• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października grupa V wystąpiła z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci przedstawiły wiersze, piosenki a także taniec z użyciem chust i dzwonków diatonicznych. Gościliśmy w tym ważnym dla nas dniu Wiceburmistrza Giżycka Pana Cezarego Piórkowskiego oraz byłe Panie Dyrektorki Marię Pająk i Barbarę Sajnagę. Występ dedykowany był nauczycielom oraz pracownikom administracji obsługi. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z codziennej pracy.

• Dzień Ratownika Medycznego

• Dani 13.10.2021r. obchodziliśmy Dzień Ratownika Medycznego z zaproszonymi gośćmi. Podczas spotkania dzieci poznały wyposażenie karetki oraz specyfikę zawodu ratownika medycznego.

• Drodzy Rodzice!

• Serdecznie dziękujemy za pomoc w zebraniu materiałów do wykonania dekoracji w naszym przedszkolu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy cieszyć się piękną jesienną dekoracją.

• Paka dla kociaka

• W dniach 4-12.10.21r. prowadziliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę pod hasłem „Paka dla kociaka”. Była to zbiórka rzeczy potrzebnych do dbania o kotki będące pod opieką giżyckiego Stowarzyszenia „Brat Kot”. Dzieci przynosiły do skrzynek m. in. karmę dla kotów, ręczniki, wodę czy środki czystości. Na zakończenie akcji najmłodsze przedszkolaki spotkały się z Panią Żanetą i Panem Damianem ze Stowarzyszenia „Brat kot”, którzy opowiedzieli dzieciom jak dbać o koty, jak się z nimi obchodzić oraz w jaki sposób możemy pomagać zwierzętom. Nasi goście przeczytali dzieciom bajkę o kotku i zapoznali przedszkolaki z podopiecznym stowarzyszenia - kotkiem Murzynem. Dziękujemy za wszystkie dary i tak aktywny udział dzieci w tej akcji!

• Wizyta Pani Jesieni

• Dnia 08.10.2021r. w przedszkolu odwiedziła nas Pani Jesień. Dzieci opowiedziały naszemu gościowi jakie znają oznaki jesieni oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Przedszkolaki zatańczyły wspólny taniec z Panią Jesienią i wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcia.

• Sprzątanie Świata

• W dniach 04 – 08.10.2021r. października dzieci z wszystkich  grup przedszkolnych brały udział w akcji ,,Sprzątanie Świata". Przedszkolaki wyposażone w rękawice i worki na śmieci wysprzątały pobliskie ulice. Utrwaliły przy tym wiedzę na temat dbania o środowisko.

• Dzień Uśmiechu

• Dnia 01.10.2021 obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Uśmiechu”. Dzieci z grupy III ,,Kotki” i IV ,,Biedronki” uczestniczyły w zakodowanych zbawcach ruchowych.  Grupa V ,,Sówki” przemaszerowała ulicami Giżycka propagując akcję ,,Zabierz uśmiech ze sobą”.

• Dzień Głośnego Czytania

• Dnia 29.09.2021r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w ,,Dniu Głośnego Czytania". Dziękujemy zaproszonym gościom za przeczytanie dzieciom bajek Janiny Porazińskiej.

• Dzieci uczą rodziców

• Dnia 27.09.2021r. w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu prowadzonym przez nauczycielkę p. Agnieszkę Haliasz i p.Ewę Cielecką na temat: „Bezpieczny uczeń”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały jak być bezpiecznym w drodze do przedszkola, poznały najważniejsze znaki drogowe, dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw, poznały numer alarmowe i zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Na zakończenie wykonały proponowane zadania.

• Olimpiada sportowa ,,Sport to zdrowie"

• Dnia 28.09.2021r. nasze przedszkolaki z gr. Pszczółek, Kotków, Biedronek, Wiewiórek, Sówek i Żabek wraz z zaproszonymi gośćmi - uczniami zerówki w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku wzięły udział w olimpiadzie sportowej „Sport to zdrowie”. Dzieci uczestniczyły w wesołej rozgrzewce, następnie wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych przygotowanych w każdej sali - m.in. pokonywały tory przeszkód, skakały w workach, przeciągały linę czy rzucały do celu. Olimpiada miała na celu rozwijanie sprawności ruchowej dzieci, podkreślenie znaczenia sportu dla zdrowego stylu życia i integrację przedszkolaków z kolegami z SP1. Na zakończenie podziękowaliśmy naszym gościom za przybycie i zaprosiliśmy ich do wspólnych zabaw na magicznym dywanie oraz przy tablicy multimedialnej.

• Wycieczka na skrzyżowanie

• Dnia 22.09.2021 odbyła się wycieczka na skrzyżowanie i spotkanie z policjantami. Dzieci bez problemów odczytały znaki drogowe oraz w asyście policjantów ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę.

• Dzień Przedszkolaka

• Dnia 20.09.2021r. obchodzony był ,,Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Przedszkolaki podzielone na dwie tury rozpoczęły świętowanie od zaśpiewania ,,Hymnu Przedszkolaka”. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ruchowo –  tanecznej.  Na zakończenie wesołej zabawy dzieci otrzymały Odznakę Przedszkolaka.

• Giżycko, dn. 03.09.2021r.

Dnia 08.09.2021r. (środa), o godz. 16:00 odbędą się zebrania organizacyjne z Rodzicami (1 Rodzic), które ze względu na obostrzenia epidemiologiczne zostaną przeprowadzone w salach poszczególnych grup.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego.