołnierzy poszkodowanych w walkach na wschodzie Ukrainy z partnerskiego miasta Dubno. Dzieci, rodzice i personel przedszkola czynnie włączyli się w powyższą akcję. Zebraliśmy zabawki , słodycze . przybory papiernicze , ubrania oraz dużą ilość książek w języku polskim które mają stanowić uzupełnienie księgozbioru biblioteki prowadzonej przez Towarzystwo Kultury Polskiej w Dubnie. Ponadto dzieci w każdej grupie wiekowej wykonały pracę dla naszych przyjaciół z Ukrainy zatytułowane "Pozdrowienia z Giżycka". Wszystkie dary przekazaliśmy 7 grudnia na ręce pana Dawida Klukiewicza do Urzędu Miasta w Giżycku. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

"Góra Grosza"

W dniach 28.XI - 09.XII.2016r. ogłoszona została akcja charytatywna pod hasłem: "Góra Grosza", w której wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych wraz z rodzicami.

                                 

 

"Trzecia Paka dla Kociaka"

W ramach Klubu Wolontariusza w dniach 03-11.10.2016r. zorganizowaliśmy akcję pod hasłem: "Trzecia paka dla kociaka". W tym celu zebraliśmy karmę dla kotów, ręczniki papierowe oraz zmywaki kuchenne, które posłużą do utrzymania higieny w kociętniku. 

W dniu 11.10.2016r. wszystkie zgromadzone dary przekazaliśmy na ręce pani Beaty Jabłońskiej ze stowarzyszenia "Brat Kot".

          

 

 

 

                              

 

W roku szkolnym 2015/2016 do wzięcia udziału w działaniach Klubu Wolontariusza zapraszaliśmy wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami. Zorganizowaliśmy 16 akcji charytatywnych, obejmujących pomoc dzieciom, chorym, zwierzętom, ptakom oraz naszej planecie Ziemi. Spośród najbardziej zaangażowanych przedszkolaków wyłoniliśmy małych liderów wolontariatu. Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie, okazaną pomoc i pozytywną postawę pełną wrażliwości i życzliwości dla wszystkich potrzebujących.

Liderzy wolontariatu w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku w roku szkolnym 2015/2016:
Gr I : Maja Duszak, Jan Chiliński, Wojciech Chomański
Gr II: Michalina Pawłowska, Kalina Hubacz, Amelia Aszkielaniec, Patryk Dobies
Gr III: Emilia Pietkiewicz, Oliwier Kamiński, Maciej Doroszkiewicz
Gr IV: Jakub Fok, Michał Alboszta, Piotr Trachim
Gr V: Karol Rećko, Anna Słowikowska, Maja Dubiel, Martyna Myślińska, Julia Aftyka
Gr VI: Łukasz Rydzewski, Katarzyna Kraszewka, Bartosz Ramotowski, Jan Lubecki.

                               

                               

 

Podziel się książkami, z których wyrosłeś” to akcja zbiorki książeczek dla oddziału dziecięcego giżyckiego szpitala. Do akcji włączyła się Świetlica Socjoterapeutyczna. Wspólnie zebraliśmy ponad 100 książek, które przekazaliśmy na ręce Dyrektor ds. pielęgniarstwa Pani Małgorzacie Misterze.

            

 

W związku z wciąż trwającym konfliktem na Ukrainie dramatycznie rośnie liczba dzieci potrzebujących pilnej pomocy. Ponad 1,7 mln dzieci ucierpiało z powodu trwających walk. Uciekając przed śmiercią musiały opuścić swój dom i znajome miejsca, w których dorastały. Potrzebują wody, podstawowej pomocy medycznej oraz psychologicznego wsparcia, aby znów móc uczyć się, bawić i śmiać.
W ramach prowadzonej przez UNICEF akcji „Prezent bez pudła” dnia 02.06.2016r. rodzice naszych wychowanków oraz nauczyciele zaprezentowali w naszym przedszkolu spektakl pt.: „Zamieszanie w krainie bajek”. Przedstawienie obejrzały dzieci z naszej placówki, jak i z innych szkół podstawowych: nr 3, nr 4 i nr 6. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na zakup zeszytów i ołówków dla dzieci z Ukrainy. 

            

 

W ramach działań Klubu Wolontariusza zaprosiliśmy dzieci wraz z opiekunami z Akademii Malucha działającej przy PP-P w Giżycku. Wystawiliśmy dla naszych gości jasełka, pokaz tańców i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

Co roku systematycznie w okresie zimowym dokarmiamy ptaki w naszych przedszkolnych karmnikach. W tym celu ogłosiliśmy akcję zbiorki pożywienia dla naszych małych przyjaciół.

W miesiącu styczniu 2016r. zorganizowaliśmy akcję na rzecz pomocy zwierzętom leśnym. W ramach tej akcji zgromadziliśmy sporą ilość warzyw, owoców i zboża, które przekazaliśmy leśnikom podczas spotkania w naszym przedszkolu.

                                                            

 

W miesiącu grudniu 2015r. nasze przedszkolaki przygotowały program artystyczny dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową "Promyk", dając tym samym radość, nadzieję i uśmiech chorym i ich opiekunom oraz wszystkim zaproszonym gościom.

                                                               

 

W dniu 24.11.2015r. przeprowadziliśmy w przedszkolu warsztaty plastyczne, podczas których nasi wychowankowie wspólnie z uczniami z Gimnazjum nr1 w Giżycku wykonywali kartki świąteczne, które z kolei sprzedaliśmy rodzicom i zaproszonym gościom. Część dochodu przeznaczyliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

                                                                
 

 

W dniach 05-09.10.2015r. zorganizowaliśmy akcję pod hasłem: "Druga paka dla kociaka". Na rzecz Stowarzyszenia "Brat Kot" zbieraliśmy tym razem szare gazety, które rozdrobnione posłużą jako żwirek dla kotów, zmywaki kuchenne do utrzymania higieny w kociętniku oraz wodę do picia dla kotów. 

Dzień przekazania licznie zgromadzonych darów ogłosiliśmy w przedszkolu "Dniem Kota", podczas którego dzieci przebrane w stroje czworonożnych przyjaciół poznawały ich zwyczaje i potrzeby, bawiły się oraz śpiewały piosenki o kotach.

                            

 

Dnia 18 września przeprowadziliśmy akcję sprzątania naszego otoczenia, pomagając Planecie pozbyć się śmieci, które niestety zostawili ludzie. W pracy pomagała nam piękna, słoneczna pogoda, więc najmłodsi z zapałem przystąpili do pracy i porządkowali teren posesji przedszkola, sąsiadujących z nami ulic, ogrodów działkowych.

A oto kilka fotek upamiętniających ten dzień. 

 

                                                                                

 

Od wielu już lat prowadzimy w naszym przedszkolu akcję zbierania puszek po napojach i elektrośmieci. Pozyskane surowce wtórne przekazaliśmy do odpowiednich punktów skupu, pozyskując dzięki temu fundusze na rzecz Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

W bieżącym roku szkolnym kontynuowaliśmy także zbiórkę makulatury oraz zużytych baterii. Zachęcaliśmy wszystkie rodziny do zbiórki wszelkiego rodzaju nakrętek plastikowych: po wodzie mineralnej, soku, napojach gazowanych, mleku, środkach czystości, kosmetykach. Zostały one przekazane dzieciom niepełnosprawnym na organizację zajęć rehabilitacyjnych.
 

 

 

 

 

 

 

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku
    11-500 Giżycko
    ul. Drzymały 9
  • (87) 428 33 97

Mapa