• Zbieraj baterie i telefony

• W ramach przystąpienia naszej placówki w roku szkolnym 2022/2023 do XI edycji Ogólnopolskiego Porogramu Edukacyjnego pod hasłem "Zbieraj baterie i telefony", zachęcamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do przynoszenia do przedszkola zużytych baterii i telefonów. Akcja zbiórki telefonów potrwa do 31 grudnia 2022 roku, natomiast zbiórka baterii potrwa do 20 maja 2023 roku.

• Sprzątanie Świata

• We wrześniu dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji " Sprzątanie Świata", której celem jest promowanie dbania o środowisko od najmłodszych lat. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom, jak wiele dobrego może zrobić człowiek dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

• Jesiennie i sportowo

• 28 września dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w Jesiennym Dniu Sportu, podczas którego brały udział w konkurencjach sportowych sprzyjających integracji. Świetna zabawa, dobry humor oraz hart ducha sprawiły, że dzielnie podołały jesiennym wyzwaniom sportowym.

• Jesienny Dzień Sportu

• W środę 28/09/2022 odędzie się w przedszkolu Jesienny Dzień Sportu. Grupy zmierzą się z różnymi konkurencjami na terenie przedszkola - na powietrzu lub w razie niesprzyjającej aury, w budynku. Tego dnia obowiązuje dzieci wygodne ubranie sportowe. Start godzina 9:00.

• Dzień Przedszkolaka

• Dnia 21 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka pod hasłem "Mam talent". Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowania do uroczystości.

• "Moja mała i wielka ojczyzna - Giżycko, Mazury, Polska"

• W ramach realizacji rocznego planu pracy przedszkola " Moja mała i wielka ojczyzna- Giżycko, Mazury, Polska. Wiewióreczki odbyły wycieczkę po Giżycku. Zobaczyliśmy pomnik trzech leszczy, hotel Wodnik, bar Omega. Zatrzymaliśmy się przy kanale Giżyckim gdzie mieliśmy okazję obserwowania otwierania się mostu obrotowego i przepływających żaglówek oraz statków. Dzieci poznały historię Hotelu ST. Bruno. Zwiedziliśmy pomnik postawiony w hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej. Dziękujemy żołnierzom z II Batalionu 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej za wspólne zdjęcie.

• Spotkanie z policjantem

• Dnia 15.09.2022r. dzieci z gr. Kotków i Żabek uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie i spotkanie z policjantami. Przedszkolaki utrwaliły zasady ruchu pieszego dotyczącego przechodzenia przez jezdnię po pasach przy eskorcie policjantów. Dowiedziały się także na czym polega praca policjantów oraz miały okazję zwiedzić radiowóz policyjny.

• Wycieczka do Mini Zoo

• Dnia 27.06 odbyła się wycieczka autokarowa Pszczółek i Żabek do Mini Zoo w Kąpie. Dzieci obejrzały zwierzątka, wysłuchały kilka ciekawostek na ich temat :)

• Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Zakończyliśmy projekt ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury". Fotorelacja znajduje się w zakładce: O przedszkolu/ Projekty i Akcje Edukacyjne/ Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Pożegnania nadszedł czas w grupie Wiewiórek

• 23 czerwca odbyło się pożegnanie przedszkola przez grupę Wiewiórek. Uroczystość otwarta została wspaniałym polonezem, następnie podczas montażu słowno - muzycznego dzieci już po raz ostatni zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej rodzicom, dzieciom oraz nauczycielom przedstawiony został filmik prezentujący rok z życia w Wiewiórek w naszym przedszkolu. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i książek dla dzieci oraz podziękowań dla rodziców, za współpracę, bezinteresowną pomoc oraz zaangażowanie w życie naszej grupy oraz przedszkola.

• Dzieci Uczą Rodziców

• Fotorelacja ,,Bezpieczne wakacje" realizowane w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej ,,Dzieci Uczą Rodziców" znajduje się w zakładce: O przedszkolu/ Projekty i Akcje Edukacyjne/ Dzieci Uczą Rodziców.

• Pożegnania nadszedł czas ...

• 15 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie grupy Sówek. Przedszkolaki poprzez wiersze i piosenki podziękowały wszystkim pracownikom za czas spędzony w przedszkolu. Następnie grupa Kotków pożegnała starszych kolegów pięknym wierszem, piosenką, a także wręczyła im drobne upominki. Za swój piękny występ wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa. Po programie artystycznym Pani Dyrektor życzyła dzieciom by następny etap życia był początkiem wspaniałej, pełnej sukcesów drogi. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola, medale oraz książki.

• Czerwony Kapturek ratuje las - inscenizacja ekologiczna

• Przedszkolaki z Koła Teatralnego działającego w naszym przedszkolu wystąpiły 14.06.2022r. na scenie Giżyckiego Centrum Kultury z przedstawieniem pt. Czerwony Kapturek ratuje las - inscenizacja ekologiczna. Teatrzyk wystawiony został z okazji XI przeglądu teatralnego pod hasłem "Kurtynka w górę" organizowanego przez PM nr 4 w Giżycku.

• Integracyjna Spartakiada Sportowa

• 13 czerwca dzieci z grupy Wiewiórek wzięły udział w Trzynastej Spartakiadzie Integracyjnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Giżycku. Przedszkolaki uczestniczyły w rozmaitych grach i zabawach sportowych za które na koniec otrzymały medale.

• Festiwal nauki

• 3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festiwal nauki podsumowujący zdobyta wiedzę podczas realizacji projektu ,,O czym szumią drzewa- poznajemy las i jego mieszkańców" współfinansowanego przez Urząd Maiasta Giżycko. Tego dnia gościliśmy również Licealistki, które czytały dzieciom serię książeczek ,,Przyjaciele lasu" w ramach zakończenia Tygodnia Głośnego Czytania.

• Miejski Dzień Dziecka

• 3 czerwaca Kotki wzięły udział w Miejskim Dniu Dziecka, pod hasłem "Kolory tęczy" organizowanym przez Bibliotekę Miejską. Jak widać na zdjęciach, zabawa była przednia.