Projekty i Akcje Edukacyjne
- Projekt „Giżycko i Varena – współpraca na rzecz promowania włączenia społecznego, walki z ubóstwem i dyskryminacją”
- Realizacja kalendarza uroczystości przedszkolnych
- Cała Polska czyta dzieciom
- Innowacje pedagogiczne
- "Wielkie dzieła małych rąk"
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
- Odimienna nauka czytania dr Ireny Majchrzak
- Przyjaciele Zippiego
- Międzynarodowy program powszechnej dwujęzyczności Dwujęzyczne dzieci
- "Z ekologią za Pan Brat, wtedy lepszy jest świat"
- "Blisko natury"- stymulacja wielozmysłowa z wykorzystaniem różnych metod terapeutycznych
- SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU
"WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA"
W ramach grantu ekologicznego "Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat" finansowanego z budżetu Miasta Giżycko przedszkolaki zrealizowały zadanie „Woda źródłem życia”. Celem zadania było wzbogacenie naszego ogrodu przedszkolnego w zbiorniki na wodę opadową. Natomiast w grupach zrealizowany został cykl zajęć edukacyjnych, podczas których przedszkolaki zdobywały praktyczne umiejętności związane z pielęgnacją roślin, podlewaniem oraz oszczędnym gospodarowaniem wodą.




CYKL ZAJĘĆ "ZNAM ROŚLINY I ZWIERZĘTA"
W ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków budżetowych miasta Giżycka " Z ekologią za pan brat wtedy lepszy jest nasz świat" grupy przedszkolne wzięły udział w cyklu zajęć „Znam rośliny i zwierzęta”, których celem było wspomaganie aktywności poznawczej dzieci w zakresie przyrody oraz jej ochrony. Podczas spotkań przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat otaczającego świata przyrodniczego, poznając różnorodne gatunki roślin i zwierząt oraz ucząc się, jak dbać o środowisko naturalne.
Dużym wsparciem podczas zajęć były nowo zakupione edukacyjne karty spacerowe i lornetki, które zachęcały dzieci do uważnej obserwacji przyrody podczas spacerów. Dzięki nim przedszkolaki mogły w ciekawy i aktywny sposób rozpoznawać rośliny i zwierzęta, rozwijać spostrzegawczość oraz utrwalać zdobyte wiadomości poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z naturą.




GRA TERENOWA W MAŁPIM GAJU "PIĘKNO MAZURSKIEJ PRZYRODY"
W piątek, 31 maja, odbyła się gra terenowa w ramach grantu ekologicznego finansowanego z budżetu Urzędu Miasta Giżycko pt. „Piękno Mazurskiej Przyrody”.
Nasi przedszkolni odkrywcy spisali się na medal! Podczas wędrówki dzieci tworzyły kwiatowe obrazy, poznawały lokalne zwierzęta, układały wielkie puzzle i uczyły się, jak dbać o nasze środowisko poprzez segregację odpadów. Nie zabrakło też szukania barw w naturze i rozwiązywania trudnych zagadek!


To był wspaniały czas integracji i nauki. Dzieciom oraz Paniom dziękujemy za wspólną zabawę, a harcerzom z Hufca ZHP Giżycko za nieocenioną pomoc w obsłudze punktów gry!





KONKURS "MOJE GIŻYCKO"
25 maja odbyło się oficjalne wręczenie nagród w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Moje Giżycko” pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Giżycka Ewy Ostrowskiej.
Kreatywność przedszkolaków nie zna granic!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie wspaniałych makiet
oraz za ogrom pracy, pomysłowość i zaangażowanie.Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom:
Przedszkole Miejskie nr 4 w Giżycku
Przedszkole „Bajka” w Giżycku
Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w GiżyckuBrawo dla wszystkich małych artystów!


Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasto Giżycko.



KONKURS NA MAKIETĘ MIASTA GIŻYCKO
Z radością ogłaszamy wyniki międzyprzedszkolnego konkursu na makietę miasta wykonaną z artykułów recyklingowych pt. „Moje Giżycko”, organizowanego pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Giżycka Ewy Ostrowskiej


Wszystkie prace zachwyciły kreatywnością, pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem dzieci i nauczycieli. Uczestnicy pokazali, jak w wyjątkowy sposób można połączyć troskę o środowisko z miłością do naszego miasta.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 4
II miejsce – Przedszkole Bajka
III miejsce – Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem IntegracyjnymSerdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych i inspirujących makiet, a zwycięzcom składamy ogromne gratulacje!


FESTYN EKOLOGICZNY
Dnia 20.05 w naszym przedszkolu odbył się Festyn Ekologiczny pod hasłem: „Ekologia ważna sprawa!” z udziałem gości i naszych najstarszych przedszkolaków. Festyn rozpoczął występ wokalno - instrumentalny pt.: „Koncert na zielonej łące” grupy Wiewiórki. Na dzieci czekały wspaniałe zajęcia edukacyjne, plastyczne i eko zabawy na poszczególnych stacjach. Przedszkolaki wzięły udział w rozgrzewce, poprowadzonej przez trenera Klub Sportowy Tytani Giżycko Tomasza Rogisz wraz z zawodnikami Rysiem i Jagodą, po rozgrzewce wzięły udział w ekologicznym torze przeszkód, zorganizowanym przez trenera. Stacja „Woda źródłem życia” wzbudziła ciekawość, dzieci wykonywały zaskakujące eksperymenty wodne. Stacja recyklingu przyniosła wiele radości, przedszkolaki tworzyły i rozbudzały wyobraźnię twórczą . Punktem kulminacyjnym i trwałym efektem zadania było posadzenie sadzonek roślin przez każdą grupę, biorącą udział w wydarzeniu. Na koniec dzieci wymieniły się przyniesionymi książkami i „Dały książce drugie życie”. Dzień nauki poprzez zabawę ekologiczną dał nam wiele pozytywnych wzmocnień


. „Bycie eko jest fajne!”



DZIEŃ EKOLOGICZNYCH PRODUKTÓW
Dziś w naszej placówce w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat" odbył się wyjątkowy dzień poświęcony zdrowemu odżywianiu i ekologii. Wydarzenie pod hasłem „Dzień ekologicznych produktów” zostało zorganizowane w każdej grupie. Na początek dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz film edukacyjny. Dzięki nim dowiedziały się: czym dokładnie są produkty ekologiczne i jak rozpoznać je na sklepowych półkach (szukanie symbolu „zielonego liścia”). Dlaczego wybieranie żywności eko jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale i dla środowiska naturalnego. Następnie w ramach warsztatów kulinarnych dzieci przygotowały kolorowe szaszłyki, odżywcze koktajle, wykorzystując do tego świeże, ekologiczne owoce. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.




HAPENNING EKOLOGICZNY
W ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii „Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat”
dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w happeningu ekologicznym promującym ochronę mazurskich jezior
i dbanie o środowisko naturalne
. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem skandowały ekologiczne hasła, przypominając wszystkim, jak ważne jest utrzymanie czystości nad wodą. W ramach wydarzenia odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, podczas którego dzieci poznały faunę i florę mazurskich jezior. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie zwierzęta i rośliny żyją w mazurskich akwenach oraz jak każdy z nas może pomagać w ochronie przyrody. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.



"SPRZĄTANIE MIASTA"
W ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ekologii pt. „Z ekologią za pan brat, wtedy lepszy jest nasz świat” nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w wyjątkowej akcji ekologicznej. Dzieci wybrały się na spacery edukacyjne nad piękne mazurskie jeziora, podczas których nie tylko podziwiały uroki przyrody, ale również uczyły się, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.
Podczas wycieczek dzieci poznawały faunę i florę Mazurskich Jezior oraz dowiadywały się, jak ogromną rolę jeziora odgrywają w życiu człowieka i całego ekosystemu. Ważnym elementem działań było również sprzątanie terenów wokół Jeziora Niegocin – przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci, pokazując, że nawet najmłodsi mogą mieć realny wpływ na ochronę przyrody.
W ramach promowania postaw proekologicznych dzieci wręczały mieszkańcom Giżycka oraz turystom tabliczki i hasła ekologiczne, zachęcając do dbania o czystość jezior i otaczającej je przyrody. To była cenna lekcja odpowiedzialności, współpracy i szacunku do natury, która z pewnością pozostanie w pamięci naszych małych ekologów na długo. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.




BIEG O CZYSTĄ ZIEMIĘ
W ramach projektu edukacyjnego nasze przedszkolaki wzięły udział w "Biegu o czystą ziemię" - wydarzeniu ekologicznym, podczas którego poprzez zabawę i aktywność ruchową uczyły się, jak dbać o środowisko. Dzieci nie tylko dzielnie pokonywały trasę biegu, ale również poznawały zasady prawidłowej segregacji śmieci. Bieg wzbogacony został o zajęcia edukacyjne o tematyce segregacji śmieci, prowadzone przez pracowników MZGMO. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetowych miasta Giżycka.





































