Kącik dla rodziców- Materiały do zajęć w domu

W dniach 14-15grudnia 2020r. w wejściu do przedszkola zostanie zorganizowany Kiermasz Świąteczny. Można będzie nabyć ozdoby wykonane przez dzieci ze wszystkich grup pod kierunkiem nauczycielek. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszamy do okazania wsparcia dla naszej akcji.

Akcja Charytatywna

„Świąteczne Anioły”

Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z Rodzicami do wykonania Kartki Świątecznej (technika dowolna) dla podopiecznych Giżyckiego Domu Opieki Społecznej. W kartkach nie zamieszczamy życzeń.

Prace prosimy składać w holu przedszkola przy wejściu głównym do 14.12.2020r.

Kartki Świąteczne zostaną przekazane pensjonariuszom Domu Opieki Społecznej w Giżycku.

PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

BOŻONARODZENIOWY ANIOŁEK”

Serdecznie zapraszamy dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Bożonarodzeniowy Aniołek”.

Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej inspirowanej swoimi wyobrażeniami o postaci anioła towarzyszącego narodzinom Jezusa. Prace mogą być wykonane dowolnymi technikami plastycznymi oraz o dowolnym formacie.

Konkurs obejmuje dwie grupy wiekowe:

I grupa wiekowa: 3-4 latki

II grupa wiekowa: 5-6 latki

Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz grupę, do której uczęszcza.

Prace można składać do 14.12.2020r. u nauczycielek w grupie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18.12.2020r.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i drobny upominek, natomiast zwycięzcy otrzymają nagrody.

Organizatorem konkursu jest nauczycielka grupy V – Marta Pawlina.

W ramach Klubu Wolontariusza w naszym przedszkolu startuje kolejna edycja „Góry Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, mająca na celu pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Przekazane przez Państwa monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla innych dofinansowanie na progu samodzielności, a dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”.

Wszystkie informacje o „Górze Grosza” i Towarzystwa Nasz Dom znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl.

Puszki, do których można będzie wrzucać monety ustawione będą w miejscach, gdzie czekacie Państwo na odbiór dzieci. Prosimy o wrzucanie monet nieuszkodzonych, o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł i 5 zł.

Serdecznie zapraszamy Państwa i dzieci do udziału w akcji.

Giżycko dn. 31.08.2020r.

Osoby ubiegające się o zniżkę w opłacie za pobyt dziecka w przedszkolu, zobowiązane są do złożenia stosownego oświadczenia.

Wypełnione oświadczenie należy przekazać nauczycielkom grup do 4 września 2020r.

Plik do pobrania: oswiadczenie.pdf

Maria Pająk

"KORONAWIRUS - Co to jest?"

Filmik dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM