• Góra Grosza

     • Szanowni Rodzice, kochane Dzieci.

      Jak co roku nasze przedszkole przystępuje do akcji charytatywnej Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami.  Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Zbieramy monety od 1 grosza do 5 zł. . 1 grosz to dla każdego z nas niewiele, jednak najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy nasze dzieci do przynoszenia do przedszkola drobnych monet. Pojemniki na monety z napisem „Góra Grosza” zostały umieszczone w salach poszczególnych grup. Pomagajmy!

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • 18 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się występy z okazji 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia Motylki i Kotki zaprezentowały świąteczną piosenkę, Pszczółki zatańczyły zumbę, Biedronki przedstawiły teatr cienia, Sówki jasełka, Żabki zaśpiewały kolędę "Lulajże Jezuniu", a Wiewiórki pastorałkę "Kołysanka". Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz WOŚP.

     • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

     •  W dniach 10-14.01.2022r. w każdej grupie odbyły się  zajęcia dotyczące sposobu segregacji śmieci
      i elektrośmieci.  Przedszkolaki  dowiedziały się czym zajmuje się ekologia, poznały pojęcia recykling
      i segregacja, symbole ekologiczne oraz zasady postępowania ze zużytymi bateriami.

     • Bal Karnawałowy z Rupertem i Rico

     • Dnia 13.01.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy z Rupertem i Rico. W tym dniu  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za swoich ulubionych bohaterów z bajek m.in. wróżki, księżniczki, biedronki,  motylki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci wzięły udział w licznych tańcach, konkursach i spotkały się ze św. Mikołajem. 
      Szkoda, że następny bal odbędzie się dopiero za rok.

     • Dzień Ryby

     • Dnia 11.01.2022r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach „Dnia Ryby”. W ramach współpracy z FOWJM w Giżycku przedszkolaki wysłuchały pogadanki przeprowadzonej przez pracownika fundacji na temat gatunków ryb żyjących w naszych mazurskich jeziorach oraz dowiedziały się o ich wartościach odżywczych i potrzeby ich spożywania. Dodatkowo dzieci brały udział w zabawie w „Łowienie ryb” oraz obejrzały teatrzyk kamishibai pt.: „O rybaku i złotej rybce”.

     • Profilaktyka Smyka

     • W styczniu 2022r. dzieci z grupy V oraz VII integracyjnej przystąpiły do programu "Profilaktyka Smyka - Na ratunek Poli". Stworzony on został przez Podkomisarz Komendy Powiatowej Policji w Braniewie - Panią Jolantę Sorkowicz, a sfinansowany przez Burmistrza Giżycka Pana Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Dzięki kompleksowej bazie dydaktycznej, w której zawarto scenariusze zajęć przygotowane przez pedagoga, karty pracy, książeczkę, kolorowanki, przedszkolaki poznają zagrożenia czekające na nich na drodze, w domu lub przedszkolu.

     • Bezpłatna zbiórka elektrośmieci

     • Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję ZBIÓRKI KOMPLETNYCH ELEKTROŚMIECI dzięki której możemy doposażyć placówkę w sprzęt sportowy lub biurowy.

     • ,,Sprawność podróżnika" w grupie Biedronek

     • Grupa Biedronki w ramach realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Wyzwania Teodora" dnia 05.01.2022 r. zdobyła czwartą odznakę z listy zadań sprawności profesora Teodora ,,Sprawność Podróżnika". Tego dnia gościliśmy rodzica jednego z wychowanków naszej grupy. Rodzina, która przeprowadziła się do Polski w ubiegłym roku. Zaproszony Tata opowiedział nam o Białorusi. Tradycjach i zwyczajach swojego kraju. Ciekawych miejscach do zwiedzania oraz różnych ciekawostkach.