• Kodowanie w grupie Pszczółek

     •  Dnia 26.11.2021r. dzieci z gr. II ,,Pszczółki” uczestniczyły w zajęciu z zakresu kodowania pt. „Kolorowy Miś”. Utrwaliły podstawowe kolory, określiły wielkość używając pojęć duży – mały oraz przeliczały w zakresie 10.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dnia 25.11.2021r. dzieci ze wszystkich grup wiekowych obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię Święta Misia oraz bawiły się m. in. przy piosenkach ,,Jadą, jada misie”, ,,Pluszowy miś”, brały udział w zabawach ruchowych, zgadywankach i wykonały prace plastyczne.

     • Dzień czerwony

     • Dnia 24.11.2021r. w przedszkolu królował kolor czerwony. Wszystkie dzieci i panie przyszły w tym dniu ubrane w tym kolorze oraz wzięły udział w zabawach ruchowych promujących zdrowe odżywianie.  Tego dnia grupa V gościła także p.Magdę reporterkę radia ,,Meloradio". Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, opowiedziały z czym kojarzy im się kolor czerwony oraz jak czerwone warzywa i owoce wpływają na nasze zdrowie.

     • Dzień akceptacji siebie

     • W dniach 15-19.11.2021 w grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia psychologiczne z okazji Dnia Akceptacji Siebie przeprowadzone przez Panią psycholog - Magdalenę Galanty. Zajęcia miały na celu wspieranie dzieci w budowaniu pozytywnego obrazu własnego wizerunku oraz rozwijaniu akceptacji siebie. Dzieci z najstarszych grup wysłuchały bajki terapeutycznej pt:"Lubię siebie" z książki Piotra Pogodnego "Przygody Kota Afika-Bajki Pełne Dobrych Myśli". Najmłodsi obejrzeli przedstawienie przygotowane na podstawie bajki pt: " Myszka Balbinka" Edyty Basuckiej. Dzieci były zaproszone do udziału w pogadance na temat przygód bohaterów oraz wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematu bajek. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć :)

     • ,,Polska to moja Ojczyzna" w grupie Żabek

     • W listopadzie dzieci z grupy Żabek wzięły udział w zajęciach pod hasłem „Polska to moja Ojczyzna - poznajemy mapę naszego kraju z wykorzystaniem ozobotów”. Przedszkolaki utrwalały wiedzę na temat symboli narodowych, odśpiewały hymn narodowy, wzięły udział w zabawach muzyczno - ruchowych o tematyce patriotycznej, a także poznały najbardziej charakterystyczne miejsca w naszym kraju i oznaczyły je na mapie. Następnie przedszkolaki programowały trasę dla ozobotów pomiędzy najważniejszymi punktami na szablonach dużej i małej mapy Polski. Programowanie z robotami edukacyjnymi sprawiło Żabkom wiele radości!

     • Międzyprzedszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: „Moje rady na odpady”

     • W miesiącu listopadzie 2021r. został ogłoszony Międzyprzedszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: „Moje rady na odpady”. Organizatorem i koordynatorem była nauczycielka Ewa Cielecka z Przedszkola Miejskiego Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku. Konkurs adresowany był do grup 5 i 6 letnich we wszystkich przedszkolach giżyckich i dotyczył wykonania dowolnej pracy przestrzennej z materiałów ekologicznych oraz surowców wtórnych. Wszyscy zainteresowani dostarczyli swoje prace w wyznaczonym terminie.

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15 listopada 2021r., w wyniku którego wyłoniono zwycięzców i przyznano nagrody wraz z dyplomami:

      1) grupa IV z Przedszkola Miejskiego Nr4 w Giżycku

      2) grupa V „Sówki” z Przedszkola Miejskiego Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

      3) grupa „Krasnale” z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” w Giżycku

      4) grupa 6-latków z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Giżycku

      5) grupa IV z Przedszkola Niepublicznego „Krasnal” w Giżycku.

      Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia:

      1) grupa V i VI z Przedszkola Miejskiego Nr4 w Giżycku

      2) grupa III „Kotki” z Przedszkola Miejskiego Nr1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

      3) grupa „Biedronki” i „Słoneczka” z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” w Giżycku

      4) grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” w Giżycku

      5) grupa „Motylki” z Przedszkola Niepublicznego „Koralik”.

      Fundatorem nagród była FOWJM w Giżycku, która dodatkowo objęła także patronatem konkurs „Moje rady na odpady”.

       

     • Pasowanie na przedszkolaka w grupie ,,Żabek"

     • 16 listopada 2021r. w grupie Żabek odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z pomocą Pań pięknie przygotowały się na ten dzień - śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Następnie Panie pasowały każdą ,,Żabkę" na przedszkolaka. Po części artystycznej przyszedł czas na zdjęcie grupowe, zdjęcia w foto budce i poczęstunek przygotowany przez mamy z naszej grupy. Bardzo dziękujemy za pomoc rodzicom i gratulujemy wszystkim Żabkom wspaniałych występów i tytułu Przedszkolaka!

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada odbył się przegląd recytatorski w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości  -  11 Listopada. Grupowo i indywidualnie dzieci recytowały wiersze o Polsce oraz śpiewały pieśni narodowe. Przegląd odbył się w pięknym i uroczystym nastroju. O godzinie 11:11 dzieci w grupach śpiewały Hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

     • ,,Biedronki" z wizytą w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej

     • Brygada IV Intencyjna Lekkiej Piechoty Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałem Integracyjnym ,,Biedronki" dnia 09.11.21 r. maszerowała do 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego na pokaz sprzętu wojskowego i zwiedzania Sali Tradycji w Klubie 15 GBZ, pomieszczeń tematycznych związanych z historią i dziedziczonymi przez brygadę tradycjami jak również z historią regionu i garnizonu.

     • Pasowanie na przedszkolaka w grupie ,,Motylków"

     • Dnia 09.11.2021r. w grupie I ,,Motylki" odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci śpiewały piosenki, pokazały jak budować ciszę oraz jak sprawne są ich rączki w piosence ,,Ręce dwie". Następnie złożyły ślubowanie otrzymując pamiątkowe dyplomy i wykonały zdjęcia w Foto budce.

     • Odimienna Nauka Czytania dr Ireny Majchrzak w grupie ,,Kotków"

     • Dnia 09.11.2021r. w grupie III ,,Kotki” nastąpił kolejny etap metody dr Ireny Majchrzak prowadzony przez p. Bożenę Suchodołę.  Ćwiczenia utrwalające poznanie litery – składanie swojego imienia z rozsypanki literowej oraz szukanie ukrytych w imieniu słów.

     • ,,Dzieci uczą rodziców" w grupie ,,Biedronek"

     • Dnia 08.11.2021r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz na temat: „Niepodległa Polska”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której poznały symbole narodowe, ,,Katechizm Polskiego Patrioty”, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości oraz czym jest patriotyzm. Na zakończenie wykonały proponowane zadania.

     • ,,Dzieci uczą rodziców" w grupie ,,Pszczółek"

     • Niepodległa Polska - prezentacja multimedialna w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Przedszkolaki poznały symbole narodowe tj. flaga, godło i hymn Polski; recytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka" T. Bełzy oraz dowiedziały się co znaczy słowo "patriotyzm".

     • Giżycka Karta Mieszkańca – warto ją mieć!

     • Drodzy giżycczanie,

      wraz z końcem 2021 roku, po ośmiu latach, wygaszeniu ulegnie Giżycka Karta Dużej Rodziny. Powodem takiej decyzji jest znacznie bogatsza oferta korzyści wynikających z posiadania Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, a także dostępność Giżyckiej Karty Mieszkańca dla szerszego grona odbiorców, nie tylko dla rodzin wielodzietnych. Jeśli są Państwo posiadaczami Giżyckiej Karty Dużej Rodziny i nadal chcą korzystać ze zniżek w zasięgu lokalnym, zachęcamy do złożenia wniosku o wydanie Giżyckiej Karty Mieszkańca. W bazie partnerów GKM znajdują się zarówno miejskie jednostki, jak również miejscowi przedsiębiorcy. Lista partnerów Giżyckiej Karty Mieszkańca będzie się stale poszerzać!

      Informacje o Giżyckiej Karcie Mieszkańca znajdą Państwo na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego www.gkm.gizycko.pl oraz pod nr tel. 798 617 629.

      Do udziału w Programie zaprasza Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

       

      Z wyrazami szacunku

      Koordynator GKM Katarzyna Zadroga
      Biuro Promocji i Polityki Społecznej UM Giżycko

       

     • Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Pszczółek"

     • Dnia 05.11.2021r.  odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie II ,,Pszczółki". Tego dnia dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, a na zakończenie przedszkolaki zatańczyły uroczy taniec misiów i pajacyków. Pszczółki uczestniczyły również w sesji zdjęciowej (foto budka), która sprawiła im dużo radości.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • Dnia 05.11.2021r. z okazji Dnia Postaci z Bajek dzieci z wszystkich grup wzięły udział w konkursach i zabawach - musiały m. in. rozwiązywać zagadki na temat bohaterów z bajek, segregować różnorodne materiały niczym Kopciuszek, latać na miotle jak czarownica, dopasować przedmioty do odpowiedniej postaci z bajki czy wypić magiczny napój z odrobiną fantazji, garścią humoru i szczyptą uśmiechu. Przedszkolaki wzięły również udział w bajkowej dyskotece - śmiechom i tańcom nie było końca!

     • ,,Dzieci uczą rodziców"

     • Dnia 03.11.2021r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki z gr. IV ,,Biedronki" uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę Agnieszkę Haliasz na temat: „Magiczny las”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się czym jest las, poznały mieszkańców lasu, drzewa jakie w nim rosną, dowiedziały się czego nie wolno robić w lesie oraz jak zachowywać się w rezerwatach przyrody. Na zakończenie wykonały proponowane zadania, policzyły mieszkańców lasu lub pokolorowały zakodowanego jeża.

     • "Z Darami natury świat nie jest ponury"

     • W ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z Darami natury świat nie jest ponury" grupa Sówek w październiku wykonała obrazki z przyniesionych wcześniej kasztanów. Dzięki temu zadaniu sześciolatki rozwijały wyobraźnię oraz poszerzały wiedzę na temat wykorzystania darów jesieni w pracy plastycznej.