2023/2024

Nasze Przedszkole pod przewodnictwem Pani Emilii Budzyńskiej w grupie "Wiewiórki" po raz kolejny przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Kreatywne Prace Plastyczne.

Celem projektu jest:

Prowadzenie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój, a szczególnie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, uwagi i mowy.

Zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego poznawania stymulującego rozwój.

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.

Rozwijanie samodzielności, wzmacnianie poczucia sprawczości i wiary we własne możliwości.

Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik.

Zewnętrzna promocja placówek oświatowych.

Współpraca nauczycieli - wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

ZADANIA:

Zadanie 4 i 5

Dzieci z grupy Kotki wykonały zadanie grudniowe oraz styczniowe. Powstały wielobarwne prace plastyczne "Zamek" oraz "Drzewo" Dzieci używały foli aluminiowej farb oraz poznały technikę malowania akwarelami i solą. Łącząc że sobą wiele technik plastycznych dzieci z chęcią i ciekawością wykonywały swoje prace.

Listopad

Praca plastyczna jesienne drzewo daje możliwość mieszania technik plastycznych, czyli łączenia dwóch (lub więcej) technicznych aktywności plastycznych.
          Tu malowanie farbami łączy się z papierową wydzieranką - wartościową techniką plastyczną dla dzieci, która wspiera rozwój małej motoryki i pomaga rozładowywać wewnętrzne napięcie.

Praca plastyczna „Jesienne liście” na tle z papieru malowanego farbami plakatowymi to niezwykle atrakcyjna praca przez użycie materiału przyrodniczego i malowanie bezpośrednio po powierzchni liści.

„Grzyb”, „Muchomor” na tle artystycznego papieru stemplowanego listkiem

„Dynia” Technika mieszana łączy dwa lub więcej techniczne sposoby działań plastycznych dziecka. Tu: malowanie farbami, wycinanie, zaginanie oraz stemplowanie papieru.

Technika malowania na materiale higienicznym

"Słoneczniki"

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne

Głównym celem projektu prowadzonego przez p. Emilię Budzyńską w gr. V ,,Sówki" i p. Jolantę Dowigiałło w gr. VI ,,Żabki" jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne oraz inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej. Na zajęciach dzieci będą miały okazję do prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój dziecka, a szczególnie małej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci, wyobraźni, uwagi. Dzięki udziale
          w Międzynarodowym Projekcie Kreatywne Prace Plastyczne zaspokojona zostanie naturalna potrzeba dzieci do tworzenia sztuki i aktywności w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywania doświadczeń i polisensorycznego pozawania stymulującego rozwój. Prace plastyczne są inspirowane przyrodą za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.