Projekty i Akcje Edukacyjne

        • "WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA"

          W ramach grantu ekologicznego "Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat" finansowanego z budżetu Miasta Giżycko przedszkolaki zrealizowały zadanie „Woda źródłem życia”. Celem zadania było wzbogacenie naszego ogrodu przedszkolnego w zbiorniki na wodę opadową. Natomiast w grupach zrealizowany został cykl zajęć edukacyjnych, podczas których przedszkolaki zdobywały praktyczne umiejętności związane z pielęgnacją roślin, podlewaniem oraz oszczędnym gospodarowaniem wodą.

          CYKL ZAJĘĆ "ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA"

          W ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków budżetowych miasta Giżycka " Z ekologią za pan brat wtedy lepszy jest nasz świat" grupy przedszkolne wzięły udział w cyklu zajęć „Znam rośliny i zwierzęta”, których celem było wspomaganie aktywności poznawczej dzieci w zakresie przyrody oraz jej ochrony. Podczas spotkań przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat otaczającego świata przyrodniczego, poznając różnorodne gatunki roślin i zwierząt oraz ucząc się, jak dbać o środowisko naturalne.

          Dużym wsparciem podczas zajęć były nowo zakupione edukacyjne karty spacerowe i lornetki, które zachęcały dzieci do uważnej obserwacji przyrody podczas spacerów. Dzięki nim przedszkolaki mogły w ciekawy i aktywny sposób rozpoznawać rośliny i zwierzęta, rozwijać spostrzegawczość oraz utrwalać zdobyte wiadomości poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z naturą.

          GRA TERENOWA W MAŁPIM GAJU "PIĘKNO MAZURSKIEJ PRZYRODY"

          W piątek, 31 maja, odbyła się gra terenowa w ramach grantu ekologicznego finansowanego z budżetu Urzędu Miasta Giżycko pt. „Piękno Mazurskiej Przyrody”.

          ​Nasi przedszkolni odkrywcy spisali się na medal! Podczas wędrówki dzieci tworzyły kwiatowe obrazy, poznawały lokalne zwierzęta, układały wielkie puzzle i uczyły się, jak dbać o nasze środowisko poprzez segregację odpadów. Nie zabrakło też szukania barw w naturze i rozwiązywania trudnych zagadek! 🦉🌻

          ​To był wspaniały czas integracji i nauki. Dzieciom oraz Paniom dziękujemy za wspólną zabawę, a harcerzom z Hufca ZHP Giżycko za nieocenioną pomoc w obsłudze punktów gry!

          KONKURS "MOJE GIŻYCKO"

          25 maja odbyło się oficjalne wręczenie nagród w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Moje Giżycko” pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Giżycka Ewy Ostrowskiej.

          Kreatywność przedszkolaków nie zna granic! ✨Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie wspaniałych makiet 🏡 oraz za ogrom pracy, pomysłowość i zaangażowanie.

          Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

          🥇 Przedszkole Miejskie nr 4 w Giżycku🥈 Przedszkole „Bajka” w Giżycku🥉 Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

          Brawo dla wszystkich małych artystów! 👏🎨

          Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasto Giżycko.

           

          KONKURS NA MAKIETĘ MIASTA GIŻYCKO

          Z radością ogłaszamy wyniki międzyprzedszkolnego konkursu na makietę miasta wykonaną z artykułów recyklingowych pt. „Moje Giżycko”, organizowanego pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Giżycka Ewy Ostrowskiej🌿🏙️

          Wszystkie prace zachwyciły kreatywnością, pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem dzieci i nauczycieli. Uczestnicy pokazali, jak w wyjątkowy sposób można połączyć troskę o środowisko z miłością do naszego miasta. 💚

          🏆 Wyniki konkursu:

          🥇 I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 4

          🥈 II miejsce – Przedszkole Bajka

          🥉 III miejsce – Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych i inspirujących makiet, a zwycięzcom składamy ogromne gratulacje!

          FESTYN EKOLOGICZNY

          Dnia 20.05 w naszym przedszkolu odbył się Festyn Ekologiczny pod hasłem: „Ekologia ważna sprawa!” z udziałem gości i naszych najstarszych przedszkolaków. Festyn rozpoczął występ wokalno - instrumentalny pt.: „Koncert na zielonej łące” grupy Wiewiórki. Na dzieci czekały wspaniałe zajęcia edukacyjne, plastyczne i eko zabawy na poszczególnych stacjach. Przedszkolaki wzięły udział w rozgrzewce, poprowadzonej przez trenera Klub Sportowy Tytani Giżycko Tomasza Rogisz wraz z zawodnikami Rysiem i Jagodą, po rozgrzewce wzięły udział w ekologicznym torze przeszkód, zorganizowanym przez trenera. Stacja „Woda źródłem życia” wzbudziła ciekawość, dzieci wykonywały zaskakujące eksperymenty wodne. Stacja recyklingu przyniosła wiele radości, przedszkolaki tworzyły i rozbudzały wyobraźnię twórczą . Punktem kulminacyjnym i trwałym efektem zadania było posadzenie sadzonek roślin przez każdą grupę, biorącą udział w wydarzeniu. Na koniec dzieci wymieniły się przyniesionymi książkami i „Dały książce drugie życie”. Dzień nauki poprzez zabawę ekologiczną dał nam wiele pozytywnych wzmocnień ☺️🌱🪴. „Bycie eko jest fajne!”

           

          DZIEŃ EKOLOGICZNYCH PRODUKTÓW

          Dziś w naszej placówce w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat" odbył się wyjątkowy dzień poświęcony zdrowemu odżywianiu i ekologii. Wydarzenie pod hasłem „Dzień ekologicznych produktów” zostało zorganizowane w każdej grupie. Na początek dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz film edukacyjny. Dzięki nim dowiedziały się: ​czym dokładnie są produkty ekologiczne i jak rozpoznać je na sklepowych półkach (szukanie symbolu „zielonego liścia”). ​Dlaczego wybieranie żywności eko jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale i dla środowiska naturalnego. Następnie w ramach warsztatów kulinarnych dzieci przygotowały ​kolorowe szaszłyki, ​odżywcze koktajle, wykorzystując do tego świeże, ekologiczne owoce. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.

          HAPENNING EKOLOGICZNY

          W ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii „Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat” 🌱 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w happeningu ekologicznym promującym ochronę mazurskich jezior 🐟 i dbanie o środowisko naturalne 🌱. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem skandowały ekologiczne hasła, przypominając wszystkim, jak ważne jest utrzymanie czystości nad wodą. W ramach wydarzenia odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, podczas którego dzieci poznały faunę i florę mazurskich jezior. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie zwierzęta i rośliny żyją w mazurskich akwenach oraz jak każdy z nas może pomagać w ochronie przyrody. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.

          "SPRZĄTANIE MIASTA"

          W ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii pt. „Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat” nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w wyjątkowej akcji ekologicznej. Dzieci wybrały się na spacery edukacyjne nad piękne mazurskie jeziora, podczas których nie tylko podziwiały uroki przyrody, ale również uczyły się, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

          Podczas wycieczek dzieci poznawały faunę i florę Mazurskich Jezior oraz dowiadywały się, jak ogromną rolę jeziora odgrywają w życiu człowieka i całego ekosystemu. Ważnym elementem działań było również sprzątanie terenów wokół Jeziora Niegocin – przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci, pokazując, że nawet najmłodsi mogą mieć realny wpływ na ochronę przyrody.

          W ramach promowania postaw proekologicznych dzieci wręczały mieszkańcom Giżycka oraz turystom tabliczki i hasła ekologiczne, zachęcając do dbania o czystość jezior i otaczającej je przyrody. To była cenna lekcja odpowiedzialności, współpracy i szacunku do natury, która z pewnością pozostanie w pamięci naszych małych ekologów na długo. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.

          BIEG O CZYSTĄ ZIEMIĘ

          W ramach projektu edukacyjnego nasze przedszkolaki wzięły udział w "Biegu o czystą ziemię" - wydarzeniu ekologicznym, podczas którego poprzez zabawę i aktywność ruchową uczyły się, jak dbać o środowisko. Dzieci nie tylko dzielnie pokonywały trasę biegu, ale również poznawały zasady prawidłowej segregacji śmieci. Bieg wzbogacony został o zajęcia edukacyjne o tematyce segregacji śmieci, prowadzone przez pracowników MZGMO. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.